loader

Kusursuz Bir Ten Görünümü İçin Kışa Uygun Fondötenler

Favoriye Ekle

Malum havaların soğuması ile ten makyajımızda da daha porselen görünümleri tercih etmeye başladık. Eğer sen de kış aylarında bizim gibi kapatıcılığı yüksek ve kalıcı fondötenlere geçiş yapıyorsan, bu yazımız tam sana göre!

Kışa uygun fondötenler

Kusursuz Bir Ten Görünümü İçin Kışa Uygun Fondötenler_1

Kış mevsiminde neden daha yoğun ve kapatıcı fondötenler tercih ederiz? Bir kere yazın, yoğun bir fondötenin yüzümüzden sıcağın etkisi ile akması daha olası. Bir de o sıcakta insan gerçekten yüzüne ne kadar az şey sürerse o kadar daha ferahlıyor. Bir de bronzluğun verdiği o güzel etki sayesinde cilt tonunu eşitlemeye hiç gerek kalmıyor.

Halbuki kışın, ten rengimiz eski haline döndüğünde fondötenlere sarılıyoruz. Hem kapatıcılık hem de uzun saatler boyu kalıcılık ilk hedefimiz haline geliyor. Özellikle bu senenin kış trendi olan mat ve porselen ten makyajları ise favorimiz. Bu yüzden, bu kış kullanmayı planladığımız en sevdiğimiz fondötenleri bir araya getirdik, eğer sen de böyle bir arayış içindeysen, bu yazıdan yararlan ve aradığın o fondöteni bulabilirsin!

Süper Kalıcı Bir Ten Makyajı

Kusursuz Bir Ten Görünümü İçin Kışa Uygun Fondötenler_2

Belki de yıllardır vazgeçmeden kullandığımız fondötenlerin başında Maybelline Super Stay 24H Fondöten geliyor. Yakın zamanda yenilenen bu fondöten hem çok kapatıcı, hem mat hem de inanılmaz kalıcı. Sabah erken uyanıp evden çıktığımız günlerde, tam bir kurtarıcı. Gün boyu kalıcılığından bir şey kaybetmeyen ve cildimizi kusursuz gösteren bu fondötene bayılıyoruz!

Konforlu Bir Fondöten Olabilir Mi?

Konforlu Bir Fondöten Olabilir Mi?

Eğer bu kış hem çok kalıcı, hem de uygulaması ve ciltte taşıması rahat bir fondöten arıyorsan, sana önerimiz Lancôme Teint Idole Ultra Wear. Ciltle harika bir şekilde bütünleşip cilt tonunu eşitlerken, gün boyu da varlığını unutturan bu fondöten bize sorarsan her makyaj çantasına lazım.

Yüksek Kapatıcı ve Tamamen Mat!

Kusursuz Bir Ten Görünümü İçin Kışa Uygun Fondötenler_3

Hem yüksek kapatıcılık hem matlık hem de çoook uzun süre kalıcılık istiyorsan, YSL Beauty’nin en yeni fondöteni All Hours’u mutlaka bu kış denemelisin. Daha sürerken ne kadar kapatıcı ve kalıcı olduğunu hissedeceksin. Verdiği matlık ve gün boyu kalıcılık ise uzun ve yorun günlerin tercihi olacak cinsten. Aynı zamanda All Hours kapatıcı ile birlikte kullandığında, göz altlarındaki koyu halkalara da veda etmiş olacaksın, bize güven!

Hafif Dokulu ama Yüksek Kapatıcı Bir Fondöten

Urban Decay Naked Skin

Kapatıcılık önceliğin ama biraz da hafif yapılı bir fondöten tercih ediyorsan, senin için önerimiz Urban Decay Naked Skin fondöten. Yapısı gayet ince olan bu fondöten, gün içinde varlığını unutturuyor ama kapatıcılığından da bir şey kaybetmiyor. Eğer daha yoğun kapatıcılık istiyorsan, üst üste uygulayarak da kapatıcılığı arttırabilirsin. Bize sorarsan hem hafif yapı hem de yüksek kapatıcılık, ikisi bir arada bulunmaz bir nimet.

Fotojenik, Kadife Gibi Bir Cilt!

Kusursuz Bir Ten Görünümü İçin Kışa Uygun Fondötenler_4

Eğer pürüzsüz ve fotoğraflarda yüksek çözünürlüklü bir etkinin peşindeysen, NYX Professional Makeup’ın HD fondöteninin mutlaka denemelisin. Işığı yansıtan teknolojisiyle, bu fondöteni sürdüğün günler, fotoğraflarda harika görünceksin.

Eşit Cilt Tonu ve Muhteşem Uyum

Kusursuz Bir Ten Görünümü İçin Kışa Uygun Fondötenler_5

Sana bir fondöten söylesek ve desek ki cildine kusursuz bir şekilde uyum sağlıyor ve mükemmel gösteriyor, hemen ne olduğunu merak ederdin değil mi? Cevabı hemen veriyoruz: L’Oréal Paris True Match fondöten. Cilt rengi ile o kadar iyi bir uyum sağlıyor ki, cildi eşitliyor ve kusurları gizliyor. Çok rahat bir şekilde uygulandığı ve asla yoğun görünmediği için, soğuk kış günlerinde bu fondöten bizim favorilerimizden.

Işıltılı, İpek Gibi Bir Ten

Işıltılı, İpek Gibi Bir Ten

Hem ışıltılı hem de kusursuz bir ten makyajına ne dersin? Yüksek kapatıcılığı ve inanılmaz doğal görünümü ile Giorgio Armani Luminous Silk fondöten, cildi resmen ipek gibi hissettiriyor. Ciltteki pürüzleri harika bir şekilde gizlerken aynı zamanda ışıltılı özelliği ile sağlıklı bir görünüm veriyor, Luminous Silk’i bu kış makyaj çantandan eksik etmemlisin! O kadar iddialıyız!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/