loader

Kuru dudak meselesi: Ne yapmalı?

Favoriye Ekle

Kusursuz dudakların önündeki en büyük engellerden biri: Kuruyan dudaklar! Peki kuruyan dudaklarına nasıl bir bakım yapmalısın biliyor musun?

Dudaklarımız sadece kışın soğuk havalarda kuruyup çatlamıyor. Yazın güneşin etkisi, mevsim geçişlerindeki değişimler, yağmurlu ve rüzgarlı havalarda, kısacası yılın her döneminde çeşitli sebeplerden dudaklarımız kuruyabiliyor. Bu yazımızda kuruyan dudaklarını nasıl nemlendirebileceğini ve çatlak dudaklar için neler yapabileceğini anlatıyoruz!

İlk adım: Peeling

dudak peelingi

Daha sağlıklı ve nemli görünen dudaklar için, öncelikle dudaklarını kuru ve ölü deriden arındırmalısın. Bunun için dudaklarına peeling yapabilirsin. Dudaklarının çok kuruduğu dönemde, ölü derilerin yoğunlaştığını hissettiğinde, günlük olarak cildinde kullandığın peelingi dudaklarına da uygulayabilirsin. Böylece dudaklarındaki ölü derilerden kurtulacak ve dudaklarının yenilenmesini sağlayacaksın.

Dudak balmı

Maybelline Baby Lips dudak balmı

Kuruyup çatlayan dudakların için atlamaman gereken en önemli adım, dudaklarını düzenli bir şekilde nemlendirmek. Bunun için iyi bir dudak balmı edinmeli ve onu yanından ayırmamalısın. Uzun süre nemlendirme etkisi bulunan dudak balmları, dudaklarına daha yoğun bir nem vererek, çok daha yumuşak, nemli ve canlı görünmelerini sağlayacaktır.

Bizim yanımızdan ayırmadığımız, çantamızdan ve başucumuzdan eksik etmediğimiz dudak balmlarımız Maybelline Baby Lips dudak balmları. Bu dudak kremleri, yoğun nemlendirici formülleriyle dudakları 8 saate kadar nemlendiriyorlar. Düzenli olarak kullanıldığında da, 1 hafta sonunda gözle görülür bir sonuç veriyorlar. Daha yumuşak, nemli ve güzel görünen dudaklar için Baby Lips Dudak Balmları gerçek birer kurtarıcı.

Maybelline Baby Lips Dudak Balmarının Yapısı

Maybelline Baby Lips Dudak Balmlarının Yapısı

Maybelline Baby Lips dudak balmları, son derece yumuşak ve yoğun nem içeren formüle sahipler. Daha uygular uygulamaz, kuru ve çatlak dudakları rahatlatıp daha nemli olmalarını sağlıyorlar. Gün içerisinde 3-4 kere olmak üzere düzenli olarak kullanıldıklarında da, eskiden sürekli kuruyan dudaklarınla vedalaşabilir, yumuşak ve nemli görünen dudaklarının keyfini çıkarabilirsin.

Maybelline Baby Lips Dudak Bamlarının Renkleri

Maybelline Baby Lips Dudak Balmlarının en güzel tarafı ise renkli bitişe ve meyve aromasına sahip olmaları. Kuruyup çatlamış dudaklarımıza bakım yaparken, aynı zamanda doğal bir şekilde renklenmelerini de sağlıyorlar. Bu yüzden, dudaklarını nemlendirirken ruj sürmekten vazgeçmek zorunda da kalmıyoruz. Üstelik iştah açıcı kokuyorlar!

Maybelline Baby Lips Cherry Me, kiraz kokusu ve vişne tonuyla dudaklara çok doğal bir renk veriyor. Dudakları yoğun bir şekilde nemlendirirken, aynı zamanda daha capcanlı görünmelerini sağlıyor.


Maybelline Baby Lips Dudak Balm Peach Kiss

Nude rujlardan vazgeçemeyenler için, Maybelline Baby Lips Peach Kiss dudak balmı en iyi seçeneklerden biri. Minik ışıltılar içeren formülü ve nude tonuyla, dudakların hem yoğun bir şekilde nemlenecek ve canlı görünecek.

Maybelline Baby Lips Dudak Balm Pink Punch

Maybelline Baby Lips Pink Punch lip balm, doğal-pastel pembe tonuyla cilde anında daha sağlıklı bir renk katıyor. Üstelik 8 saate kadar nemlendirme özelliği ile dudakların çok daha canlı görünecek.

Maybelline Baby Lips dudak balmlarını gün içerisinde ihtiyaç duydukça uygulayabilir, ruj sürmeden renkli ve nemli dudaklara sahip olabilirsin. Aynı zamanda makyaja başlamadan önce dudaklarını hazırlamak için uygulayabilir, sabahları bebek dudaklarıyla uyanmak için de gece uyumadan önce uygulayabilirsin. Bu vazgeçilmez dudak balmlarına, bu aya özel Migros'larda özel fırsatlarla sahip olabilirsin!


Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön