loader

Konser makyajı nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Konsere giderken nasıl makyaj yapmalısın?

Konser demek eğlence demek, müzik demek! Arkadaşlarınla keyifli bir akşam geçirirken kusursuz görünmek istemez misin? Konsere giderken günlük makyajından biraz uzaklaşıp biraz daha iddialı ve havalı makyaj stilleri denemelisin. Şimdi en sevdiğimiz konser makyajını izle ve ilham al!

Konsere giderken normalde kullandığın renkler yerine daha koyu ve vurgulu renklere öncelik verebilirsin. Simsiyah göz makyajı hem göz rengini ortaya çıkaracak hem de bütün gözleri üzerine çevirecektir. Siyah göz makyajını biraz renklendirmek ve trendlere uygun bir hale getirmek için glitter eklemeyi de unutmamalısın. Dudaklara gelince sezonun en moda rengi koyu pembe konser makyajı için harika bir seçim olacak! 

Konsere giderken nasıl göz makyajı yapmalısın?

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (24 Haz 2017, 03:07 PDT)

Konser makyajında bizim favori rengimiz, yukarıda da söylediğimiz gibi tabii ki siyah! Özellikle rock konserlerine siyah renk far asi görüntüsüyle çok yakışıyor. Maybelline New York The Rock Nudes paletindeki siyah farı kullanarak kusursuz siyah dumanlı göz makyajı elde edebilirsin. Farını göz kapağının katlanma çizgisinin biraz üzerine kadar uygula ve iyice dağıt. Farını dağıtırken far fırçanla yuvarlak hareketler yaparak daha doğal bir sonuç elde edebilirsin. Dumanlı göz makyajının kuyruğunu yukarı doğru uzatarak daha iddialı görünebilirsin. 

Editörün Önerisi: Eğer denemek istersen, Maybelline New York The Rock Nudes palete kozmetik marketlerden ulaşabilirsin.

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye)`in paylaştığı bir gönderi (17 May 2017, 01:41 PDT)

Siyah dumanlı göz makyajına renk katmak için glitter kullanmalısın. NYX Professional Make Up Pigments Vegas, Baby! altın simli glitter sayesinde göz kapakların ışıl ışıl görünecek. Bu glitterin en sevdiğimiz özelliği göz kapaklarına kolayca yapışması ve gün boyu sabit kalması! 

Pigmenti göz kapaklarının tam ortasına parmaklarınla uygula. Tampon hareketlerle uyguladığın glitter simler gün boyu sabit kalacaktır.

Editörün önerisi: Uygulama sırasında eğer yanaklarına glitter dökülürse, bunları ince bir bantla temizlemeyi unutma!

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye)`in paylaştığı bir gönderi (25 Oca 2017, 10:45 PST)

Konser makyajı hacimli kirpikler olmadan olur mu? Hacimli kirpiklere giden en pratik ve en kusursuz yol NYX Professional Make Up Double Stacked maskaradan geçiyor. Üç adımda uygulanan bu maskara  kirpiklerini yoğunlaştırarak gün boyu hacimli ve dolgun kirpiklere sahip olmanı sağlıyor. İlk adımda maskaranı aşağıdan yukarı doğru zigzag hareketlerle uygula. Maskaranı uygularken fırçanın kirpiklerinin her yerine eşit şekilde ulaştığına emin olmalısın. İkinci adımda beyaz fiberlerle kirpiklerinin daha yoğun görünmesini sağlamalısın. Ve son olarak, üçüncü adımda tekrar maskaranı uygulayarak sabitleyebilirsin. Konserin sonunda aynaya baktığında akmış maskarayla karşılaşmamak için maskaranı mutlaka sabitlemelisin.

Konsere giderken nasıl bir ruj sürmeliyim?

L`Oréal Paris Makeup (@lorealmakeup)`in paylaştığı bir gönderi (26 Tem 2017, 02:23 PDT)

Konserde en canlı ve en dikkat çekici ruj renklerini kullanabilirsin. L'Oréal Paris İnfaillible Lip Paint 202 bizim son zamanlardaki favorilerimizden biri! Sezonun en trend renklerinden olan parlak pembe ruj, siyah dumanlı göz makyajına çok yakışacak. Konser boyunca dudaklarından çıkmayacak bu ruj, aynı zamanda gece boyunca sana rahat etmeni sağlayacak. 

Ve konser makyajın hazır, eğer bu makyajdan ilham aldıysan, #makyajselfiem etiketiyle paylaşmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/