loader

Kışa Uygun Islak Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Kış mevsimi denilince akla ilk olarak mat makyaj stilleri geliyor. Bizim bu duruma itirazımız var! Bizim gibi makyaj tutkunları kış aylarında da ıslak ten makyajı yapmayı çok seviyorlar. Birkaç farklı değişikle ıslak ten makyajını sen de kışa uyarlayabilirsin.

Islak ten makyajını kış aylarında yapmak istediğinde kalıcılığını arttırman ve doğal bitişli ten ürünlerini kullanman yeterli olacaktır. Islak ten makyajı için kullanman gereken ürünleri ve ıslak makyaj tüyoları için seni yazının devamına alalım.

Doğal bitişli ten ürünleri kullan

doğal bitişli ten makyajı

Islak bitişli ten makyajı yapmak için mutlaka doğal ve aydınlık bitişli ten ürünlerini kullanmalısın. Böylece makyajın çok daha natural ve yok gibi görünecektir. Cildindeki kusurları orta dereceli kapatan ve yüzüne canlı bir hava kazandıran renkli nemlendiricileri hayatına almaya ne dersin?

NYX Professional Makeup Bare With Me Renkli Nemlendirici, yüzde ağırlık yapmadan 8 saate kadar nemlendirme özelliğine sahip. Böylece yüzünde, eşitsizlikleri giderilmiş, varla yok arası bir makyaj görünümü olacak ve nemli bitiş özelliği sayesinde cildin doğal bir şekilde ıslak görünecektir. Bare With Me renkli nemlendirici, çizgilere dolma yapmadığı için pudra ile sabitlemene gerek kalmaz. Bu ürünü özellikle nemli makyaj süngeriyle uyguladığında hem çok doğal hem de aydınlık bir sonuç elde edebilirsin.

Metalik farlarla ıslak göz makyajı yap

metalik far

Islak göz makyajı yapmak için kremsi yapıda ve ışıltılı bitişli farlara ihtiyacın var. Biz ıslak göz makyajına metalik tonlardaki farları çok yakıştırıyoruz. Bu görünüm için ihtiyacın olan tekli far: NYX Professional Makeup Foil Play Cream Eyeshadow Beauty Buzz rengi. Açık pembe alt tonlu bu metalik far, gözlerinde ıslak ve nemli bir bitiş sağlayacak.

Kremsi far uygularken biz parmakları kullanıyoruz çünkü parmaklarımızın ısısıyla kremsi far yumuşayarak daha ıslak ve parlak bir görünüm alıyor. Eğer fırçayla uygulamak istersen fırçayı ıslatarak ultra ıslak görünüm elde edebilirsin. Farını göz kapağına uyguladıktan sonra dış köşelerine ve hafifçe katlanma çizgisine doğru yayman yeterli olacak.Kaşlarını doldurmayı unutma

Kaşlarını doldurmayı unutma

Islak ten makyajının doğallığına uygun bir şekilde kaşlarının arasındaki boşlukları doldurmalısın. Kaşlarını doldurmadan önce kaş tarağı ile kaşlarını yukarı tarayarak aralarındaki boşlukları tespit etmelisin.

NYX Professional Makuep Fill & Fluff Eyebrow Pomade Pencil sayesinde kaşların daha gür, kalın ve dikkat çekici görünecek. Asansörlü ucu sayesinde oldukça pratik bir şekilde kaşlarını doldurabilirsin. Bu kaş kaleminin en sevdiğimiz özelliği oldukça mat ve doğal renklere sahip olmasıdır. Kaş rengine en yakın tonu bul ve kaş makyajına başla.

Islak ten makyajını renklendir

ıslak ten makyajını renklendir

Islak ten makyajını renklendirmek için canlı ve sağlıklı tonlarda allık renklerine göz atalım. Cildinde sağlıklı ve renkli bir bitiş yakalamak için pembe alt tonlu kremsi yapıdaki allıkları tercih etmelisin. Bizim en sevdiğimiz allıklardan olan NYX Professional Makeup Sweet Cheeks Creamy Powder Blush Glow serisindeki Citrine Rose rengini sana da öneriyoruz.

Sweet Cheeks Creamy Powder Blush Glow koleksiyonundaki renkler cildine sağlıklı ve ışıltılı bir bitiş sağlıyor. Kremsi bir yapısı olduğu için kolay yayılıyor ve gün boyu kalıcı bir görünüm sağlıyorlar. Hatta itiraf edelim biz bu allıkları far olarak da kullanıyoruz. Allığını gülümsediğinde beliren elmacık kemiklerinin üzerine yerleştir ve saç diplerine doğru yay.

Parlak dudaklarınla ıslak ten makyajını tamamla

parlak dudak

Islak ten makyajını neyle tamamlayacaksın? Tabii ki parlak dudaklarınla! Dudaklarının tıpkı ayna gibi parlamasını istiyorsan bizi iyi dinle. Bugüne kadar bildiğin diğer lip glossları bir kenara bırak. Dudağının daha dolgun ve hacimli görünmesi ve bunun yanı sıra ışıl ışıl parlaması için san harika bir lip gloss önerimiz olacak. NYX Professional Makeup Filler Instinct Plumping Lip Polish serisindeki renklere göz gezdirmelisin. Naturel görünmek istediğin günlerde Brunch Drunk, daha seksi hissettiğin günlerde de New Money rengini sürebilirsin. Gün boyu dudaklarında kalıcı bir dolgunluk etkisi sağlayacak bu lip glossları çantandan çıkarmamalısın.


Photo Credit: Instagram/nyxcosmetics_turkiye

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler