0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Kusursuz bir göz makyajı nasıl yapılır?

Favoriye Ekle
Kusursuz bir göz makyajı nasıl yapılır?

Kusursuz bir göz makyajı için tek ihtiyacın olan birkaç makyaj ipucu!

Makyajı çok seviyoruz, evet. Göz makyajlarının ise kalbimizde ayrı bir yeri var! Göz makyajlarından vazgeçemiyorken, onu en doğru en etkili şekilde uygulamak istememiz de son derece normal, değil mi? Az önce de söylediğimiz gibi kusursuz bir göz makyajı için ihtiyacın olan tek şey, birkaç makyaj ipucu! 

Baz uygulaması ile başla

Profesyonel makyajları, gündelik makyajlardan ayıran en önemli özellik; makyaj bazı uygulaması. Makyaj öncesi, makyaj uygulayacağın bölgeyi makyaja hazırlamak, hem makyajının daha kusursuz görünmesini hem de daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar! L'Oréal Paris Infaillible Eye Paint Far Bazını kullanabilirsin. 

Renkleri seç ve doğru noktalara uygula

 

null

Kullanmak istediğin göz farı rengine karar ver. Aynı renge kontrast ikinci bir renk daha kullanmak isteyebilirsin. Bizim önerimiz L'Oréal Paris Infaillible Eye Paint serisindeki nude tonları kullanman. Seçtiğin göz farını tüm göz kapaklarına uygula. Seçtiğin ikinci göz farını ise (ilkinden daha koyu bir ton olmasını öneririz.) göz kapaklarının dış köşelerine ve katlanma bölgesine dağıtarak, bakışlarına derinlik kazandır. Eğer dilersen kirpik diplerine ince bir eyeliner çekerek bakışlarını daha da ön plana çıkarabilirsin.

Daha iri ve parlak bakışlar için ise göz pınarlarına ve kaş kemiğine aydınlatıcı uygula. 

Eğer göz çevrende de aydınlık bir görünüm istiyorsan seni bu yazımıza alalım. 

Kirpiklerine hacim vererek göz makyajını tamamla

null

Son olarak kirpiklerine aynı anda hacim, kıvrım ve uzuluk veren bir maskarayla gözlerini vurgula. Maskara fırçanı kirpik diplerinden, kirpik uçlarına kadar zigzag hareketlerle uygula. Flörtöz kirpikler için bizim de favorimiz olan L'Oréal Paris Miss Baby Roll Maskarayı tercih edebilirsin. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön