loader

Kuru ciltliler yaz makyajını nasıl yapmalılar?

Favoriye Ekle

Kuru cilde sahip olanlara için yaz makyajı önerileri

Kuru cilde sahip olanlar yaz sıcaklarında makyaj yapmanın ne kadar zor olduğunu iyi bilirler. Yazın daha da kurumaya meyilli olan ciltleri iyi nemlendirmek ve bilinçli makyaj yapmak gerekiyor. Peki, doğru makyajı yaptığına emin misin? En son makyaj trendlerini kuru ciltlere nasıl uygulaman gerektiğini açıklıyoruz!

1- Nemlendirerek başla

1- Nemlendirerek başla

Kuru cildinde ten makyajının pütürlü ve daha da kuru durmaması için fondöten adımından önce mutlaka nemlendirme etkisi olan bir makyaj bazı tercih etmelisin. Böylece cildin gün boyu nemli kalacak, fondöten kuru bölgelerinde birikme yapmayacak ve cildin çok daha sağlıklı görünecek.

Bizim kuru cildimiz için kullanmayı en çok sevdiğimiz ve nemlendirme etkisini çok beğendiğimiz Maybelline Fit Me Luminous + Smooth Nemlendiren Makyaj Bazı, E vitamini içeren formülü ile cildi nemlendirerek çok sağlıklı görünmesini sağlıyor. Bir de SPF 20 içerdiği için yazın cildini güneşin zararlı etkilerine karşı korumaya yardımcı oluyor.

2- Nemlendirme etkili fondöten

2- Nemlendirme etkili fondöten

Kuru cilde sahip biri olarak hem yaz hem de kış makyajında mutlaka cilde bakım yapan, nemlendirme etkisi olan fondötenler tercih etmelisin. Böylece cildin gün boyu nemli kalarak daha sağlıklı ve taze görünecek. Ayrıca, cilt kuru olduğunda fondöten genellikle kuru bölgelerde birikme yapabiliyor ve özellikle yanaklarda pul pul dökülmeler olabiliyor. Bunun önüne geçmenin diğer bir yolu ise fondöteni nemli bir makyaj süngeri ile uygulamak.

Biz kuru cildimiz için L'Oréal Paris True Match Fondöteni kullanmayı çok seviyoruz. Hylauronik asit, E vitamini ve antioksidanlar içeren formülü ile cilde bakım yapan bu fondöten, cildinin çok doğal ve nemli görünmesini sağlayacak. Ayrıca bu fondöteni düzenli olarak kullandığında, 2 hafta sonunda cilt kalitesinin düzeldiğini göreceksin! Hafif yapılı bu fondöten, yaz sıcağında cildinle bütünleşerek ağırlık da yaratmayacak.

3- Kuru ciltler için göz makyajı önerisi

Maybelline Color Tattoo Front Runner


Kuru ciltlerin diğer bir sorunu ise göz çevresinde kuruluğun çok belli olması. Bunun önüne geçmek için krem formüllü göz farlarını tercih edebilirsin. Böylece göz farı uygulama adımı senin için çok kolaylaşacak ve makyajının bütün gün boyu kalıcı olduğunu göreceksin. Maybelline Color Tattoo Krem Farlar, kremsi formülleri ile kuru ciltlerde de çok kolay bir uygulama sağlıyorlar. Ayrıca suya dayanıklı formülleri sayesinde sabitlendikten sonra da çizgilere dolmadan, bütün gün ilk uyguladığın andaki gibi kalıyor. Metalik bitişleri de cildinde o aradığın ışıltı ve aydınlık etkisini verecek. Renk önerimiz: sıcak şeftali / şampanya tonu ile Front Runner!

4- Likit allık ve aydınlatıcı kullan

4- Likit allık ve aydınlatıcı kullanYaz makyajında kuru cildinin daha canlı ve tazelenmiş görünmesi için likit allıkları tercih edebilirsin. Krem ve likit formüllü allıklar, toz allıklara göre daha nemli bitişe sahip oldukları için yanaklarındaki kuruluğun görünmesine engel olacak. Bizim yaz makyajında kullanmayı en çok sevdiğimiz likit allıklar, Maybelline Cheek Heat allıklar. Kremsi jel formülleri ile parmaklarla bile çok kolay bir şekilde uygulanan bu allıklar, içten gelen çok doğal bir renk veriyorlar.

4- Likit allık ve aydınlatıcı kullan 2

Aynı şekilde likit aydınlatıcılar da, kuru cildinde büyük bir fark yaratabilir. Daha nemli ve ıslak bir ışıltı elde etmek için yaz makyajında mutlaka likit aydınlatıcıları tercih etmelisin. L'Oréal Paris Glow Mon Amour Likit Aydınlatıcılar, hindistan cevizi yağı içeren formülleri ile ciltte kuru görünüme neden olmadan, içten gelen bir ışıltı veriyorlar. Yazın kullanmayı en çok sevdiğimiz bu likit aydınlatıcıları mutlaka denemelisin!

5- Nemlendirici dudak parlatıcıları kullan

5- Nemlendirici dudak parlatıcıları kullan

Kuru dudaklara ruj sürmek en can sıkıcı durumlardan biri. Rujun çizgilere dolması ise ayrı bir konu! Bu yüzden kuru ciltli biri olarak sana yaz makyajında önerimiz, dudağı nemlendirme özelliği olan lip glosslar kullanman.

Maybelline Lifter Gloss Dudak Parlatıcıları, hyaluronik asit içeren formülleri ile dudakları nemlendirirken, daha dolgun görünmelerini ve lifting etkisi kazanmalarını sağlıyor. Yapışkan his bırakmayan ve dudaklardaki kuru görüntüyü gideren bu lip glosslar, dudak çerçevesini de belirginleştirdiği için dudakların çok daha dolgun görünecek!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler