loader

Kızıl Saçlılar İçin Makyaj Önerileri

Favoriye Ekle

Kızıl saçlı kadınlar için en çok 'kızıl saçı makyaj gösterir, kızıl saçların varsa makyaj yapmalısın' gibi tavsiyeler verilir. Peki, kızıl saç için nasıl makyaj yapılmalı? Makyaj.com editörleri olarak, kızıl saçlar için hangi tonlarda makyaj yapılması gerektiğini tek tek araştırdık. Kızıl saç rengi için hangi tonlar kullanılmalı ve hangi makyaj stilleri tercih edilmeli? Saç rengini öne çıkaracak ve kızıl saçlarınla doğal olarak bütünleşecek turuncu saç makyajı için doğru yerdesin! Şimdi pür dikkat bir şekilde aşağıdaki makyaj önerilerini okumaya başla.

Kızıl saça nasıl makyaj yapılır?

Kızıl saç için aydınlık ve canlı makyaj görünümleri tercih etmelisin. Kızıl saç makyaj yaparken sıcak tonlar ön planda olmalı. Göz makyajında kahve tonları, bej ve nude tonları kullanılabilir.

Bakır saça uygun makyaj yaparken bronz, altın ve metal rengi farlardan yardım olabilirsin. Bakır saç renginin enerjisini mutlaka makyajına yansıtmalısın. Bakır saç makyajı için aydınlatıcı etkili fondöten kullanmayı unutmamalısın. Bakır saça ruj seçerken parlak veya saten bitişli rujları kullanabilirsin.

İnce yapılı fondöten kullan

maybelline fit me fondöten

Kızıl saçların varsa ten makyajında doğal görünümleri hedeflemelisin. Kuzey Avrupalı görünümü yaratmak ve 'ginger' olmak için ince yapılı fondötenleri tercih et. Fondötenin ne kadar ince yapılı ve doğal bitişli olursa saçların da o kadar doğal görünecek. Bizim en sevdiğimiz ince yapılı fondötenlerin başında Maybelline Fit Me fondöten geliyor. Fit Me fondöten cildindeki kusurları incecik bir katmanla örter, cildinde doğal-mat bir görünüm bırakır. Yüzünde gün içinde oluşacak parlamalara ve T bölgesindeki yağlanmaya karşı önlem almak için Fit Me fondöteni makyaj rutinine eklemelisin.

Cildinde çiller varsa sakın bunları ekstra kapatıcı kullanarak gizlemeye çalışma. Çillerin sana daha doğal bir görünüm verir, kızıl saçlarınla doğal bir bütünlük sağlar.

Editörün önerisi: Gece makyajı için daha yoğun bir kapatıcılık istiyorsan Fit Me fondöteni uyguladıktan sonra cildinde gizlemek istediğin bölgelere Fit Me Kapatıcı sür. Tampon hareketlerle kapatıcını yayarak naturel bir şekilde cildini kusursuzlaştırabilirsin.

Kızıl Saç Göz Makyajı

Bronz göz makyajı

Kızıl saçların ışıltısını ortaya çıkarmak aydınlık far renklerini kullanmalısın. Işıltılı farlardan kahve, yeşil ve bronz renkleri kızıl saçlarına çok yakışacak. L'Oréal Paris Color Queen Tekli Göz Farı 13 Dignity rengi tam kızıl saçlı kadınlara yakışacak cinsten! Bronz ve kızıl saçların yarattığı kontrast makyajının ön plana çıkmasını sağlar.

Kızıl saçları olanlar nasıl far sürmeli?: Kızıl tonlarda saç rengine sahipsen dumanlı ve alaturka göz makyajı stillerinden uzak durmalısın. Bu makyaj stilleri seni olduğundan daha olgun gösterebilir. Unutma, kızıl saçlarınla yapacağın makyaj seni daha genç ve fresh göstermeli. Bu yüzden tek far rengi kullanarak makyaj yapmalısın. L'Oréal Paris Color Queen farların yumuşacık yapısı sayesinde tekli farını hafifçe dağıtarak buğulu bir görünüm kazandırabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kızıl saçlılar hangi renk allıkları kullanmalı?

Kızıl saçlılar hangi renk allıkları kullanmalı?

Kızıl saçlılar renkli allıklar yerine daha soğuk tonlu bronzerlar kullanmalı. Soğuk alt tonlu bronzerlar kızıl saçların ile uyumlu bir denge yaratarak seni daha havalı gösterecek. Bizim en sevdiğimiz bronzerların başında Maybelline New York City Bronzer geliyor. Ten rengine göre bronzerı seçerek elmacık kemiklerinin altına uygulama yapmaya başlayabilirsin.

Bakır saç rengine hangi ton makyaj yakışır? Cildini renklendirmek istiyorsan şeftali ve kayısı rengi allıkları tercih etmelisin. Pembe renkli allıklar, kızıl saçlara uygun değil. Maybelline New York Cheek Heat Likit Allıklardan 15 Nude Burn rengi tam senin saç rengine uygun! Esmer tenli ve kızıl saçlı kadınlar için  30 Coral Ember rengi ideal! Mercan rengi bu allık, esmer teninde sıcak bir görünüm yaratacak ve kızıl saçlarınla canlı bir uyum sağlayacak. Likit allığını yanaklarına uygula ve parmak uçlarınla dağıtarak allığını yay.

Aydınlatıcı adımını atlama

Aydınlatıcı adımını atlama

Kızıl saçlarınla uyumlu fresh bir aydınlatıcı arıyorsan sana L'Oréal Paris Glow Mon Amour Likit Aydınlatıcıları öneririz. Simli bir aydınlatıcıdan çok aydınlık ve ışıltılı bir görünüm veren Loreal aydınlatıcı, kızıl saçların ihtiyacı olan parlak görünümü sağlıyor.

Glow Mon Amour aydınlatıcılardan bronz-şeftali tonundaki 02 Loving Peach rengi kızıl saçlar için harika bir makyaj malzemesi. Eğer aydınlık ten makyajı yapmak istiyorsan fondötenin içine birkaç damla aydınlatıcı damlatarak fondötenini daha ışıltılı bir hale getirebilirsin. Aydınlatıcı olarak kullanmak istersen Glow Mon Amour aydınlatıcını elmacık kemiklerine, kaş üzerine, burun kemiğine ve çene ucuna uygulayabilirsin. Strobing makyaj yapmak, kızıl saçların fresh görünümünü arttırır ve seni daha dinamik gösterir.

Kızıl saça hangi renk ruj?

ruj rengi seçerken dikkat

Kızıl saçlıların makyaj yaparken dikkat etmesi gereken en hassas noktalardan biri ruj rengi seçimi. Kızıl saçlılar için en uygun ruj renkleri kahve, nude, bordo ve kırmızı renkleri. Kızıl saçlıların uzak durması gereken renkler ise turuncu, pembe ve fuşya rujlar.

Kızıl saç rengine enerjik bir görünüm kazandırmak için gloss veya saten yapılı rujları tercih etmelisin. L’Oréal Paris Color Riche Plump & Shine Dudak Dolgunlaştırıcı Rujlar oldukça pigmentli ve saten bir bitiş sağlıyor. Dudaklarını da daha dolgun göstermesi bonus! 107 Coconut Plump rengi tam kızıl saç rengine yakışacak bir nude. Kokusu şahane olan bu rujlar adeta bağımlılık yaratıyor, bizden söylemesi. Eğer gece makyajında iddialı bir ruj rengi arıyorsan 108 Wild Fig Plump'ı sana öneririz.

Kızıl saça hangi renk kaş yakışır?

Kızıl saça hangi renk kaş yakışır?

Kızıl saç makyajı kadar kızıl saça yakışan kaş rengi de önemlidir. Kızıl saça makyaj yaparken kaşlarını da boyamayı unutmamalısın. Kızıl saça doğal kahve tonlarındaki kaşlar çok yakışıyor. Küllü kahve, açık kahve ve soğuk tonlardaki bej tonlarında kaşlarını renklendirebilirsin. Maybelline New York Brow Ultra Slim kaş kalemleri tam kızıl saçlıların istediği gibi! Küllü ve soğuk tonlara sahip olan bu kaş kalemleriyle kızıl ve bakır saç makyajına uygun görünümler yaratabilirsin. 01 Blonde ve 01 Medium Brown renkleri kızıl saçlılara çok yakışır.

Kızıl saçlılar çok koyu siyah kaşlardan uzak durmalı. Siyah renkli kaşlar, kızıl saçlarında doğal bir görünüm oluşturmazlar.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler