loader

Kontur makyajını hangi makyaj fırçalarıyla yapmalı?

Favoriye Ekle
Kontur makyajını hangi makyaj fırçalarıyla yapmalı?

Ünlü yıldızların hepsinde,  güzellik bloggerlarında, defilelerde kısacası kontur tekniği artık her yerde! Bu harika tekniği oluşturmak için tabii ki bronzlaştırıcı bir pudraya, aydınlatıcıya ve kaliteli makyaj fırçalarına ihtiyacın var. Her makyaj tekniğinde olduğu kontur tekniğine de özel makyaj fırçaları gerekiyor. Bir sürü makyaj fırçası arasından hangisinin kontur makyajına uygun olduğuna karar veremiyorsan, seni rehberimize alalım!

Kusursuz bir kontur makyajı için ihtiyacın olan fırçalar

Bronzer fırçası:

Bronzlaştırıcı pudrayı uygulamak için düz başlı bir fırça kullanmanı öneririz. Böylece yüzündeki tepe noktalarına daha kolay ulaşırsın.

Allık fırçası:

Hafif yukarı doğru eğimli bir şekle sahip olan allık fırçası, yüzündeki eğimli noktaları bronzlaştırıcı pudrayı uygulamak için ideal! Özellikle elmacık kemiklerine uygulama yapmak için oldukça kullanışlıdır.

Rötuş fırçası:

null

Makyaj yaparken bir noktaya fazla bronzlaştırıcı pudra veya allık mı sürdün? Sorun değil, temiz bir makyaj fırçasıyla kolayca temizleyebilirsin.

Kabuki fırça:

Yumuşacık tüylere sahip, büyük bir kabuki fırçayla uygulayacağın transparan pudra ile makyajın mevsim yaz bile olsa gün boyu kalıcı olabilir. Yuvarlak şekli sayesinde en uygun miktarda pudrayı alır ve yeterli şekilde uygular. İşte bu kadar!

Dudak fırçası:

null

Kontur tekniği yüzün her bir parçasını içerdiği için dudakları da unutmamak lazım! Daha belirgin bir dudak görünümü için rujunu dudak fırçası ile uygulamanı öneririz.

Minik bir not: Eğer kontur tekniğine yeni başlıyorsan, krem formdaki makyaj malzemeleri yerine pudra formdaki makyaj malzemeleriyle başlamanı öneririz çünkü pudra formdaki makyaj malzemeleri fırçalar ile kolayca temizlenebilir. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön