loader

Kusursuz göz makyajı rehberi: Bu dört adımla harikalar yarat

Favoriye Ekle

Yorgun görünen bakışlarından veya göz altlarındaki mor halkalardan şikayetçiysen yalnız değilsin. Hepimiz zaman zaman, özellikle yoğun geçen haftların sonucunda bu görünümle karşı karşıya kalıyoruz. Endişelenmene hiç gerek yok! Concealer, fondöten, pudra veya aydınlatıcı gibi favori yüz ürünlerini göz çevrende kullanarak yorgunluk etkilerini maskeleyebilir ve saniyeler içinde aydınlık bakışlara sahip olabilirsin.

Başlamadan...

Makyajını gün ışığında yaptığından emin ol. Bazen makyajını tamamlayıp banyodan çıkarken muhteşem göründüğüne eminsindir ama aslında banyo ışığı seni yanıltmış ve makyajın doğallıktan bir hayli uzak olmuştır gibi olmuştur. Diyeceğimiz o ki, doğru ışık kusursuz görünen bir makyaj için son derece önemli.

1. Aydınlat

Aydınlatıcının temel kullanım amacı göz çevresindeki renk tonunu açmak. Yansıtıcı pigmentlerin hoş bir görünüm vermesi için aydınlatıcını gözlerinin iç köşelerine ve kaş kemiğinin üzerine uygulayabilirsin.

2. Kapat

Şeftali veya pembe alt tonlarında bir kapatıcı göz altındaki mor halkaları kapatmak için harika bir seçim.

Öneri: Göz altına kapatıcı uyguladığında, eşit dağıttığından emin olmalısın. Ne de olsa, istediğimiz son şey gözlerimizdeki çizgileri daha da belirgin hale getirmek!

3. Sabitle

Doğal cilt tonunla uyumlu bir pudrayı, fırça ile göz kapaklarına uygulayarak göz makyajını sabitle.

4. Renklendir

Favori tonlardaki göz farınla, mono renk modasına uygun bir biçimde bakışlarına boyut katmaya artık hazırsın!

Fazla makyaj yapmadan büyükve aydınlık gözlere kavuşmanın sırrını öğrendin bile!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön