loader

Koyu Yeşil Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Zümrüt tonlarında, koyu yeşil dumanlı göz makyajları bu kışın favori görünümleri arasında. Mücevher tonlarının sık sık makyaj trendleri arasında yükselişe geçtiğini düşünürsek, koyu yeşil dumanlı göz makyajının nasıl yapıldığını anlatmanın tam zamanı!

Göz makyajında, özellikle de dumanlı görünümlerde sadece siyah ve kahverengi kullanılacak diye bir şart tabii ki de yok! Zaman zaman, farklı renkler katarak da göz alıcı bir göz makyajı elde edebilirsin. Biz de L’Oréal Paris’in Isabel Marant makyaj koleksiyonundaki  Smoke far paletinden ilham alarak, koyu yeşil tonlarda dumanlı göz makyajı yapmaya koyulduk!

Koyu Yeşil Dumanlı Göz Makyajı

Koyu Yeşil Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Dumanlı göz makyajında mücevher tonlarını kullanmak son zamanlarda çok sık karşımıza çıkan bir makyaj trendi oldu. L’Oréal Paris’in Isabel Marant ile birlikte hazırladığı makyaj koleksiyonundaki Smoke far paleti, tam da böyle bir makyaj için düşünülmüş. Paletin içerisindeki göz alıcı metalik koyu yeşil far ve mat siyah far, dumanlı ve çekici bir göz makyajı için bir harika!

Koyu Yeşil Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_2

L’Oréal Paris X Isabel Marant koleksiyonundaki Smoke far paleti, pigmentasyon olarak son derece başarılı, tek seferde rengini veriyor. Far fırçasıyla uygulandığı gibi parmaklarla uygulandığında da çok doğal ve yoğun bir etki veriyor. Işıltılı, metalik farları parmakla uygulamayı her zaman sevdiğimiz için, paletteki yeşil tonu göz kapağımıza uyguluyoruz. Yoğunluğunu istediğimiz gibi artırabildiğimiz için bu paleti dumanlı göz makyajlarında kullanmayı çok seviyoruz!

Dumanlı etkiyi artırmak ve gözlere derinlik vermek için Smoke paletteki siyah farı da gözlerimizin dış köşesine uyguluyoruz. Dumanlı etkiyi iyice çekici bir hale getirmek için de son adımda yeşil farı alt kirpik diplerimize uyguluyoruz.

Zümrüt tonunun dozunu artır!

Koyu Yeşil Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_3

Eğer göz makyajındaki bu zümrüt yeşili etkiyi sevdiysen, yeşil renkli bir göz kalemi ile dozunu artırabilirsin. L’Oréal Paris’in Infaillible Gel Crayon göz kalemlerinden 17 Christmas Day, tam bu makyaja yakışacak tonda bir yeşil. Suya dayanıklı ve yoğun pigmentasyonlu olduğu için göz içine uyguladığında gün boyu akmadığını ve bulaşmadığını göreceksin. Bu görünümü özellikle yılbaşı makyajında denemeni öneriyoruz!

Hacimli ve kıvrık kirpikler

Koyu Yeşil Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_4

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Dumanlı göz makyajlarının olmazsa olmazı ise hacimli ve kıvrık kirpik görünümü. Bunun için hangi maskarayı kullanacağımızı bizce tahmin ediyorsundur! L’Oréal Paris’in kirpik liftingi etkili mükemmel maskarası Unlimited’dan başkası düşünülemezdi. Bu maskaranın kirpiklerimize verdiği kıvrık, kalkık ve hacimli etkiyi çok seviyoruz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler