loader

Kusursuz bir ''selfie'' nasıl çekilir?

Favoriye Ekle

Arkadaşlarınla beraber

selfie çektiğinizde

en güzel görünen sen olmak istemez misin? Instagram'da veya Facebook'ta paylaştığın fotoğrafının ''like'' rekorları kırmasını kim istemez ki? O zaman doğru yerdesin! Bundan sonra ister arkadaşlarının seni ''taglediği'' bir fotoğraf, istersen de çektiğin bir selfie olsun önerilerimizle harika görünmeye hazır mısın? İşte selfielerde kusursuz görünmenin yolları!

Photo by rawpixel.com from Pexels

1. Primer kullan

Lancome Prep & Prime matlaştırıcı ve gözenek gizleyici makyaj bazı

Makyaj bazı kullanmak makyajının güzel görünmesi için oldukça önemli ama aynı zamanda çizgi ve gözeneklerinin gizlenmesi için de harika bir ürün. Fondöten uygulamadan önce, tüm yüzüne uygulayacağın gözenek gizleyici ve matlaştırıcı bir baz kullanabilirsin. Bunun için sana önerimiz Lancome Prep & Prime matlaştırıcı ve gözenek gizleyici makyaj bazı. Gözenek görümü ve ince çizgileri en aza indiren bu makyaj bazı, cildin uzun süre matlaşmasını sağlıyor. Böylece fotoğraflarda parlamayan ve pürüzsüz görünen bir tene sahip olabilirsin.

2. Mat fondöten tercih et

L'Oréal Paris Infaillible Matte fondöteni

Yüzünün fotoğraflarda parlamasını istemiyorsan mat bitişli bir fondöten kullanabilirsin. Özellikle flaşla çekilen fotoğraflarda, alnının, burnunun ve çenenin parlamaması için mat fondöten uygulamak senin için ideal bir tercih! Yüksek kapatıcılığa sahip, mat ama ciltte de ağırlık yaratmayan bir fondöten önerisi istersen, L'Oréal Paris Infaillible Matte fondöteni deneyebilirsin.

3. Doğal ışık

via GIPHY

En iyi makyaj sonucu için makyajını gün ışığında yapabilirsin. Spot gibi ışıklar seni yanıltabilir, makyajını gereğinden fazla veya az uygulamana neden olabilir. Bunun için selfie çekerken yüzünü gün ışını aldığın kaynağa dön ve birkaç kare arka arkaya çek. En iyisini sonra seçebilirsin!

4. İnce ve yüksek örtücülükte bir kapatıcı seç

NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop kapatıcı

Selfielerde kusursuz görünmek için cildindeki kusurları, yüksek kapatıcılığa sahip ama aynı zamanda da ince yapılı bir kapatıcı kullanabilirsin. Cildinde ekstra bir katman yaratmadan tüm kusurlarını tek seferde gizleyecek bir kapatıcı arıyorsan, sana gözümüz kapalı NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop kapatıcıyı öneririz! Bir kere uyguladıktan sonra sen istemedikçe kıpırdamayan, çizgilere dolmayan ve en koyu göz altı morluklarını bile kapayan bu kapatıcı, en sevdiklerimizden!

5. Yüzüne renk ver

l'oreal paris glow mon amour aydınlatıcı, melon dollar baby allık, bronze please bronzer

Kusursuz bir selfie için cildinin sağlıklı ve enerjik görünmesi çok önemli. Bunun için allık, bronzer ve aydınlatıcıyı çok doğal bir şekilde uygulamalısın. Bu renkli makyaj malzemeleri ile cildini doğru bir şekilde ısıtıp aydınlatırsan, fotoğrafta kusursuz görünmen garanti!

İlk adımda doğal tonlu bir bronzer ile yüzünü ısıt ve boyutlandır. L'Oréal Paris'in Bronze Please! bronzerı, yüzünü hem ısıtmak hem de gölgelendirmek için ideal. Kolay dağılıyor ve rengi ciltte gerçekten çok doğal kuruyor. Sonraki adımda, pembe tonlu bir allık ile yanaklarını renklendir. Karpuz kokulu L'Oréal Paris Melon Dollar Baby allık, yanaklara kendiliğinden kızarmış doğal bir etki veriyor. Son adımda da yüzünün yüksek noktalarına uygulayacağın L'Oréal Paris Glow Mon Amour Melon Dollar Baby likit aydınlatıcı ile çok doğal ve etkili bir görünüm elde edebilirsin.

6. Hacim ve yoğun kirpikler

Lancome Hypnose maskara

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Gözlerinin fotoğraflarda daha belirgin olmasını istiyorsan, kirpiklerine yoğun hacim verecek bir maskara tercih edebilirsin. Bizim için tüm zamanların en iyi maskaralarından biri olan Lancome Hypnose maskara, özellikle selfielerde çok daha hacimli ve dramatik bir etki veriyor. Tek seferde kirpiklerine vereceği yoğun hacim sayesinde bakışların çok daha etkileyici olacak.

7. Parlak ve dolgun dudaklar

dudak dolgunlaştıran rujlar

Selfi çekerken en sık yapılan hareketlerden biri de "duck face". Dudakları biraz şişirerek verilen bu poz, dudakların daha dolgun görünmesini sağlamaktan çok biraz itici görünmene sebep olabilir. işte tam da bu yüzden, kusursuz bir selfie ve dolgun dudaklar için, dudak dolgunlaştıran rujları kullanabilirsin.

L'Oréal Paris'in Color Riche Plump & Shine dudak dolgunlaştırıcı rujları bu konuda çok başarılılar! İÇerisindeki mentol özleri ile dudakları dolgunlaştırıyorlar ve çok doğal bir parlaklık veriyorlar. Kırmızı tonlu Watermelon Plump bizim favorimiz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler