loader

Kusursuz bir manikür için 7 güzellik sırrı

Favoriye Ekle
Kusursuz bir manikür için 7 güzellik sırrı

Evde kusursuz bir manikür yapmak çok da zor değil. Vakit bulamadığında ya da manikür salonlarında para harcamak istemediğinde imdadına yetişecek bir rehber hazırladık. Önerilerimizi takip et, yeni yıla göz alıcı tırnaklarınla başla!

1. Tırnak etlerine bak

Tırnak etlerin, bakterilere karşı bariyer görevi gördüğünden onlara doğru biçimde bakım yapman oldukça önemli. Ellerini ılık suda bekleterek derini yumuşat ardından tahta bir çubukla nazikçe tırnak etlerini geriye doğru it.

2. Ellerini nemlendir

Vücudumuzu su ile nemlendirdiğimiz gibi, cildimizi de nemlendirici ile beslemeliyiz. Kusursuz bir manikür için yumuşak ve bakımlı ellere ihtiyacın var. Ellerini sabah ve akşam nemlendir, çantanda da el kremi taşımaya özen göster.

3.Buffer kullan

Tırnaklarını muhtemelen sürekli törpülüyosundur, ancak tırnak yüzeyini parlatmaya yarayan bufferları denedin mi? Sonuçlar için bize teşekkür edeceksin.

4. Baz kat uygula

Baz oje sürmeden, renkli ojeleri uygulamaktan kaçınmalısın. Tırnağını, oje ile arasında bariyer görevi görerek renklenmeden koruyan bu ürün, manikür öncesi de kusursuz bir baz elde etmene yardımcı oluyor.

5. İki kat oje sür

Göz alıcı bir manikür görünümü için ojeni iki kat sür ve kuruması için bir süre bekle.

6. Kulak çubuklarından yardım al

Eğer ojeni uygularken hata yaptıysan, hemen panik yapma!Kulak çubuğunu oje çıkarıcına batır ve hataları kusursuzlaştır.

7. Top coat uygula

Son olarak top coat uygula, parlak, kusursuz ve uzun süre kalıcı bir maniküre kavuş!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön