Kontur makyajının 5 kuralı

Kontur makyajının 5 kuralı

Kontur uygulaması ile yüzümüzü istediğimiz gibi göstermeyi seviyoruz. Işık oyunlarını kullanan bu uygulamada, gölgeleme ve öne çıkarma işlemleri ile yüzümüzü daha zayıf, burnumuzu daha küçük, alnımızı daha dar, gözlerimizi daha iri gösterebiliriz. Ancak kontur uygulaması yaparken kaçınmamız gereken bir kaç hata var. En yaygın kontur hatalarını senin için derledik.

1. Işıltı kullanma

Bronzerlar genellikle, sağlıklı ışıltını ön plana çıkarmak için kullanıldığından, ışıltılar içerir. Ancak bronzerını kontur işlemi için kullanacaksan, mat olmasına dikkat etmelisin. Böylece daha gerçekçi bir gölgeleme uygulaması yapacaksın.

2. Sıcaklığı abartma

Uygulama yaptığın ürünlerin tonunu cilt rengine göre seçmelisin, ancak genel bir kural olarak kırmızı alt tonlu ürünlerden kaçınmayı dene. Doğal renklerin doğal alt tonları vardır, çok fazla sıcaklıksa yapay bir görünüme yol açacaktır.

3. İyice dağıt

Eğer daha önce iyi dağıtılmayan bir kontur uygulaması gördüysen, bu adımın neden bu kadar önemli olduğunun farkındasındır. Makyaj süngerin ya da fırçanla doğal bir görünüm yakalayana kadar makyajını dağıtarak, teninde keskin renk geçişleri olmasını önle.

4. Vurgulamayı unutma

Gölgeleme işlemi ile derinlik yarattıktan sonra, aydınlatma işlemi ile yüzünde öne çıkarman gereken noktaları vurgulayarak denge yarat. Eğer bu adımı atlarsan, kontur uygulamasından daha çok yalnızca gölgeleme uygulaması yapmış olacaksın.

5. Gün ışığında test et

Yalnızca kontur uygulaması için değil, yaptığın tüm makyajlar için bu uygulama oldukça önemli. Bazen evindeki ışık yanıltıcı olabilir. Gün ışığında makyajını test ederek, yeterince doğal ve kusursuz göründüğünden emin olmayı unutma.


BU GÖRÜNÜM İÇİN
L'Oréal Paris Lumi Magique Kapatıcı Dark

L'Oréal Paris Lumi Magique Kapatıcı Dark

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
L'Oréal Paris Lumi Magique Kapatıcı Dark

L'Oréal Paris Lumi Magique Kapatıcı Dark