loader

Kolajen Dosyası: Cilt Bakımında Kolajen Ne İşe Yarar?

Favoriye Ekle

“Kolajen nedir?” ve “Cilt bakımında kolajenin faydaları nelerdir?” sorularını yanıtlamak için buradayız! Ciltteki yaşlanma belirtileri, kırışıklıklar ve sıkılık kaybı ile savaşmada en etkili yöntemlerden bahsediyoruz!

Kolajen Nedir?

Kolajen Nedir?

Son zamanlarda cilt bakım ürünlerinde adını sıkça duyduğumuz kolajenin ne işe yaradığını biliyor musun? Kolajen, aslında vücutta en bol bulunan proteinlerden biri. Cildin daha parlak ve daha sağlıklı görünmesini sağladığı gibi kaslarda, kanda ve kemikte de daha esneklik sağlıyor. Cildin elastikiyetini artırıyor, organları koruyor ve kasları bir arada tutuyor. Vucüt kolajeni genç yaşlarda sık üretirken, yaşın ilerlemesi, sağlıksız beslenme, sigara ve stres gibi negatif durumlar yüzünden üretimi azalıyor. Bu noktada, özellikle yaşlanma belirtilerini azaltmak için vücudun kolajen üretimini tetikleyecek takviyeler almak gerekiyor.

Cilt bakımında kolajenin faydaları nelerdir?

Cilt bakımında kolajenin faydaları nelerdir?

Kolajenin tüm vücuttaki bağlayıcı etkisi, tabii ki ciltte de en büyük yansımasını gösteriyor. Vucüdun kolajen üretimini azaltmasını ilk olarak cildin sıkılığını kaybetmesi, kırışıklıkların ortaya çıkması ve cilt tonunun solgun görünmesi olarak fark ediyoruz. Peki bu etkilerin önüne nasıl geçebiliriz? Dışarıdan kolajen desteği almak ve vücudun kolajen üretimini tetiklemek için C vitamini içeren portakal, mandalina, çilek, yeşillikler, ceviz, avokado ve sarımsak gibi besinleri daha sık tüketebilirsin.

Cilt bakımında, yaşlanma belirtileriyle savaşmak için de C vitamini içeren kremler kullanmaya başlayabilirsin. C vitaminin kolajen üretimini en çok tetikleyen içerik olduğunu düşünürsek, düzenli kullanımda etkisini çok kısa bir süre içinde görebilirsin.

Kolajen üretimini tetikleyen cilt bakım ürünleri

Kolajen üretimini tetikleyen cilt bakım ürünleri

Cilt bakımında, yaşlanma belirtileri, kırışıklıklar, sıkılık kaybı ve renk eşitsizlikleri ile savaşıyorsan, dediğimiz gibi C vitamini ve peptitler içeren bir bakım kremi kullanmalısın. Vichy’nin Liftactiv Collagen Specialist gündüz bakım kreminin, kırışıklık ve yaşlanma belirtilerini gidermede sana büyük yardımı dokunacak.

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Gündüz Bakım Kremi

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Gündüz Bakım Kremi

Vichy’nin Liftactiv kremi, yaşlanma belirtileri, kırışıklıklar, sıkılık kaybı ve soluk cilt tonu ile savaşmada en etkili yardımcılardan biri olacak. İçeriğindeki peptitler ile cildin pürüzsüz görünmesini sağlarken, C vitamini ile kolajen sentezine yardımcı oluyor ve cilde ışıltı veriyor. Bir de Vichy ürünlerinin vazgeçilmezi Vichy Termal Suyu ile de cildi güçlendiriyor, dengeliyor ve yeniliyor.

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Gündüz Bakım Kremini düzenli olarak, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa cildine uygulayabilirsin. Temiz cildine, yüz ve boyun kısmına gelecek şekilde uygulayabilir, tek başına veya serum üzerine kullanabilirsin. Bu kremi düzenli olarak kullandığında cildinin zamanla daha pürüzsüzleştiğini, daha sıkılaştığını, eşit bir cilt tonuna sahip olduğunu ve lekelerin görünümünde de azalma olduğunu fark edeceksin. Ciltte kayıp giden yumuşacık dokusu ve verdiği nem hissi de ayrı güzel.

Editörün Önerisi: Eğer cilt bakım ürünlerini hangi sırayla uygulaman gerektiğini öğrenmek istersen, bu makalemize göz atabilirsin.

kolajen kremi

Eğer yaşlanmanın belirtileriyle savaşma zamanının geldiğini düşünüyor ve kırışıklıkların için bir önlem almak istiyorsan, Vichy Liftactiv Collagen Specialist Gündüz Bakım Kremi tam sana göre! Kolajenin cildine katacağı etkiden maksimum fayda almak için bu kremi günlük olarak kullanabilir, haftalık cilt bakım rutinine de Vichy Liftactiv Hyalu Mask yüz maskesini dahil edebilirsin. Böylece bu seri sayesinde, kolajen ve hyalüronik asit kaybının ciltteki etkilerine karşı doğru bakımı yapabilirsin.

Tek bir kremle tüm yaşlanma belirtilerini hedefle

Tek bir kremle tüm yaşlanma belirtilerini hedefle

Ciltteki yaşlanma belirtileri, kolajen üretiminin zamanla azalması sebebiyle ortaya çıkıyor. İnce çizgiler, kırışıklıklar, lekeler, sıkılık ve dolgunluk kaybı gibi yaşlanma belirtilerini gidermek için kolajen üretimini destekleyici cilt bakım kremleri kullanmalısın. Lancome Renergie Multi Lift Ultra Krem, formülündeki doğal yollarla elde edilen keten tohumu özünün içerisindeki gluko-peptitler, ciltteki kolajen kaybı sebebiyle oluşan yaşlanma belirtileri üzerinde son derece etkili.

Renergie Multi Lift Ultra Krem'i düzenli olarak kullandığında, cildindeki ince çizgi, kırışıklık görünümünün azladığını, cildinin daha sıkı, dolgun ve eşit tonda göründüğünü göreceksin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/