loader

Kontür, aydınlatma ve allık hakkında bilmen gereken her şey!

Favoriye Ekle

Kontür nasıl yapılır, allık ve aydınlatıcı nasıl sürülür, tek tek anlatıyoruz!


Kontür tekniği ile yüzü boyutlandırma, aydınlatıcı ve allık ile ışıltı kaptıp renklendirme, makyajda inan ki çok şeyi değiştiriyor. Bu makyaj tüyolarıyla yüzündeki bazı bölgeleri ön plana çıkarabilir, bazı bölgeleri de geri plana atabilirsin. Peki bunu nasıl mı yapmalısın? Kontür, aydınlatıcı ve allık uygulama tekniklerini adım adım anlatıyoruz!

Kontür ve aydınlatma

kontür, aydınlatıcı ve allık nasıl uygulanır?

Ünlü yıldızların da çok sık tercih ettiği makyaj tekniklerinden biri olan kontür ve aydınlatma tekniğinde amaç, yüzünün bazı kısımlarını gölgelendirip, bazı kısımlarını aydınlatarak yüz hatlarını belirginleştirmek. Kısacası ünlü yıldızların yüzlerinin kusursuz görünmesinin nedeni bu makyaj teknikleri!

Kontür tekniği ile birlikte aydınlatıcı ve allığın doğru uygulanması da ten makyajında çok şeyi dğeiştiriyor. Doğru tekniklerle çok daha enerjik, canlı ve çekici bir görünüm elde edebilirsin.

Kontür uygulaması hakkında bilmen gereken her şey

kontür uygulaması hakkında bilmen gereken her şey

Kontür tekniğini uygularken dikkat etmen gereken nokta, yüzünde hangi bölgeleri gölgelendirip hangi noktaları ön plana çıkarman gerektiği. Bunu da tamamen kendi yüz şekline göre belirlemelisin. Örneğin alnın genişse alın köşelerini, burnun geniş ve kemerliyse burun kanatlarını, yüzün kare şeklindeyse de elmacık kemiklerinin altını gölgelendirerek yüzünü boyutlandırabilirsin. Yüz şekline göre nasıl kontür yapman gerektiğini öğrenmek için bu makalemize göz atabilirsin.

Maybelline City Bronzer

Kontür uygulaması için cilt tonunla uyumlu, doğal sonuç veren, kolay dağıtılabilen bir kontür pudrası tercih edebilirsin. Maybelline City Bronzer pudra, nötr ve soğuk tonlarıyla kontür uygulaması için son derece uygun. Yumuşak yapısı sayesinde ciltte çok kolay bir şekilde dağılıyor, bu sayede yumuşak bir geçiş elde edebilirsin. Renk önerimiz 200 Medium Cool ile hem yüzünü boyutlandırabilir hem de bronz bir görünüm elde edebilirsin.

Aydınlatıcı hakkında bilmen gereken her şey!


aydınlatıcı hakkında bilmen gereken her şey

Kontür uygulamasını tamamladıktan sonra, yüzünün yüksek noktalarını aydınlatmalısın. Burun çizgisi, kaş altları ve elmacık kemiklerinin üzeri aydınlatıcı uygulamak için en doğru noktalar. Böylece bu bölgeleri ön plana çıkararak yüzünü dengeleyebilirsin.

Aydınlatıcı hakkında bilmen gereken her şey!

Doğru aydınlatıcıyı seçmek için cilt tonunu göz önünde bulundurmalısın. Cilt tonuna göre doğru aydınlatıcıyı seçmek için bu makalemizi inceleyebilirsin. Aydınlatıcıyı uyuglarken dikkat etmen gereken nokta ise yoğun bir şerit halinde uygulamak yerine daha iyi dağıtılmış ve yumuşak bir görünüm elde etmek. Böylece içten gelen bir ışıltı elde edebilir, abartıdan uzak doğal bir görünüm yakalayabilirsin. Aydınlatıcı önerimiz ise Maybelline Chrome Extreme aydınlatıcılardan 200 Diamond Glow. Güçlü ve metalik bir yansımaya sahip bu aydınlatıcı, yumuşak formülü ile çok kolay dağılıyor ve doğal bir etki veriyor.

Allık uygulaması hakkında bilmen gereken her şey!

allık hakkında bilmen gereken her şey

Son olarak da allık uygulamasıyla makyajı sonlandırıyoruz. Elmacık kemiklerinin ve yanak oyuğunun arasında kalan bölgeye, allık fırçasını eğilimli şekilde tutup, yukarı ve aşağı hareketlerle allığını uygulayabilirsin. Allık uygularken dikkat etmen gereken nokta, çok fazla uygulamamak ve nazik fırça darbeleriyle uygulamak. Tabii allık uygularken de yüz şekline dikkat etmen gerekiyor. Yuvarlak veya geniş bir yüz şeklinde sahipsen, allığı şakaklarına doğru getirerek daha uzun bir yüze sahip olabilir, yaptığın kontür uygulamasını destekleyebilirsin.

Maybelline Cheek Heat Likit Allık

Allık rengi seçiminde doğal bir görünüm elde etmek için cilt tonuna dikkat etmelisin. Cilt tonuna uygun doğru allık rengini nasıl seçebileceğini öğrenmek için bu makalemize göz atabilirsin. Doğal, kendiliğinden kızarmış yanak görünümü için likit allıkları tercih edebilirsin. Maybelline Cheek Heat Likit Allıklar, kremsi formülleriyle çok kolay bir şekilde uygulanıp dağılıyorlar. Verdikleri doğal etki sayesinde yanaklar kendiliğinden kızarmış gibi görünüyor. Renk önerimiz ise tüm cilt tonlarına yakışacak nude-pembe tonuyla 15 Nude Burn rengi.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler