loader

Kontürde Yeni Çağ: Urban Decay Naked Skin Shapeshifter Palet

Favoriye Ekle

Hem kontür, hem kapatıcı hem de aydınlatıcı bir arada: Urban Decay’in yeni kontür paleti Shapeshifter merceğimiz altında!

Kontür makyajının hayatımıza iyice girmesi ile kontür paletleri de çok işlevli ve pratik hale gelmeye başladı. Önceleri sadece tek bir ürünle kontür yaparken, şimdi krem ve toz yapıda değişik tonlardaki kontür ürünleri ile haşır neşir oluyoruz. Aydınlatma ve kontürleme teknikleri her geçen gün gelişirken, Urban Decay’in yeni çıkardığı Naked Skin Shapeshifter paleti makyaj.com ofisinde büyük bir heyecan yarattı. Neden mi? Shapeshifter kontürde yeni bir çağ başlatıyor ve bu harika palet hakkındaki fikirilerimizi ilk olarak seninle paylaşıyoruz!

Urban Decay Naked Skin Shapeshifter Kontür Paleti

Kontürde Yeni Çağ: Urban Decay Naked Skin Shapeshifter Palet_1

Shapeshifter’a sadece bir kontür paleti demek inanılmaz büyük bir hata olur. Resmen sihirli bir kutu! İki taraflı bu paletin içinde hem kontür için, hem aydınlatmak için hem de ışıltılı krem ve toz ürünler var. 3’ü bir arada bu palet, kontür yapmaya, renk eşitlemeye ve aydınlatmaya yarıyor.

İki taraflı Shapeshifter’ın bir tarafında krem ürünler, diğer tarafında da toz yapıdaki ürünler bulunuyor. Sana kalan sadece hangisini ne zaman ve nerede kullanacağına karar vermek!

Shapeshifter ile kontür

Kontürde Yeni Çağ: Urban Decay Naked Skin Shapeshifter Palet_2

Kendine uygun doğru kontür rengini bulmak Shapeshifter ile epey kolaylaşıyor. İçerisinde hem açık hem koyu, hem sıcak hem de soğuk tonlu kontür ürünleri var. Cilt tonuna ve rengine göre sana uygun olanı kolayca bulabilirsin. Kremsi taraftaki 5 renkten 2si kontür, diğer ikisi de aydınlatıcı ve renk eşitleme görevini görüyor. Aydınlatıcılardan birinin ışıltılı ve inci görünümlü olması ise aklımızı başından aldı diyebiliriz! 

Kontürde Yeni Çağ: Urban Decay Naked Skin Shapeshifter Palet_3

Paletteki krem yapıdaki ürünlerin yapısı son derece yumuşak. Bu sayede çok kolay uygulanıyor ve sonrasında da kolayca dağıtılıyor. İstediğin kadar arttırabilir, sonrasında da toz taraftaki pudralarla sabitleyebilirsin. Bu yumuşak yapı ve pigmentasyon sayesinde uygulanan kontür son derece doğal görünüyor ki, paletin en muhteşem taraflarından biri de bu!

Shapeshifter ile renk eşitleme

Kontürde Yeni Çağ: Urban Decay Naked Skin Shapeshifter Palet_4

Shapeshifter’ın kremsi tarafındaki somon tonlu renk eşitleyici sayesinde, lekeler ve göz altı halkaları da tarihe karışıyor. Koyu lekeleri ve sonbaharın göz altlarında yarattığı morlukları nötrlemek için kullanılan somon renkli kapatıcıyı uyguladıktan sonra, ten rengindeki kapatıcı ile üzerinden geçebilirsin. Sonrasında da toz taraftaki pudra ile sabitleyebilirsin, daha ne olsun!

Kontürde Yeni Çağ: Urban Decay Naked Skin Shapeshifter Palet_5

Shapeshifter ile aydınlatma

Kontürde Yeni Çağ: Urban Decay Naked Skin Shapeshifter Palet_6

Kremsi taraftaki açık tonlu ürünler ile göz altlarını, burun üstünü, alnı ve çeneyi aydınlatmak mümkün. Metalik ışıltılı aydınlatıcı ile de son rötüşları yaparak kontür işlemini tamamlayabilirsin. Hatta bu ışıltı bana yetmez dersen, diğer tarafta krem aydınlatıcının toz versiyonu da mevcut!

Kontürü bir üst seviyeye taşı!

Kullandığın kontür ürünü kadar, hangi fırça ile uyguladığın da doğal bir sonuç elde etmek için çok önemli. Bu yüzden seni Shapeshifter'ın kontür fırçası ile de tanıştırmak istiyoruz. Pro Contour Shapeshifter fırça, özel olarak bu iş için tasarlanmış. Çift taraflı fırçanın bir tarafı kontürleme, renk düzenleme ve blending için kubbe şeklinde, diğer tarafı da aydınlatma için geniş bir yelpaze şeklinde. Kontür uygulamasında ustalaşmanı sağlayacak bu fırça gerçekten doğal geçişler elde etmek için bir harika! 

Kontürde Yeni Çağ: Urban Decay Naked Skin Shapeshifter Palet_7

Urban Decay’in çok işlevli bu kontür paletine ve fırçasına bayıldık! Light-Medium ve Medium-Dark olmak üzere 2 renk seçeneği bulunan, son derece pratik ve doğal sonuç veren Naked Skin Shapeshifter’ı çantaya atıp çıkmak, bize göre büyük konfor!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/