loader

Kuru Ciltliler İçin Kış Makyajı Önerileri

Favoriye Ekle

Kuru ciltliler için nemlendirici etkili kış makyajı önerilerimizi bir araya getirdik!

Kuru ciltli olmak demek, sürekli nemlendirmeye ihtiyaç duyan, gerilen ve özellikle makyajla daha da kuru görünebilen bir cilde sahip olmak demek. Nemlendiriciler hayatının merkezindeyken, bir de üzerine kış mevsiminin zorlu şartları eklendiğinde, makyajının kusursuz görüntüsü riske girebilir. İşte biz de tam bu yüzden, kışın en soğuk günlerindeyken, kuru ciltler için kış makyajı önerilerimizi bir araya getirdik!

Makyaja başlamadan önce nemlendirici şart

Makyaja başlamadan önce nemlendirici şart

Bir kuru ciltli olarak, cildinin kış aylarında bile kusursuz ve sağlıklı görünmesini istiyorsan, makyaja başlamadan önce mutlaka nemlendirici bir baz uygulamalısın. Bizim favorimiz olan Maybelline Face Studio Nemlendirici Makyaj Bazı, kış makyajında en büyük kurtarıcılarımızdan biri. Cilde verdiği nemlendirme etkisi sayesinde, fondötenimiz asla kuru bir görünüme neden olmuyor ve çok doğal görünüyor.

Nemlendirme etkili fondöten

Nemlendirme etkili fondöten

Kış aylarında kuru cildin için yapabileceğin en iyi şeylerden biri de, nemlendirme etkisi olan fondötenler kullanmak. Bizim kışın favorimiz olan Maybelline Affinitone fondöten, E vitamini ve hyaluronik asit içeren formülüyle cildi nemlendiriyor. Ağırlık hissi bırakmayan, cilde çok doğal bir görünüm veren ve gözenek görünümünü azaltan bu fondöten, sağlıklı ve taze bir ten görünümü için ideal.

Eğer hiç makyaj yapmamış gibi görünmek, ama aynı zamanda da cildindeki kusurları gizlemek istiyorsan, Affinitone fondötene güvenebilirsin. Üstelik soğuk havalarda cildinin ekstra kurumayacağından da emin olabilirsin.

Bakım yapan kapatıcı

Bakım yapan kapatıcı

Kuruluk en çok da göz çevresinde ortaya çıkıyor, hatta öyle ki nemsizlik kaynaklı beliren ince çizgiler, kapatıcı uygulandığında daha da görür bir hale geliyor. Bunun önüne geçmek için bakım yapan bir kapatıcı tercih edebilirsin.

L’Oréal Paris’in True Match Göz Kremi İçeren Kapatıcı’sı biçilmiş kaftan! Hyaluronik asit içeren formülüyle göz çevresini nemlendiren bu kapatıcı, aynı zamanda renk eşitsizliğini de iyi bir şekilde gideriyor. Bir taşla tam iki kuş!

Krem allıklarla doğal bir görünüm elde et

Krem allıklarla doğal bir görünüm elde et

Ten makyajında likit ürünler kullanarak, kış makyajında kuru görünümün önüne geçebilirsin. Kış mevsiminde, makyajında toz allık kullanmak yerine, bizim önerimiz NYX Professional Makeup Sweet Cheeks Soft Cheek Tint likit allıkları kullanabilirsin. Shea yağı içeren formülleri sayesinde çok doğal bir etki bırakan bu allıklar, çok kolay uygulanıyorlar. 6 farklı renk çeşidinden kendi cilt tonuna uygun olanı seçebilir, kendiliğinden kızarmış doğal yanak görünümü elde edebilirsin. Bu allıkları daha yakından incelemek için bu makalemize göz atabilirsin.

Aydınlatıcı seçiminde dikkatli ol

Aydınlatıcı seçiminde dikkatli ol

Bir cildin kuru olduğunu belli eden detaylardan bir diğeri de aydınlatıcı seçimi. Kuru bir cilde sahipsen, toz allıklar cildinin olduğundan daha kuru görünmesine neden olabilir. Bu yüzden cildinin ekstra kuru olduğu kış döneminde likit aydınlatıcıları tercih edebilirsin.

L’Oréal Paris’in Glow Mon Amour likit aydınlatıcıları, Hindistan cevizi yağı içeren formülleri sayesinde çok doğal, içten gelen bir ışıltı veriyorlar. Hem sağlıklı bir parlaklık hem de ıslak bir görünüm verdiği için, cildin kuru bölgelerini gizleme konusunda çok işe yarıyor. Renk olarak önerimiz ise iç ısıtan pembe tonuyla Melon Dollar Baby!

Nemlendirici etkili rujlar

Nemlendirici etkili rujlar

Kışın soğuğundan en çok çeken dudaklarımız, hatta öyle ki dudak balmımızı elimizden düşüremiyoruz. Dudak balmının nemlendirici etkisiyle, lip gloss’un parlaklık etkisini bir araya getiren Maybelline Lifter Gloss dudak parlatıcıları son zamanların favorilerinden. Hyaluronik asit içeren formülüyle dudakları nemlendiren bu lip glosslar, daha dolgun ve kalkık görünmelerini de sağlıyor. Gözle görülür bir şekilde pürüzsüzleşen dudakların aynı zamanda çerçevesi de belirginleşiyor. Kısacası kış aylarının büyük kurtarıcısı olarak, dudaklara nem ve doğal bir parlaklık veriyorlar. Renk önerimiz ise 04 Silk!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler