0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Kuru Ciltlilere Bakım Önerileri: Cildini Güneşten Nasıl Koruyabilirsin?

Favoriye Ekle
Kuru Ciltlilere Bakım Önerileri: Cildini Güneşten Nasıl Koruyabilirsin?

Kuru ciltliler için bakım önerileri ile karşındayız! Cildinin güneşten nasıl koruyabileceğini ve aynı zamanda gün boyu nasıl nemli kalmasını sağlayabileceğini bu yazımızda anlatıyoruz.

Kuru ciltlilerin, ciltlerini gün boyunca nemli tutmaları çok önemli. Kurudukça hassaslaşan, pul pul dökülen, solgun ve mat görünen bir cilde sahipsen bu yazımız tam sana göre. Zaten normal şartlarda kuru olan cildini, güneşten koruman son derece önemli. Cildinin nemli, güçlü ve sağlıklı olmasını sağlamak için, kuru ciltlilere özel güneş koruma önerilerimizi anlatıyoruz!

Photo by Meg Sanchez on Unsplash

Kuru ciltliler güneşten nasıl korunmalı?

Kuru ciltliler güneşten nasıl korunmalı?

Cildinin kuru olması demek, çoğunlukla pul pul dökülmesi, gergin olması, hassaslaşıp tahriş olması ve solgun görünmesi demek. Eğer kuru bir cilde sahipsen, cildini düzenli olarak nemlendirmelisin. Sadece nemlendirici bir krem sürmek sorunu çözmeyebilir. Nemlendirme özelliği uzun süreli olan, yani gün içine yayılan bir nemlendirici krem kullanmalısın.

Bununla beraber, kuru ciltler güneşin zararlı etkilerinden de oldukça yüksek oranda etkilenirler. Güneşin cildi kurutucu etkisiyle işler daha da zorlaşabilir. Cilt daha fazla nemini kaybederek gerilir, cansızlaşır ve yaşlanma belirtilerini daha çabuk gösterebilir. İşte bu yüzden kuru ciltler, güneş koruma konusunda ekstra hassasiyet isteyebilir. Bunun için cildini uzun süre boyunca nemlendirecek, nemini kaybetmesini engelleyecek içeriklere ve aynı zamanda da güneş koruma faktörüne sahip bir kremle nemlendirmelisin.

Photo by DoDo PHANTHAMALY from Pexels

Kuru ciltler için güneş koruma içeren yüz kremi önerisi

Kuru ciltler için güneş koruma içeren yüz kremi önerisi

Peki bir kuru ciltli olarak cildini hem nemli tutup hem de güneşten nasıl koruyabilirsin? Öncelikle kullanacağın yüz kreminin nemlendirme özelliğinin uzun süreli olması ve cilt bariyerini koruma özelliğinin olması gerekli. Böylece kremin verdiği nemi cildin uzun süre boyunca tutacak, nem kaybı olamayacak. Aynı zamanda bu yüz kremi, güneş koruma faktörü de içermeli ki cildini güneşin zararlı etkilerinden korumalı.

Yaz-kış, cildini her mevsimde güneşten koruman gerektiğini düşünürsek, kuru cildine en iyi gelecek yüz kremlerinden biri de CeraVe’nin 25 spf içeren yüz kremi. Nemi gün boyu ciltte tutma özelliği olan bu nemlendirici yüz kremi, en hassas ve kuru ciltlilerin bile tüm cilt problemlerine iyi gelen kremlerden.

CeraVe Yüz Kremi SPF 25 ne işe yarar?

CeraVe Yüz Kremi SPF 25 ne işe yarar?

CeraVe Yüz Kremi SPF 25, içerisindeki 3 temel seramid, niasinamid yani B3 vitamini ve hyalüronik asit ile cildi gün boyu nemlendiriyor ve cilt bariyerinin onarılmasına, korunmasına yardımcı oluyor.

Tüm CeraVe kremlerin içerisinde yer alan seramidler, cilt bariyerini güçlendirmeye ve korumaya yarıyor. Seramid içeren kremler sayesinde cilt çok daha uzun süreyle nemli kalıyor. Niasinamid yani B3 vitamini ise cildin rahatlamasına yardımcı oluyor. Kuru ve hassas ciltler için harika bir etki! Son olarak hyalüronik asit’in ise ciltte nemi tutma özelliği bulunuyor. Bu içeriklere bir de SPF 25 eklendiğinde cilt hem güçlenmiş, hem nemli oluyor hem de güneşin zararlı ışınlarına karşı korunuyor.

CeraVe Yüz Kremi SPF 25’in yapısı

CeraVe Yüz Kremi SPF 25’in yapısı

Beyaz renkli CeraVe Yüz Kremi SPF 25, cilde çok kolay uygulanıyor ve hemen dağılıyor. Geride yağlı bir his bırakmadığı gibi parlak bir etki de vermiyor. Son derece hafif bir yapıya sahip olduğu için hem günlük olarak hem de makyaj öncesi baz olarak kullanmak için çok uygun.

Parfümsüz olduğu için de kadın-erkek herkes tarafından kullanılabilen bu yüz kremi, gözenekleri de tıkamıyor. Bu kadar iyi özelliği bir arada barındıran bu nemlendirici krem, cilde yapılan bir iyilik gibi! Üstelik en iyi tarafı da Kontrollü Salınım Teknolojisi sayesinde cildi gün boyu nemlendiriyor olması. Eğer kuru cildine nem sağlamak, güçlendirmek ve aynı zamanda da güneşten korumak istiyorsan, CeraVe Yüz Kremi SPF 25'i bir an önce denemelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön