loader

Kolay Makyaj Tüyolarıyla Daha Çekici Görünmenin Yolları

Favoriye Ekle

Şimdi sana kolay makyaj tüyolarıyla daha çekici görünmenin yollarını anlatıyoruz!

Hepimizin makyaj yaparken uygulamayı sevdiği, bizi daha çekici gösterdiğine inandığımız makyaj tüyoları var. Özellikle makyaj trendlerinin son zamanlarda iyice çeşitlenmesi, Youtuberların etkisi ve yenilikçi makyaj malzemeleri ile bu “ufak” tüyolar şimdilerde bambaşka bir boyuta atladı diyebiliriz. Şimdi sana bu yazımızda, hem uygulaması çok kolay olan ve anında daha çekici görünmeni sağlayacak makyaj tüyolarından bahsedeceğiz! Hızlı makyaj yapma tekniklerini öğrenerek bu tüyoları hızlıca uygulayabilirsin.

1. Göz içine siyah kalem sürmek

Göz içine siyah kalem sürmek

İster sadece eyeliner uygulamış ol, ister yoğun dumanlı bir göz makyajı, istersen de tek farlı bir göz makyajı, gözlerinin iç kısmına siyah kalem sürdüğünde bakışların çekici bir etki kazanacak. “Hollywood Eyelinerı” da denen bu uygulama, kirpik çizgisini çok daha belirginleştirip derinlik kattığı için, bizim uygulamayı en sevdiğimiz makyaj tüyolarından biri. Yalnız burada dikkat etmen gereken kısım, kalemi üst kirpik diplerine uygulamak, tüm gözüne uyguladığında gözlerinin küçük görünmesine sebep olabilirsin.

Bunun için gün içinde akmayacak bir siyah göz kalemine ihtiyacın olacak; sana önerimiz Maybelline New York Tattoo Liner Gel göz kalemi. Hem yumuşak yapısıyla çok kolay uygulanıyor hem de hızla sabitleniyor ve gün içinde hiç bulaşmıyor. Eğer akmayan göz kalemi arayışındaysan, Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemini mutlaka denemelisin.

2. Aydınlatıcının Çekici Etkisi

Aydınlatıcının Çekici Etkisi

Aydınlatıcı her makyajın vazgeçilmezi. Elmacık kemiklerimizin üzerine aydınlatıcı sürmeden dışarı çıktığımız çok nadirdir. Peki aydınlatıcını yüzünde bazı bölgelere uygulayarak daha çekici görüneceğini biliyor muydun? Örneğin göz pınarlarına aydınlatıcı uyguladığında bakışlarına romantik ve aydınlık bir hava vereceğini, dudaklarının tam üstüne uyguladığında dudaklarının daha kalkık görüneceğini, kaşlarının altına uyguladığında gözlerini daha büyük ve çekik gösterebileceğini biliyor muydun? Bu bölgelere uygulayacağın aydınlatıcının şampanya tonlarında seçersen, çok daha doğal görüneceğini unutma.

Bunun için sana harika bir aydınlatıcı önerimiz var: Maybelline New York’un Face Studio Chrome Jelly Highlighter'ını mutlaka denemelisin! Jel yapıdaki bu aydınlatıcı hem doğal hem de güçlü metalik aydınlığıyla dener denemez favorin olacak.

3. Tek tek ayrılmış, yoğun ve hacimli kirpikler

Tek tek ayrılmış, yoğun ve hacimli kirpikler

Bir makyajda çekici görünmene yardımcı olacak en önemli adımlardan biri de maskara adımı. Kirpiklerin ne kadar yoğun ve hacimli görünürse o kadar iyi ama bunun için bir maskarayı defalarca üst üste uygulamak seni doğallıktan uzaklaştırabilir. Bunun için aradığın etkiyi tek seferde veren bir maskara tercih edebilirsin.

Maybelline Lash Sensational maskara, kirpikleri tek tek ayırma, yoğunlaştırma ve hacim verme etkisiyle en iyi maskaralardan. Bu maskaranın kirpiklerine verdiği etkinin bağımlısı olacaksın.

4. Ten makyajında “Less is More” trendi

Ten makyajında “Less is More” trendi

Porselen ten görünümü için öyle kat kat yoğun fondöten uygulamaları geride kaldı. Tam kapatıcı bir fondöteni tüm yüzüne kalın bir şekilde uygulamak yerine, ilk önce sorunlu bölgeleri correctorlar ile eşitleyip, fondöteni doğal bir şekilde uygulamak seni çok daha çekici gösterecek. Hem harika kapatıcılığı olan hem de yüzde incecik ve doğal duran bir fondöten denemek istersen sana tek bir fondöten önereceğiz: Maybelline Fit Me fondöten. Göz altlarında da yine doğal bir görünüm için Fit Me! kapatıcıyı mutlaka denemelisin! Doğal ten makyajın sayesinde ne kadar çok iltifat aldığına sen de şaşıracaksın!

5. Doğal kaş görümü

Doğal kaş görümü

Her ne kadar baştan çizilmiş, kusursuz kaşlar moda olsa da, bu akım biraz geçmişte kaldı. Artık doğal ve belirgin kaşlar moda. Sen de elindeki kaş ürünleri ile kaşlarının doğal güzelliğini ön plana çıkarmalısın. Ne de olsa kaşlar yüzün ifadesini en çok belirleyen kısım, burada yakalayacağın doğal etki ise tamamen her şeyi değiştirecek. Eğer kaşlarında boşluklar varsa Maybelline New York Brow Ultra Slim kaş kalemleri ile çok doğal bir şekilde kapatabilirsin. Kaşlarına daha belirgin bir görünüm vermek için de Brow Drama renkli kaş maskarası şiddetle tavsiyemiz!

6.  Daha büyük göz görünümü ile çekici bakışlar

Daha büyük göz görünümü ile çekici bakışlar

Eğer gözlerinin biraz daha büyük ve aydınlık görünmesini istiyorsan, alt kirpik diplerine aydınlatıcı göz kalemi uygulayabilirsin. Eğer göz pınarlarına ve kaş altlarına da aydınlatıcı uygularsan, gerçekten aydınlık ve çekici bakışlara sahip olacaksın. Bu minik makyaj tüyosu, özellikle erken kalktığımız sabahlarda en çok kullandığımız yöntem. Metalik renkleri ve yumuşak yapısı ile göz içinde etkisini çok sevdiğimiz kalemler ise Maybelline New York Master Drama Lightliner aydınlatıcı kalemler.

7. Mat ve kalıcı rujlar

Mat ve kalıcı rujlar

Makyajda mat bitiş hiçbir zaman popülerliğini kaybetmeyecek bir trend. Dudaklarda ise saatler boyu kalıcı likit mat rujların bağımlısıyız. Eğer sen aksini isteyene kadar dudaklarından çıkmayacak mat bir ruj arıyorsan, Maybelline Super Stay Matte Ink Likit Mat Rujlar tam sana göre. 16 saate kadar kalıcı, süper mat bu rujların tüm renklerini keşfetmek ve sana hangisinin uyacağını öğrenmek için bu makalemize göz atabilirsin.

8. Göz makyajında kolay dumanlı etki

Göz makyajında kolay dumanlı etki

Hafif dumanlı göz makyajı her zaman çok çekici bir hava yaratıyor. Bu görünüm için de her zaman far paletlerinden yardım almak zorunda değilsin. Koyu tonlarda bir krem far ile buğulu bir göz makyajı yapabilirsin. Farnı krem yapısı sayesinde kolayca dağılacağı için öyle uzun uzun uğraşmana gerek kalmayacak. Maybelline Color Tattoo farlar hem pigmentli yapıları hem de kolay uygulanışları ile favorilerimizden. Üstelik de tüm gün boyu kalıcılar!

9. Kırmızı ruj ve dudak peelinginin önemi

Kırmızı ruj ve dudak peelinginin önemi

Kırmızı ruj, bir çoğumuzun olmazsa olmazı. Özellikle özel gün makyajlarında bambaşka bir yeri olan kırmızı rujun seni çekici göstermesi için dikkat etmen gereken bazı noktalar var, bunlardan en önemlisi ise iyice nemlenmiş ve pürüzsüz dudaklara uygulamak. O yüzden, kırmızı ruj sürüp çekici bir makyaj yapmak gibi bir niyetin varsa, öncesinde dudaklarına peeling yapmayı ve sonrasında iyice nemlendirmeyi unutmamalısın. Kırmızı ruj sürme tekniklerini öğrenmek için de yazımıza göz atmayı unutma!

10. Doğal ve çekici allık uygulaması

Doğal ve çekici allık uygulaması

Seni çekici ve romantik gösterecek makyaj tüyolarından bir diğeri de allık seçimi ve uygulaması. Eğer kendiliğinden kızarmış ve doğal bir allık görünümü istiyorsan, allığı uygularken gülümsemelisin. Allık fırçanı hafif ve yuvarlak hareketlerle, gülümsediğinde çıkan yanaklarının üst noktalarına uyguladığında hem çok doğal hem de çekici görüneceğine emin olabilirsin. Bunun için yumuşacık ve arttırılabilir etkisine bayıldığımız Maybelline New York Fit Me! allıkları denemeni şiddetle öneriyoruz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler