loader

Krem farlar hakkında bilmen gereken 5 şey

Favoriye Ekle

Yoğun şehir temposunda, kısa yollar ve hızlı çözümler arayışındayız. En kısa zamanda en etkili sonuçları veren her yol olmazsa olmazımız oluyor. Bu durum makyajımızda da geçerli. Sabah evden çıkmamız için sahip olduğumuz yarım saati en etkili şekilde kullanabilmeliyiz. Laf kalabalığını bırakıyor, vakit sıkıntısı çeken kızların bayılacağı kurtarıcı göz makyajı ürününü açıklıyoruz: Krem farlar! 

Krem farları neden sevdiğimizi, uygulama ipuçlarını ve en beğendiğimiz krem far ürünlerini paylaşıyoruz. Krem farları merak edenler ve sezon trendlerini denemek isteyenler yazının devamına bekleniyor!

Krem farları kullanmak çok pratik

Krem farları kullanmak çok pratik

Çoğumuzun aklına göz farı dendiğinde toz farlar geliyor. Ancak, makyaj ürünlerinin çeşitliliği arttıkça kozmetiklerin farklı türlerine daha fazla ilgi duymaya başladık! Krem farların sunduğu rahatlığı fark ettiğimizden beri onlardan vazgeçemez olduk. Özellikle sahip oldukları kremsi, ışıltılı bitişin cildin daha aydınlık görünmesine sağladığı katkı için krem farı çantamızdan ayırmıyoruz. Üstelik, tahmin edeceğin gibi, krem farları uygulamak o kadar pratik ki! 

Hemen bir örnekle anlatalım: Maybelline New York Color Tattoo On and On Bronze rengini parmağın ucuyla alıyoruz ve göz kapağına sürüyoruz. Sonra ister parmağın istersen de far fırçasıyla bu farı dağıtarak kremsi ve aydınlık göz makyajı elde edebiliyorsun. Kremsi farın yumuşacık formülü, parmağın ısısıyla eriyerek daha uygulanabilir bir forma ulaşıyor. Ta taa! Sen bunu okurken biz kremsi göz makyajımızı uyguladık bile.

Krem farları karıştırabilirsin

Krem farlar hakkında bilmen gereken 5 şey_1

 Krem far makyajı yaparken sadece tek bir renge odaklanmak zorunda değilsin. Krem farları ister toz farla istersen de krem formdaki diğer far renkleriyle birlikte kullanabilirsin. Eğer yoğun bir göz makyajı yapacaksan, kusursuz ve kalıcı sonuçlar için önce Maybelline New York Color Strike Kalem Far renklerinden Chase rengini baz olarak göz kapağına uygula. Yoğun pigmentli formülü sayesinde göz kapağındaki renk eşitsizliği ortadan kalkar ve göz kapağın makyaj yapmaya daha uygun bir hale gelir. Sonrasında kalem farlardan Rally rengini kullanarak bronz göz makyajı yapabilirsin.

Color Strike Kalem Farların pürüzsüz sürüş özelliği ve 12 saat boyunca kalıcı olmaları senin işini daha da kolaylaştırıyor. Uygulama sırasında dökülme olmuyor, dağılmaya dayanıklı formülü sayesinde kusursuz görünümler ortaya çıkıyor. Kalem farların pratikliğine alıştıktan sonra klasik farlara elin hiç gitmeyecek, bizden söylemesi.

Göz makyajına derinlik ekle

Göz makyajına derinlik ekle

Krem far kullanmak göz makyajına kolay bir şekilde derinlik eklemeni sağlar. Krem formdaki farları uygularken, koyu kahve tonlarındaki rengi göz kapağının katlanma çizgisine uygulayarak gözlerini daha derin ve iri gösterebilirsin.

Bakışlarına derinlik eklemek ve boyut kazandırmak için Maybelline New York Color Tattoo krem farlardan 93 Creme de Nude rengini katlanma çizgisine uygula ve iyice dağıt. Merak etme, Maybelline krem farların yumuşak yapısı kolay uygulamaya çok uygun. Kusursuz görünen göz makyajı için farını dağıtmak çok önemli. Farın nerede başlayıp, nerede bittiği asla belli olmamalı. En doğal sonuçlar için farını iyice dağıttığından emin ol. 

Editörün önerisi: Gözlerini daha belirgin bir hale getirmek için aynı adımı alt kirpik diplerin için de uygulayabilirsin. Kirpiklerinin altına Creme de Rose rengini sür ve ince far fırçası ile dışarı doğru dağıt. Gözlerin bir anda daha büyük göründü, değil mi?

Krem farlar çok kalıcı

krem farlar çok kalıcı

Klasik krem farların çabuk dağılma özelliğine karşın Maybelline New York Color Strike serisi uzun saatlere rağmen oldukça dayanıklı. Eğer uzun ve yorucu bir günün başındaysan, dayanıklı ve pratik bir makyaj için elinin altında bu krem farlardan olması işini kolaylaştıracak.

Makyaj.com editörleri olarak bu kolay uygulanan, kolaylıkla dağıtılan ve 12 saate kadar kalıcı olan Maybelline New York Color Strike serisini gerçekten çok beğendik. Bu sebepten makyaj masamızda bu serinin birçok farklı rengi bulunuyor; genel olarak tercihlerimizi doğal ve ışıltılı tonlardan yana kullanıyoruz. Tabii, farklılık isteyeceğimiz zamanlar için pembe ışıltılı Spark rengine makyaj masamızda yer arıyoruz. Bu farların dokusundan bahsetmek gerekirse, hafif, ışıltılı ve tek uygulamada yoğun renk verme özelliğine sahip diyebiliriz. Unutmadan belirtelim, kalıcılığından ısrarla bahsettiğimiz bu farlar, micellar su ile kolayca temizlenebiliyor. 

Renkli krem farlardan ilham al

renkli far

Renk kontrastını yakalamaya ne dersin? Krem far tonunu seçerken göz rengini göz önünde bulundurabilirsin. Mavi gözler için kahve tonları, yeşil gözler için bordo ve mor tonları ve şanslı kahve gözlüler için her far tonu uygun! 

Renkli krem far önerisi isteyenler Maybelline New York Color Tattoo renklerine mutlaka göz atmalı! Bu farlar arasında Highflyer, Trailblazer, Infinite White renklerini kullanarak iddialı göz makyajı görünümleri yaratabilirsin. Farklı renkleri bir arada kullanarak renkli makyaj yapmak bu sene çok popüler! Sen de bu modaya dahil olarak arkadaş grubunun en trendy kızı olabilirsin.

Editörün önerisi: Doğal bir dokunuş için seçtiğin far tonunu kirpik çizgine yakın bir biçimde uygula ve katlanma bölgesine doğru hafifçe dağıt. Bu şekilde göz farın doğal bir şekilde göz kapaklarına dağılacak. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler