loader

Kova Burcu Makyajı

Favoriye Ekle

Kova burcu kadınları yaratıcılığı ve zekasıyla ünlüdür. Her girdiği ortamda ön plana çıkmayı seven kova kadınları makyajında da özenli ve canlı görünümleri sever.

Kova kadınını bakımsız görmek neredeyse imkansız. Yoğun makyaj yapmamakla beraber kova kadınları az da olsa mutlaka her daim makyaj yaparlar. Kova kadınlarının imza görünümlerinin başında canlı ve sağlıklı bir ten makyajı ve parlak dudaklar yer alır. Kova kadınlarını daha yakından tanımak ve onlara özel makyaj önerilerini öğrenmek için seni yazının devamına alalım. 

Ten makyajında doğallık

Kova Burcu Makyajı_1

Kova kadınları ten makyajında yoğun kapatıcılık yerine daha taze ve canlı görünümleri tercih ediyor. 

Son yıllarda popüler olan ışıl ışıl ten makyajı tam kova kadınlarına göre. Bu görünüm için harika bir önerimiz var. Fondöteninden önce kullanacağın ışıltılı bir bazla, parlak bir görünüm elde edeceksin. L'Oréal Paris Infaillible Luminizing Primer'ı fondöteninden önce cildine uygula. Fondöteninin daha ince ve ıslak görünmesini istersen ıslak makyaj süngeriyle de uygulayabilirsin. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Göz makyajında likit far kullan

Kova Burcu Makyajı_2

Kova burcu kadınları koyu renkli klasik far görünümleriyle hayal edemiyoruz. Onlar genellikle ya tek renk açık renk far kullanırlar ya da sadece eyeliner ile yetinirler. 

Kova burcu makyaj önerilerine gelecek olursak, göz makyajında mutlaka likit farları denemelerini öneriyoruz. Likit yapıdaki bu farlar ıslak bitişiyle gözde canlı ve doğal bir görünüm bırakıyor. L'Oréal Paris metalik tonlardaki Infaillible Eye Paint renkleri tam da kova kadınlarının gönlünü çalacak cinsten, bizim önerimiz ise 205 Champagne rengi! Gümüş ve bronz ışıltılı göz makyajınla hem gece hem de günlük makyajını kolayca yapabilirsin. Likit farı uygulamak da çok kolay. Öncelikle likit farı göz kapağına sür daha sonra parmaklarınla tampon hareketler yaparak yay. Parmağınla farı çekerek değil tam tersi sabitleyerek uygulamalısın.

Islak görünümlü göz makyajının daha belirgin görünmesi için eyeliner sürmeyi unutma. L'Oréal Paris Superliner Tattoo Signature eyeliner ile incecik bir eyeliner çekmek mümkün. Öncelikle eyelinerının kuyruk bölümünü oluştur. Daha sonra kirpik dibinden ince bir çizgi çizerek eyelinerını tamamla.

Yanaklarda canlılık

Kova Burcu Makyajı_3

Kova kadınlarının olmazsa olmaz makyaj ürünlerinden biri de allıklar oluyor. Anında sağlık ve canlılık katan allıklar olmadan kova kadınlarını evden dışarı çıkarmak biraz zor olabilir.

Eğer sen de bizim gibi allık canavarıysan sana oldukça pratik bir allık önerimiz var. L’Oréal Paris Infaillible Blush Paint allık paletleri sayesinde artık tek tek allık almaya son verebilirsin. O günkü moduna göre paletin içindeki en sevdiğin rengi seç ve yanaklarına uygula. Dilersen allık renklerinin karıştırarak kendi cilt tonuna en uygun rengi de yaratabilirsin. 

Allığı nasıl uygulamalıyım?: Allığını uygularken klasik gülümseme taktiğini mutlaka kullanmalısın. Önce gülümse, böylece elmacık kemiklerin daha çok ortaya çıkacak. Daha sonra yanaklarının tam üzerinden saç diplerine doğru allığını uygula ve daha doğal bir görünüm için dağıt. 

Aydınlatıcı paleti olmadan asla!

Kova Burcu Makyajı_4

Kova kadını yoğun makyaj yapmayı sevmez ama makyajında uzun saatler harcayarak doğal ve kusursuz görünmeyi başarır. Kova kadının "Glowy Selfie"lerden vazgeçemediğini düşünecek olurak, en sevdiği makyaj ürünlerinden biri de tabii ki aydınlatıcı.

Ten makyajına daha yoğun bir ışıltılı katmak ve ıslak ten görünümü efekti vermek için sen de bu önerilere kulak verebilirsin. L'Oréal Paris Infaillible Shaping Stick aydınlatıcıdan en sevdiğin tonu seç ve elmacık kemiklerinden kaş kemiğine doğru C şeklinde uygula. Burnunu daha kalkık göstermek için burun ucuna ve dudaklarını dolgun göstermek için de dudak çizgine de hafifçe aydınlatıcı uygulayabilirsin. 

Kova burcuna özel ruj seçimi

Kova Burcu Makyajı_5

Kova burcu kadınlarını genellikle canlı ve taze ruj tonlarıyla görüyoruz. 2018 yılında makyaj trendlerine geri dönen parlak dudak makyajları tam kova burçlarına göre!

Yaz kış demeden parlak ruj kullanan kova kadınlarına harika bir önerimiz olacak. L'Oréal Paris'in yeni Color Riche Shine rujlarının renk seçenekleri ve yapısı bizi bizden aldı diyebiliriz. Uzun süre dudakta kalan yapıları ve birbirinden canlı renk seçenekleriyle favori dudak parlatıcılarımızdan biri oldu. Sen de kova burcu kadınları gibi dudaklarında doğal ve parlak görünümler seviyorsan bu seriye bayılacaksın. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön