loader

Kuru Ciltler İçin Kurtarıcı Makyaj Malzemeleri

Favoriye Ekle

Kuru ciltler için, cildin daha nemi, sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayacak makyaj malzemeleri önerilerimizi bir araya getirdik!

Kuru bir cilde sahip olmak demek, pul pul dökülen, gerdin, mat ve her daim nemlendirmeye ihtiyaç duyan bir cilt demek. Kuru cildine makyaj yaptıktan sonra daha da belirginleşen kuruluklar, pul pul dökülmeler ve mat görünümün önüne geçmek için, kuru ciltler için kurtarıcı makyaj malzemelerini ve makyaj tüyolarını bir araya getirdik. Umuyoruz ki, bu yazının sonunda makyajdan sonra kuru görünen cildinle ilgili tüm endişelerini geride bırakacaksın.

Kuru ciltler için makyaj bazı

Kuru ciltler için makyaj bazı

Makyaja başlamadan önce, kuru ciltli biri olarak cildini nemlendirmen son derece önemli. Kuruluktan kaynaklı mat görünümün önüne geçmek ve cildinin daha aydınlık görünmesini sağlamak için L’Oréal Paris Infaillible Magic Essence Drops likit makyaj bazını kullanabilirsin. Mavi renkli bu makyaj bazı, nemlendirme özelliğine sahip ve formülündeki antioksidanlarla birlikte cildin sıkılaşmasını da sağlıyor. Cildi makyaja hazırlayan bu makyaj bazı aynı zamanda fondötenin oksitlenmesini de engelliyor.

Kuru ciltler için fondöten önerisi

Kuru ciltler için fondöten önerisi

Makyaj yaparken kuru cildin için yapabileceğin en önemli şeylerden biri de doğru fondöteni seçmek olacak. Su bazlı ten ürünleri senin için en doğru seçeneklerden biri. L’Oréal Paris Skin Paradise Renkli Nemlendirici, su bazlı formülü ile cildini nemlendirerek doğal ışıltısını ön plana çıkaracak.

Skin Paradise’ın 24 saat nemlendirme etkisinin yanında, aloe, zencefil ve güvercin ağacı özleriyle cilde bakım yapmaya devam ediyor. Özellikle kuru ciltliler, cilde bakım yapan makyaj malzemeleriyle gerçekten de rahat bir nefes alıyorlar. Bu renkli nemlendirici sayesinde cildinin gün boyu nemli kalmasını ve sağlıkla ışıldamasını sağlayabilirsin. Üstelik orta kapatıcılığı sayesinde cildindeki tüm kusurlar da gizlenmiş olacak.

Kuru ciltler için kapatıcı önerisi

Kuru ciltler için kapatıcı önerisi

Kuru ciltlerin bir diğer büyük problemi de göz çevresinde nemsizlik kaynaklı oluşan ince çizgiler, koyu halkalar ve renk eşitsizlikleri. Bu durum yorgun bir görünüme neden olduğu gibi, gelecekte göz çevresinin daha çabuk kırışmasına da neden oluyor. Bu yüzden, hem göz çevrendeki kusurları gizlemek hem de bakım yapmak için göz kremi içeren bir kapatıcı önerimiz var.

L’Oréal Paris True Match Göz Kremi İçeren Kapatıcı 2’si 1 Arada, kalem formda ve son derece doğal bitişli bir kapatıcı. %0,5 hyaluronik asit içeren formülü sayesinde göz çevresini nemlendirerek ince çizgi görünümünü azaltmaya yardımcı olurken, aynı zamanda göz altı morluklarını ve renk eşitsizliklerini de gizliyor. Göze bakım yapan, bu göz kremli kapatıcı, son zamanlarda denediğimiz en etkili makyaj malzemelerinden biri. Kuru ciltlilerin bu kapatıcıyı mutlaka denemesi gerek!

Kuru ciltler için far önerisi

Kuru ciltler için far önerisi

Kuru ciltlerde, göz kapağında kuruma gibi problemler de olabiliyor. Bu durumda dökülen, yerinde durmayan, gün içinde etkisini kaybeden bir göz makyajı da problem olabiliyor. Tek sürüşte yoğun renk verecek, gün içerisinde etkisini kaybetmeyecek ve göz kapaklarının kuru görünmesine engel olacak bir far önerimiz var. L’Oréal Paris Color Queen renkli farlar, %30 oranında değerli yağlar içeren formülü sayesinde kremsi ve pullanmayan bir etki veriyor. Tek sürüşte rengini yoğun bir şekilde veriyor ve gün içerisinde etkisini kaybetmiyor. Hassas gözlerin kullanımı için bile son derece uygun bu tekli farların renk seçenekleri de son derece geniş. Her türlü makyaj stili için uygun rengi kolayca bulabilirsin.

Kuru ciltler için bronzer, allık ve aydınlatıcı önerisi

Kuru ciltler için bronzer, allık ve aydınlatıcı önerisi

Kuru ciltler için en iyi içeriklerden biri de Hindistan cevizi yağı. Hindistan cevizi yağı içeren makyaj malzemeleri genellikle cildi besleyerek daha doğal, canlı ve sağlıklı bir etki veriyor. Mat ve solgun görünen cildini renklendirmek için bronzer, allık ve aydınlatıcı adımının ne kadar çok şey değiştireceğini bilmelisin.

L’Oréal Paris’in Bronze Please bronzlaştırıcı pudrası, hafif ışıltılı bitişi, kremsi formülü ve Hindistan cevizi içeren formülüyle doğal bronz bir görünüm veriyor. Yanaklarına kendiliğinden kızarmış gibi bir pembelik vermek için de L’Oréal Paris Melon Dollar Baby allığı kullanabilirsin. Son adımda, solgun görünümü tamamen ortadan kaldırmak için de L’Oréal Paris Glow Mon Amour likit aydınlatıcıları şiddetle öneririz. Hindistan cevizi yağı içeren formülüyle ciltle mükemmel bir uyum sağlıyor, çok kolay dağılıyor ve içten gelen bir ışıltı veriyor.

Kuru ciltler için ruj önerisi

Kuru ciltler için ruj önerisi

Kuru ciltli olman, mat rujlardan vazgeçmen gerektiği anlamına gelmiyor. Likit mat rujlar bazen dudakları kurutabiliyor evet, hatta kuru ciltler için bu kuruluk etkisi daha fazla olabiliyor ama nemlendirme etkili mat rujlarla sen de bu trende ayak uydurabilirsin. Nasıl mı? L’Oréal Paris Infaillible Matte Lip Crayon kalem rujları, E vitamini ve jojoba içeren formülleriyle dudakları gün boyu nemlendirirken, mat bir bitiş sağlıyor. İnce ucu sayesinde çok kolay uygulanıyor ve mis gibi karamel kokusuyla da iştah açıyorlar! Her durumda ve stilde kullanılabilecek 8 renk seçeneği ile yeni mat ruj favorilerimizi mutlaka denemelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler