loader

Kışın makyaj yaparken dikkat etmen gereken 3 şey

Favoriye Ekle

Kışın soğuğu her yönden hayatımızı etkiliyor. Fiziksel görünümümüz, bunlardan sadece bir tanesi! Durum böyle olunca, soğukların kötü etkilerinden korunmak için aklında bulundurman gerekenleri bir kez daha hatırlatmak istedik. Kış makyajının tam da hayalindeki gibi canlı, aydınlık, parlak ve kusursuz görünmesi için mutlaka yapman gereken 3 adımı seninle paylaşıyoruz. Aşağıdaki makyaj tüyolarından yardım alarak sen da kış makyajının iddialı görünmesini sağlayabilirsin.

Cildini nemlendir

aydınlan

Transparan veya toz pudraları bir sonraki yağlı cilt sezonuna kadar -yaz- kenara bırak ve kışın kurutucu etkisinden nemlendirici makyaj bazlarıyla kurtul. Donuk ve cansız görünümü engellemek için, makyajına mutlaka nemlendirici özellikli bir primer uygulayarak başla. Bizim en sevdiğimiz makyaj bazlarının başında Maybelline New York Face Studio Prime Nemlendirici Makyaj Bazı geliyor. Cildi nemlendiren ve kış soğuklarından dolayı matlaşan cildini daha canlı gösteren bu makyaj bazını sen de makyaj rutinine eklemelisin.

Editörün önerisi: Allık ve kapatıcı tercihlerini de kremsi veya likit formüllü, nemlendirme etkisi olanlardan yana yaparsan kurutucu etkiyi daha da hafifletmiş olursun.

Gözlerinin içi gülsün

Kışın makyaj yaparken dikkat etmen gereken 3 şey


Göz kapakların çok ince bir deriye sahip olduğu ve hassas olduğu için, soğuktan daha kolay etkilenir. Bu da ince çizgilerin görünümünü arttırabilir. Farı sürdüğünde güzel görünmesi içim için kırışıklıklara dikkat etmelisin. Aksi takdirde far, çizgilerin içine dolarak hoş olmayan bir görüntü yaratacaktır. Günlük makyajında kalın yapılı kapatıcılar kullanmak göz çevrenin kurumasına ve ince çizgilerin ortaya çıkmasına neden olabilirler. Biz bu görünüme engel olmak için Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'yı kullanıyoruz. Maybelline kapatıcının incecik yapısı göz çevresinde ağırlık yaratmıyor ve bu hassas deriyi kurutmuyor. Orta dereceli kapatma özelliği sayesinde göz çevresindeki mor halkalar ve koyu görünümler de tek katta yok oluyor. Hafif ıslak ve canlı bitişi olan bu kapatıcı biz bazen aydınlatıcı olarak da kullanıyoruz. Cilt tonundan birkaç açık tonu seçerek yüzünün yüksek yerlerine Instant Anti Age Eraser kapatıcıyı uygulayarak kış makyajının ışıl ışıl görünmesini sağlayabilirsin.

Kış makyajına uygun fondöten seç

Kış makyajına uygun fondöten seç

Kış soğuklarında cildini daha mat ve sert gösterecek fondöten seçimlerinden uzak durmalısın. Makyajını daha canlı gösterecek, gözeneklerini gizleyecek ve doğal mat bitişi olan fondötenler soğuk günlerde cildinle daha iyi uyum sağlar.

Biz kış aylarında en çok Maybelline New York Fit Me fondöteni kullanıyoruz. Çünkü Fit Me fondötenin incecik yapısı cildimizde donuk bir görüntü yaratmıyor ve bizi yarı yolda bırakmıyor. Fit Me fondöten, bizim gibi yağlanma ve parlama eğilimi olan ciltler için de uygun. Gün içinde cildini yağlandırmayacak, akmayacak ve en önemlisi cildini kupkuru göstermeyecek bir fondöten arıyorsan Fit Me fondöteni sen de çok seveceksin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön