Kontur sanatı: Yüz hatlarını belirginleştir

Kontur sanatı: Yüz hatlarını belirginleştir

Eğer Makyaj.com müdavimiysen, kırmızı halının nabzını tutup en son güzellik trendlerinden haberdar olmaya bayıldığımızı biliyorsundur. Toni Maticevski'nin İlkbahar Yaz kreasyonunu tanıttığı defilede, modellerin Maticevski kreasyonlarıyla, yüz hatlarını ortaya çıkaran doğal makyajlarını ve belirgin kaşlarını kombinlemesi de dikkatimizden kaçmadı.

Üstelik yalnızca podyumlarda da değil, Maybelline güzellik elçisi Jourdan Dunn'da karakteristik yüz hatlarını kontur tekniğiyle ön plana çıkarıyor! Biz de Jourdan Dunn'ın yolundan gidelim istedik!

ZAMANSIZ STİL

Her sezonda kullanabileceğin bu kontur sanatını evde yapmayı rehberimiz yardımıyla öğrenebilirsin. Hazırsan başlıyoruz.

SIRA SENDE

Birinci adım

En iyi sonuçlar için işe cildine primer uygulayarak başla. Ürünü parmak uçlarınla dağıtarak uygula ve cildinin emmesine olanak tanı.

İkinci adım

Normal cilt renginden bir iki ton daha açık bir fondöten veya aydınlatıcı kullan ve alnının tam ortasını (iki kaşının arasını), burun kemiğini ve çene bölgeni aydınlat. Aynı ürünü gözaltlarına da uygula.

Üçüncü adım

Normal cilt tonundan iki ton daha koyu bir fondöten veya krem bronzer kullanarak elmacık kemiklerinin altına, çene kemiğine ve şakaklarına kalın bir kontur çizgisi çek. Aynı konturu ince bir çizgi şeklinde burun kenarlarından kaşlarına doğru uygula.

Dördüncü adım

Temiz bir fondöten fırçası yardımıyla, normalde kullandığın fondöteni cildine uygula ve yüzüne dağıt. Bu cildindeki belirgin makyaj çizgilerinin dağılmasına yardımcı olacak ve yüz hatlarının doğal bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayacak.

Beşinci adım

Makyajını hafif veya transparan bir pudrayla tamamla. Son olarak, çok koyu olmayan kahverengi bir farı göz kapaklarına uygulayarak kaşlarına belirginlik kat.

İşte bu kadar!


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Affinitone 24H Fondöten 020 Cameo

Affinitone 24H Fondöten 020 Cameo

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Affinitone 24H Fondöten 020 Cameo

Affinitone 24H Fondöten 020 Cameo