loader

Kuru ciltliler yaz makyajını nasıl yapmalılar?

Favoriye Ekle

Kuru cilde sahip olanlar yaz sıcaklarında makyaj yapmanın ne kadar zor olduğunu iyi bilirler. Yazın daha da kurumaya meyilli olan ciltleri iyi nemlendirmek ve bilinçli makyaj yapmak gerekiyor. Peki, doğru makyajı yaptığına emin misin? En son makyaj trendlerini kuru ciltlere nasıl uygulaman gerektiğini açıklıyoruz!

1- Nemlendir


Kuru cilde sahip olanlar makyaja başlamadan önce ciltlerini iyice nemlendirmelilerdir. Kuru ciltliler özellikle yaz aylarında ciltlerini sık sık nemlendirmeli ve kurumasına izin vermelilerdir. Nemlendiricini seçerken içinde nem oranının yüksek olmasına dikkat etmelisin.

2- Fondöten


Cildini iyice nemlendirdikten sonra fondötenini uygulamalısın. Fondötenini cildindeki kuru bölgelere parmaklarınla uygulamanı tavsiye ediyoruz. Önce parmaklarınla fondötenini ısıt, daha sonr cildine uygula.
Editörün önerisi: Fondöten seçerken likit fondötenlere öncelik vermelisin. Stick veya mat yapıdaki fondötenler kuru ciltliler için uygun olmayabilir.

3- Gözler


Göz makyajına başlamadan önce far bazı uygulamanı tavsiye ediyoruz. Böylece göz kapaklarındaki renk farklılığını eşitleyebilir ve farının gün boyu gözlerinde sabit kalmasını sağlayabilirsin. Krem farlar kuru ciltlilerin göz makyajında mutlaka kullanması gereken ürünlerdendir. Eğer toz far kullanacaksan, ıslak far fırçası kullanmanı tavsiye ediyoruz. Islak far fırçası, hem farının daha canlı hem de kuru cildinde kalıcı olmasını sağlayacaktır.

4- Yanaklar


Göz makyajında olduğu gibi, yanaklarında da krem allık kullanmalısın. Krem yapıdaki ürünler, kuru cildinde oldukça canlı ve aydınlık görünecektir. Ten rengine göre allık tonuna karar verebilirsin fakat yaz aylarında canlı renklere öncelik vermelisin. Krem allığını öncelikle parmaklarınla yay daha sonra allık fırçası ile doğal bir görünüm vermelisin.

5- Bronzer ve aydınlatıcı tericihi


Yaz aylarının favori makyaj ürünlerinin başında bronzer ve aydınlatıcılar geliyor. Güneşin enerjisini yansıtan bu ürünleri makyaj çantandan eksik etmemelisin. Likit bronzerını elmacık kemiklerinin üzerine genişçe uygulamalısın. İçinde parıltılar olan bronzerlar kuru cildini daha canlı gösterecektir. Aydınlatıcını ise, kaş kemiğine, elmacık kemiklerinin üzerine, şakaklarına ve dudak üzerine uygulamalısın.

6- Dudaklar


Kuru dudaklarını öncelikle peeling ile kusursuz bir görünüme kavuşturmalısın. Diş fırçanın üzerine dudak kremini sürerek dudaklarındaki kuruluğu gider ve daha sonra rujunu sür. Kuru ciltliler saten bitişli rujları veya dudak parlatıcılarını tercih etmelilerdir.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön