loader

Kusursuz gece makyajı için ipuçları

Favoriye Ekle

Kusursuz bir ten makyajıyla davetlere katılan ve tüm gece boyunca makyajları bozulmayan o kadınlara sen de imrenmiyor musun? Bütün gece porselen bebek gibi bir cilde sahip olmak neredeyse imkansız gibi görünüyor biliyorum. Ancak, aslında doğru makyaj tekniği ve doğru makyaj ürünleri ile son derece kolay bir biçimde bu uzun süre kalıcı “kusursuz ten görünümüne” sahip olabilirsin!

Kimse makyajının kısa bir süre sonra ortadan kaybolmasını istemez. Hele ki, özel bir davet için hazırlanılıyorsa! Gece makyajlarında genellikle koyu dudak veya iddialı göz makyajları tercih edilir. Her iki durumda da cildin kusursuz bir biçimde sahneyi, makyajın odak noktasına bırakması önemlidir. Tam da böyle zamanlarda yapabileceğin, kalıcı bir ten makyajının püf noktalarını öğrenmek ister misin?

Hazırla + Baz oluştur! 

Urban Decay Cosmetics (@urbandecaycosmetics)`in paylaştığı bir gönderi (5 Şub 2017, 08:30 PST)

Cildini kuru ise nemlendirerek, yağlı ise yağ dengesi sağlayarak kusursuz ten makyajın için ilk adımı atmalısın.

Ürün önerisi: Eğer yağlı bir cildin varsa, cildinde kullanacağın ürünler daha da komplike bir hal alıyor. Her bir kullandığın ürün cildini daha da yağlandırırsa diye çekindiğini biliyoruz. Bu noktada sana gönül rahatlığıyla bir ürün öneriyoruz: Urban Decay B6 Vitamin Infused Complexion Prep Priming Spreyi dene! Cilt tonunu eşitleyen, yağı emerek parlamayı önleyen gözenek ve ince çizgi görünümünü azaltan bu sprey cildini nemlendirerek makyaja hazırlıyor.

Artık makyajın için kusursuz bir baz oluşturabiliriz! Makyaj bazı, öncelikle ciltle makyaj arasında bir katman görevi görüyor ve gözenek görünümünü küçülterek teni pürüzsüzleştiriyor. Kuru veya yağlı ciltlere direkt olarak fondöten uyguladığında pul pul dökülme veya gün içinde yağlanma problemi yaşıyorsundur. İşte makyaj bazı bu aşamada devreye gidiyor. Cildini makyaja iyi hazırladığında fondötenin cildinde çok daha sağlıklı görünecek, uzun süre kalıcı ve kusursuz duracak.

Ürün önerisi: Porselen gibi bir cilt ve flulaşan cilt kusurları için Urban Decay Optical Illusion Makyaj Bazı’nı deneyebilirsin. Gözenek görünümü ve ince çizgiler neredeyse ortadan kaybolurken, makyajın gün (ve gece) boyu kalıcı olacak! İşte o muhteşem ten makyajına sahip kadınların ilk sırrını öğrendin bile! 

Doğru fondöteni bul

Urban Decay Cosmetics (@urbandecaycosmetics)`in paylaştığı bir gönderi (22 Oca 2017, 10:10 PST)

Kalıcı bir makyaj istediğimizden, kalıcı bir fondöten tercih etmemiz önemli. Eğer kalıcı bir fondöten arayışındaysan Urban Decay All Nighter Liquid Fondöten’i deneyebilirsin. Bu fondöten hem mat bir bitiş hem de yüksek kapatıcılık sağlıyor ancak yine de hiç makyaj yapmamışçasına doğal duruyor. Çok yoğun pigmentasyona sahip olan fondötenin az bir miktarı bile çok fazla kapatıcılık sağlamana yardımcı oluyor.

Sabitle

 

Urban Decay Cosmetics (@urbandecaycosmetics)`in paylaştığı bir gönderi (31 Oca 2017, 07:46 PST)

Kalıcı etkiyi maksimuma taşımak için makyaj sabitleyici spreyleri tercih edebilirsin. Böylece gecenin ortalarında uçup giden bir makyaj yerine; saatlerce kalıcı, erimeyen, pul pul dökülmeyen veya ince çizgilerin içine dolmayan ten makyajına merhaba diyebilirsin! Urban Decay All Nighter Long-Lasting Makyaj Sabitleyici Sprey’i deneyebilirsin. Bu hafif formüle sahip sprey; ten makyajının saatlerce dağılmadan, akmadan, çizgilere dolmadan kalmasını sağlıyor. Makyaj sabitleyicilerin ciltte bıraktığı ağır ve yapışkan hisse de bu spreyle artık güle güle diyebilirsin! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön