loader

Kusursuz bir ten: Hassas ciltler için 5 öneri

Favoriye Ekle

Cildin sıklıkla kızarıyor, rengi değişiyorsa, bazı cilt bakım ürünlerini kullandıktan sonra kaşıntı ve yanma gibi belirtiler oluşuyorsa, bu yazımız senin için!

Kış makyajı her zaman yaz makyajlarına göre daha yoğun ve kusursuz oluyor. Yaz aylarında bronz tenimiz sayesinde daha hafif makyajlar yapabiliyoruz. Fakat kış mevsiminde kusurlar gün yüzüne çıkıyor. Cilt kusurlarını gizlemek, soğuktan kuruyan cildimizi canlı göstermek ve hassaslaşan cildimizi makyajın etkilerinden korumak için doğru makyaj yapmak gerekiyor. Peki, hassas ciltler kış makyajını nasıl yapmalı? Kış aylarında hassaslaşan ve daha fazla ilgi isteyen cildine ne iyi gelir? Bu yazımızda, sorularına yanıt olmaya geldik!

Kızaran cildine uygun makyaj bazı kullan

Kusursuz bir ten: Hassas ciltler için 5 öneri_1

Hassas cildin için makyaj bazı kullandığına eminiz, peki ya doğru makyaj bazı kullanıyor musun? Özellikle kışın kızaran cildine doğru makyaj bazı uyguladığında makyajının daha pürüzsüz ve tek renk göründüğünü fark edeceksin. Doğru makyaj bazını sürdükten sonra incecik fondötenler bile kış makyajının kusursuz görünmesini sağlayacak.

Hassaslaşan cildin için L'Oréal Paris Infaillible Kızarıklık Giderici makyaj bazını denemeni mutlaka öneriyoruz. Yeşil renkteki bu makyaj bazı, cildinin kızarık olan bölgelerini nötrleyerek cilt tonunu eşitleyecek. Böylece kış makyajında daha kusursuz bir ten görünümü elde edeceksin.

Makyajını pudra ile sabitle

Kusursuz bir ten: Hassas ciltler için 5 öneri_2

Kış makyajı daha yoğun olduğu için mutlaka sabitlenmeli, özellikle gün boyu daha kalıcı olmasını istiyorsan. Kışın yaptığın makyajı sabitlemediğinde gün içinde makyajının parladığını, fondötenin ilk anki kadar sağlıklı görünmediğini farkedeceksin. Bunun önüne geçmek için makyajını pudra ile sabitleyebilirsin.

L'Oréal Paris True Match Prestige pudrayı özellikle cildinin çabuk yağlanan bölgesine uygula. Benim makyajımda en çok T bölgesi ve çene çevresi parlama yaptığı için bu bölgelere bolca pudra uygulayarak makyajımın gün boyu mat ve kalıcı görünmesini sağlıyorum. True Match Prestige pudra da inanılmaz ince yapısı ile fazla bir katman oluşturmadan makyajına gün boyu destek olacak.

Cildini aydınlatmayı unutma

Kusursuz bir ten: Hassas ciltler için 5 öneri_3

Hassas cilde sahip olanların ortak problemi kışın kuruyan ve solgun görünen ciltleridir. Cildinin daha canlı görünmesi için sana harika bir tavsiyemiz olacak!

Fondötenin içine bir iki damla aydınlatıcı ekleyerek hassas cildinin getirdiği kuruluğu gizleyebilirsin. Ben kış makyajında L'Oréal Paris Infaillible 24H Fresh Wear fondötenimin içine bir iki damla L'Oréal Paris Glow Mon Amour likit aydınlatıcı ekliyorum. Bu ikisini elimin üzerinde karıştırdıktan sonra nemli makyaj süngeri ile uyguluyorum.

Özellikle solgun görünümle başı dertte olanlar için bu yöntem çok işe yarıyor!

BONUS: Waterproof maskara kullan!

Kusursuz bir ten: Hassas ciltler için 5 öneri_4

Kışın sadece cildimiz değil, gözlerimiz de daha hassas oluyor. Kış güneşi bir anda parladığında gözlerimiz yaşarıyor, rüzgarlı-soğuk havalarda veya grip olduğumuzda gözlerimiz sürekli sulanıyor. Göz makyajının daha kalıcı olması için su geçirmekz yani waterpoof maskaraları hayatımızdan çıkarmamalıyız, özellikle kış günlerinde!

Hassas ciltler göz makyajı yaparken krem farlardan yararlanabilir. Eğer gözlerin çok sulanıyorsa su geçirmez eyeliner kullanmalısın. Göz makyajını ön plana çıkarmak için L'Oréal Paris Paradise Waterproof maskarayı kullanmalısın. Bu maskara hem kirpiklerini hacimle uzatıyor hem de su geçirmez özelliği sayesinde kış makyajında gözlerinin yaşarmasına karşı koyarak harika görünmeni garantiliyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler