loader

Kurumuş Eyeliner Nasıl Düzeltilir?

Favoriye Ekle

Her gün düzenli olarak eyeliner sürmüyorsan eyelinerlarının zamanla kuruması çok normal! Özellikle en çok jel ve kalem eyelinerların kuruduğunu görüyoruz. Aman sakın kuruyan eyelinerını çöpe atma. Makyaj.com editörlerinin önerileri ile kuruyan eyelinerını yeniden kullanmak mümkün.

Kurumuş eyelinerı kurtarmak için evdeki malzemelerden yardım alabilirsin. Yağ içerikli malzemeler kuruyan eyelinerlarına yeni bir hayat daha sunabilir. Sertleşen eyelinerı yumuşatmak ve eyelinerlarının daha uzun ömürlü olmasını sağlamak için bu makaleden ilham alabilirsin.

Kurumuş kalem eyelinerı düzeltmek

Kurumuş kalem eyelinerı düzeltmek

Kalem uçlu eyelinerların daha sık kuruduğuna şahit oluyoruz. İlk bakışta eyelinerın bittiğini düşünebilirsin. Ama eyelinerı kullandığında silik siyah bir iz bırakıyorsa bu sadece eyelinerın kuruduğuna işarettir.

Kurumuş kalem eyelinerını yumuşatmak için saf alkole ihtiyacın var. Eczanelerde satılan saf alkolu biraz pamuğa dök ve kalem eyelinerın ucunu temizle. Sadece 1-2 damla alkol kullanman yeterli olur. Alkollü pamuğu eyelinerın ucunu saracak şekilde 5 dakika boyunca beklemelisin. Alkol zaten kendiliğinden uçacağı için yeniden durulamana gerek kalmaz. Eyelinerın çalışıp çalışmadığını bir peçete üzerinde denemeli, sonra göz makyajına başlamalısın.

Editörün önerisi: Kurumuş eyelinerı sıcak suyla yumuşatmak eyelinerın bozulmasına yol açabilir. Eyeliner yumuşatmak için sıcak su veya buhar kullanmak eyelinerın daha fazla kurumasına neden olur, unutma!

Uzun süre kurumayan ve yumuşacık ucu sayesinde hassas gözlerde bile makyaj yapma imkanı sağlayan bir eyeliner arıyorsan seni Maybelline New York Hyper Precise All Day Eyeliner ile tanıştıralım. 0,4 mm incelikteki keçe ucuyla incecik eyeliner görünümleri yaratmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Sen de göz makyajında acemi olduğunu düşünüyorsan bir de Maybelline eyeliner rahatlığına şans vermelisin. Kolay uygulama sağlayan bu eyeliner sayesinde pratik kedi gözü makyajı yapabileceksin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kurumuş jel eyelinerı düzeltmek

Kurumuş jel eyelinerı düzeltmek

En sevdiğin jel eyeliner kuruduysa hiç üzülme! Evdeki malzemelerle jel veya kavanoz eyelinerı anında kurtarabilirsin. Kuruyan jel eyelinerı düzeltmek için lens solüsyonuna ihtiyacın olacak. Eğer evde lens solüsyonu yoksa göz damlası da kullanabilirsin.

Jel eyelinerın içine birkaç damla lens solüsyonu ekle ve kürdan yardımıyla karıştır. Solüsyonun bütün ürüne eşit yayıldığına emin olmalısın. Eğer fazla sıvı olduysa peçetenin bir kenarını kullanarak ıslaklığı alabilirsin. Kurumuş jel eyelinerın hava aldıkça yeniden kuruyabilir. Bunun önüne geçmek için eyelinerın kapağını kapatmalı, kullanmadığın zamanlarda serin bir yerde tutmalısın.

Editörün önerisi: İkonik jel eyelinerdan biri olan L'Oreal Paris Superliner Gel Intenza Eyeliner, bugüne kadar kullandığımız en uzun ömürlü makyaj malzemelerinden biri. Kolay kolay kurumayan ve uzun süre makyaj koleksiyonunda kalabilen Loreal jel eyeliner, yoğun kalıcılık ve profesyonel bir bitişe sahip. 24 saat kalıcı ve suya dayanıklı olan bu eyelinerı gündüz ve gece makyajında kullanabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kurumuş likit eyelinerı düzeltmek

Kurumuş likit eyelinerı düzeltmek

Likit eyelinerın kuruduğunu pek görmedik. Genellikle likit eyelinerlar, diğer eyeliner çeşitlerine göre daha uzun ömürlü oluyorlar. Fakat likit eyelinerını sıcakta ve güneş altında bırakırsan kuruduğunu görebilirsin.

Kuruyan eyelinerın eski formuna kavuşmasını sağlamak için gliserinden yardım alabilirsin. Likit eyelinerın içine biraz gliserin ekle ve karıştır. Dilersen eyelinerın kapağını kapatıp çalkalayarak da karışmasını sağlayabilirsin. Kapağın kenarlarındaki kuruyan eyeliner kalıntılarını temizledikten sonra eyelinerın kapağının daha sıkı kapandığını ve hava ile temasının kesildiğini göreceksin.

En iyi likit eyeliner önerisi isteyenler için NYX Makeup Professional Epic Wear Liquid Eyeliner'ı tavsiye ederiz. 48 saate kadar kalıcı olan NYX eyeliner, inovatif, silikon reçineli esnek ucu sayesinde pratik göz makyajı yapmana yardımcı oluyor. Likit formülü, eyelinerın hızlı kurumasına engel oluyor ve her daim kolay sürümü ile seni mutlu ediyor. Epic Wear eyelinerın farklı renkleriyle istediğin kadar iddialı görünümler yaratabilirsin.


Göz kapağına bulaşan eyeliner derinden kurtulmak için de makalemize göz atabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler