0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Kuru Ciltliler İçin Kış Makyajı Önerileri

Favoriye Ekle

Kuru ciltliler için nemlendirici etkili kış makyajı önerilerimizi bir araya getirdik!

Kuru ciltli olmak demek, sürekli nemlendirmeye ihtiyaç duyan, gerilen ve özellikle makyajla daha da kuru görünebilen bir cilde sahip olmak demek. Nemlendiriciler hayatının merkezindeyken, bir de üzerine kış mevsiminin zorlu şartları eklendiğinde, makyajının kusursuz görüntüsü riske girebilir. İşte biz de tam bu yüzden, kışın en soğuk günlerindeyken, kuru ciltler için kış makyajı önerilerimizi bir araya getirdik!

Makyaja başlamadan önce nemlendirici şart

Makyaja başlamadan önce nemlendirici şart

Bir kuru ciltli olarak, cildinin kış aylarında bile kusursuz ve sağlıklı görünmesini istiyorsan, makyaja başlamadan önce mutlaka nemlendirici bir baz uygulamalısın. Bizim favorimiz olan Maybelline Face Studio Nemlendirici Makyaj Bazı, kış makyajında en büyük kurtarıcılarımızdan biri. Cilde verdiği nemlendirme etkisi sayesinde, fondötenimiz asla kuru bir görünüme neden olmuyor ve çok doğal görünüyor.

Nemlendirme etkili fondöten

nemlendirici serum fondöten

Kış aylarında kuru cildin için yapabileceğin en iyi şeylerden biri de, nemlendirme etkisi olan fondötenler kullanmak. Bizim favorimiz olan L'Oréal Paris True Match Serum Fondöten, %1 saf hyaluronik asit içeren formülüyle tıpkı bir cilt serumu gibi cildi nemlendirerek daha dolgun görünmesini sağlıyor. Fondöten etkisiyle de cilt tonunu anında eşitliyor, daha parlak, ışıltılı ve canlı görünmesini sağlıyor. Hem cilt serumu hem de fondöten olan bu ürün, kış aylarında özellikle kuru ciltlerin en büyük kurtarıcısı haline geliyor.

Tüm yüze uygulanabilir kapatıcı

Tüm yüze uygulanabilir kapatıcı

Kış makyajında yüksek kapatıcılık elde edebileceğin, hatta sadece göz altlarına değil tüm yüzüne uygulayabileceğin, cildi kurutmayan bir kapatıcı önerimiz var: L'Oréal Paris Infallible 24H More Than Concealer, ufacık bir miktarı ile tüm kusurları tek seferde gizlerken, cildi nemlendirerek kurumasına engel oluyor. Kuru ciltlerde kapatıcıdan sonra ortaya çıkabilen kuru ve çizgi çizgi görünüm bu kapatıcıda asla olmuyor. Eğer kuru cilt için kapatıcı önerisi istersen, mutlaka denemelisin.

Krem allıklarla doğal bir görünüm elde et

Krem allıklarla doğal bir görünüm elde et

Ten makyajında likit ürünler kullanarak, kış makyajında kuru görünümün önüne geçebilirsin. Kış mevsiminde, makyajında toz allık kullanmak yerine, bizim önerimiz NYX Professional Makeup Sweet Cheeks Soft Cheek Tint likit allıkları kullanabilirsin. Shea yağı içeren formülleri sayesinde çok doğal bir etki bırakan bu allıklar, çok kolay uygulanıyorlar. 6 farklı renk çeşidinden kendi cilt tonuna uygun olanı seçebilir, kendiliğinden kızarmış doğal yanak görünümü elde edebilirsin. Bu allıkları daha yakından incelemek için bu makalemize göz atabilirsin.

Nemlendirici etkili rujlar

Nemlendirici etkili rujlar

Kışın soğuğundan en çok çeken dudaklarımız, hatta öyle ki dudak balmımızı elimizden düşüremiyoruz. Dudak balmının nemlendirici etkisiyle, lip gloss’un parlaklık etkisini bir araya getiren Maybelline Lifter Gloss dudak parlatıcıları son zamanların favorilerinden. Hyaluronik asit içeren formülüyle dudakları nemlendiren bu lip glosslar, daha dolgun ve kalkık görünmelerini de sağlıyor. Gözle görülür bir şekilde pürüzsüzleşen dudakların aynı zamanda çerçevesi de belirginleşiyor. Kısacası kış aylarının büyük kurtarıcısı olarak, dudaklara nem ve doğal bir parlaklık veriyorlar. Renk önerimiz ise 04 Silk!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler