loader

Küçük gözlüler için makyaj hileleri

Favoriye Ekle

Gözlerimizin küçük olduğu için onları, makyaj teknikleri ile olduğundan daha büyük göstermenin yollarını arıyoruz. İnternette, sosyal medyada yaptığım araştırmalarla minik hileler öğrendik ve bu makyaj hileleri sayesinde artık gözlerimiz daha iri, belirgin görünüyor! Göz makyajında abartıya kaçmadan, minik hilelerden yararlanarak gözleri daha büyük göstermek mümkün(müş)! Büyük göz makyajı sırlarını tek tek anlatıyoruz. Eğer senin de gözlerin küçükse bu hileleri mutlaka öğrenmen lazım!

Düzgün şekillenmiş kaşlar

Düzgün şekillenmiş kaşlar

 Gözlerinin daha çok ortaya çıkmasını sağlamak için kaşlarının düzgün şekillenmiş olması gerekir. Kaşlarının bitiş kısmına doğru incelen bir görünüm almasını sağlarsan, gözlerinin ön plana çıkmasını sağlayabilirsin. Ayrıca, kavisli kaş yapısı da gözlerini daha açık ve iri gösterecek. Bu nedenle küçük gözlere sahip olanlar düz kaş yerine kavisli kaş modellerini tercih edebilirler.

Kaşlarını şekillendirirken en doğal sonucu elde etmek için ince uçlu kaş kalemi kullanmalısın. Maybelline New York Brow Ultra kaş kalemi incecik ucu sayesinde kaşlarında çok doğal bir etki bırakıyor. Kremsi yapısıyla kaşları kırmadan dolduran bu kaş kalemini biz çok seviyoruz.

Açık tonda göz farı kullan

Açık tonda göz farı kullan

Bej, toz pembe, açık gri, beyaz tonlarda ışıltılı göz farı kullanarak daha büyük gözler elde edebilirsin. Açık renkli göz farı, gözlerini daha aydınlık göstereceği için gözlerin daha büyük ve iri görünür. Bu taktiği tıpkı strobing makyajı gibi düşünebilirsin. Gözlerin de cildin gibi kadar aydınlık olursa o kadar belirgin duracak. Biz açık renkli göz makyajı yaparken Maybelline New York Nudes of New York far paletinden yararlanıyoruz. Bu paletin içindeki nude tonlar ve açık ışıltılı far renkleri gözlerimizi büyük göstermek için yeterli.

Tabii ki sadece göz farı yetmez, birkaç kat maskara uygulamayı da sakın unutma! Küçük gözlerini ön plana çıkarmak ve gözlerini daha açık göstermek için maskaranı buna göre seçmelisin. Maybelline New York Falsies Lash Lift maskara, kirpik liftingi etkisi ile kirpikleri yukarı doğru kaldırarak gözlerini daha iri gösteriyor.

 Dış kısımlara koyu tonda far uygula

dış kısımlarına koyu far uygla

Göz kapağının dış kısmına doğru koyu tonda göz farı uygulayarak gözlerinin daha çekik ve belirgin görünmesini sağlayabilirsin. Bunun için Nudes of New York far paletindeki sütlü kahve veya kızıl alt tonlu far renklerini kullanabilirsin. Koyu renkli farını hafif yukarı ve dışarı doğru yaymalısın. Aman, koyu renkli farını aşağı doğru eğimli uygulama! Bu adım gözlerinin düşük görünmesine yol açar.

Editörün önerisi: Göz makyajını tamamladıktan sonra minik bir pamuğun ucuna micellar suyunu dök ve gözlerinin bitiş çizgisinden yukarı doğru ilerleyerek makyajının fazla kısımlarını temizle.

 Aydınlatıcı

aydınlatıcı

 Kaş kemiğine (yani kaşlarının alt kısmına) ve göz pınarlarına aydınlatıcı uygulamayı bir dene! Böylece kaş kemiğin daha aydınlık duracak, gözlerin daha belirgin görünecek. Bizim en sevdiğimiz aydınlatıcılardan biri olan Maybelline New York Face Studio Chrome Extreme 200 Diamond Glow, hem göz makyajınla uyum sağlar, hem de gözlerine doğal bir aydınlık etki kazandırır. Far fırçasıyla aydınlatıcıyı kaş kemiğine uygula ve iyice dağıt. Sonuçtan çok memnun kalacağına eminiz!

Üst kirpik diplerini belirginleştir

Küçük gözlüler için makyaj hileleri_1

 Yoksa sen de gözleri daha büyük görünür diye siyah göz kalemiyle tüm göz çevresini çerçeveleyenlerden misin? Tamamen yanlış olan bu uygulama yerine, sadece üst kirpik diplerine siyah göz kalemi uygularsan, hem kirpiklerin gür görünür, hem de gözlerin daha büyük olur.

Üst kirpik diplerine mutlaka yumuşak uçlu ve kremsi bir yapısı olan göz kalemlerini sürmelisin. Yoksa gözlerin sulanır ve bütün makyajın akmaya başlar. Maybelline New York Tattoo Liner Gel göz kalemi bu adım için ideal! Göz kaleminin ucunu aç ve üst kirpik diplerine dikkatlice uygula. Merak etme! Tattoo Liner Gel, gözlerinde uzun süre akma ve dökülme yapmadan kalacak.

Kuyruklu eyeliner

kuyruklu eyeliner

Eyeliner uygularken, göz pınarından başlayarak değil, göz kapağının orta kısmından başlayarak uygulamalısın. Ayrıca, eyelinerı alt kirpik diplerinin de orta kısmına kadar ve birazcık dışarıya taşırarak uygulamak gözlerini daha büyük gösterir.

Maybelline New York Hyper Easy Eyeliner, bugüne kadar kullandığımız en pratik eyelinerların başında geliyor. Yumuşacık ucu sayesinde hata yapmadan kuyruklu eyeliner çekebiliyoruz. Sen de küçük gözlerini daha belirgin göstermek için önce Hyper Easy ile kuyruk bölümünü oluştur, daha sonra kirpik diplerine doğru ilerle. Uzun süre akmayan ve anında sabitlenen bu eyelinerı çok seveceğine eminiz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/