loader

Kışın makyaj yaparken dikkat etmen gereken 3 şey

Favoriye Ekle
Kışın makyaj yaparken dikkat etmen gereken 3 şey

Kış ayazı her yönden hayatımızı etkiliyor. Fiziksel görünümümüz, bunlardan sadece bir tanesi! Durum böyle olunca, soğukların kötü etkilerinden korunmak için aklında bulundurman gerekenleri bir kez daha hatırlatmak istedik.

Işılda

Transparan veya toz pudraları bir sonraki yağlı cilt sezonuna kadar -yaz- kenara bırak ve kışın kurutucu etkisinden renkli nemlendiricilerle kurtul. Donuk ve cansız görünümü engellemek içinse, makyajına mutlaka nemlendirici ve aydınlatıcı özellikli bir primer uygulayarak başla. Nemlendiricilere dönecek olursak, BB ya CC kremler kışın vazgeçilmezin olabilir! Ayrıca, allık ve kapatıcı tercihlerini de kremsi veya likit formlu olanlardan yana yaparsan kurutucu etkiyi daha da hafifletmiş olursun.

Gözlerinin içi gülsün

Göz kapakların çok ince bir deriden oluştuğu ve hassas olduğu için, soğuktan daha kolay etkilenir. Bu da ince çizgilerin görünümünü arttırabilir. Farı sürdüğünde güzel görünmesi içim için kırışıklıklara dikkat etmelisin. Aksi takdirde far, çizgilerin içine dolarak hoş olmayan bir görüntü yaratacaktır. Günlük olarak göz kremi kullanmanın yanı sıra, jel ya da likit farları tercih ederek hem uzun süreli, hem de leke leke olmayan bir görünüm elde edebilirsin.

Dudaklarını nemlendir

Soğuğun etkilemeyi en çok sevdiği yer neresi diye sorsalar, cevabımız elbette ve maalesef dudaklar olurdu! Kuruyan ve çatlayan dudaklardan kaçınmak için, besleyici dudak balmını çantandan ve masandan eksik etme. Ayrıca, uyumadan önce balm uygulamak sabaha yumuşacık dudaklarla uyanmanı sağlayacaktır.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön