loader

Kusursuz güzellik: Doğru makyaj uygulaması için 5 öneri

Favoriye Ekle
Kusursuz güzellik: Doğru makyaj uygulaması için 5 öneri

Makyaj uygulamak gündelik olarak uyguladığımız bir sanat. Amaç doğal güzelliğimizi vurgulamak olsa da, aynı zamanda eğlenmek ve yeni şeyler denemek de bir o kadar önemli.

Bunun için, ihtiyacın olan altın kuralları derledik. Artık makyaj yaparken asla hata yapmayacaksın!

İyi bir cilt bakım rutinin olsun

İyi bir cilt bakım rutini sağlıklı bir cilt için vazgeçilmez. Üç adımdan şaşmamalısın, temizleme, nemlendirme ve makyajını silme. Bu adımları takip ederken de cildine uygun ürünleri kullanmaya özen göstermelisin.

Doğru fondöten tonunu bul

Cilt tonumuza uygun fondöten tonunu bulmak her zaman kolay olmuyor. Bu nedenle fondöten seçimine zaman ayırıp farklı ton ve yapıdaki fondötenleri denemek önemli.

Ya gözler ya dudaklar

En bilindik makyaj kurallarından birinde sıra: Ya gözlerini ya dudaklarını vurgula. Bu dengeyi koruyarak, stilinde harmoniyi yakala. Eğer yoğun bir dumanlı göz makyajı tercih ediyorsan, makyajını nude bir rujla dengele. Eğer parlak kırmızı bir ruj tercih edeceksen, dramatik göz makyajlarından kaçır. Felsefemiz, 'less is more'.

En sevdiğin özelliklerini ön plana çıkar

Dolgun dudakların, uzun kirpiklerin veya iri gözlerin... Hepimizin yüzünde çok sevdiğimiz bir özelliğimiz var. Bunu bulmak ve makyajımızda ön plana çıkarmak son derece önemli. Bu küçük kusurları gizlemenin en iyi yolu.

Doğru ışıkta makyaj yap

İyi bir ışıkta makyaj uygulamak, ufak bir detay gibi görünebilir ama aslında bir hayli önemli. Karanlık ortamlarda daha ağır makyajlar yapmaya meyilliyizdir bu da bizi doğallıktan uzaklaştırır. Makyaj yaparken, doğal ışığın altında ol, karanlık ortamların seni yanıltmasına izin verme.

İşte bu kadar!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön