loader

Kusursuz kış makyajının 5 kuralı

Favoriye Ekle

Kusursuz kış makyajı hakkında bilmen gereken her şeyi bir araya getirdik!

Soğuk hava, rüzgar, yağmur hatta kar... Kış ayları makyajımıza düşman sanki! Endişelenme, birkaç makyaj kuralına uyarak kış aylarında bile kusursuz bir kış makyajı elde edebilirsin! İşte bu yazımızda, kusursuz kış makyajı için uygulaman gereken tüm makyaj tüyolarını seninle paylaşıyoruz.

Cildini nemlendir

Cildini nemlendir

Özellikle kış aylarında makyajının en büyük düşmanı kuruyan cildin ve dudakların. Cildini düzenli olarak nemlendirmeli, dudaklarını da es geçmemelisin. Özellikle makyaja başlamadan önce cildine nemlendirici bir makyaj bazı uygulamalısın. Maybelline Face Studio Prime Nemlendirici Makyaj Bazı, cildinin gün boyu nemli kalmasını sağlarken, aynı zamanda makyajının kalıcılığını da artıracak. Böylece kışın zorlu şartlarında cildin kurumayacak.

Renkli nemlendirici kullan

Renkli nemlendirici kullan

Zaten cildin kuruluk problemi çekerken, pudralı fondötenlerle onu daha da kurutmak delilik olur. Bu yüzden kış makyajında su bazlı renkli nemlendiricileri tercih edebilirsin. Böylece cildin çok daha sağlıklı, nemli, canlı ve taze görünecek.

Bizim kış makyajındaki favorimiz, L'Oréal Paris'in Skin Paradise renkli nemlendiricisi. Aloe, zencefil ve güvercin ağacı özleri içeren formülüyle cilde aynı zamanda bakım yapan bu renkli nemlendirici, cildinin gün boyunca nemli kalmasını sağlıyor. Islak bitişi ve orta kapatıcılığı sayesinde ciltteki tüm kusurları gizlerken, çok doğal ve sağlıklı bir görünüm veriyor.

Toz yerine krem allıklar

Toz yerine krem allıklar

Fondöten seçiminde olduğu gibi aynı şekilde toz allıklar yerine krem allıklar kullanarak cildinin daha nemli, canlı ve sağlıklı durmasını sağla! Ayrıca krem allıklar kış şartlarına daha dayanıklılar. NYX Professional Makeup'ın Sweet Cheeks likit allıkları, yoğun pigmentli ve kadifemsi formülleriyle çok kolay dağılıyorlar ve çok doğal bir renk veriyorlar. Kış makyajında kendiliğinden kızarmış yanak görünümü için bu allıklar ideal. Üstelik çok da kalıcılar.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Waterproof maskara kullan

Waterproof maskara kullan

Yağışlarla birlikte makyajının da akıp gitmemesi için kalıcılığı yüksek, su geçirmeyen ürünler tercih etmelisin. Özellikle makyaj çantandan waterproof maskaranı eksik etme. Yağmura yakalansan bile gözünden akmayacak, suya dayanıklı bir maskara kış makyajının en büyük kurtarıcısı olacak. Bizim en sevdiğimiz waterproof maskara, Maybelline Lash Sensational Suya Dayanıklı Maskara. Kirpikleri tek tek ayırıp hacim veren, daha yoğun görünmelerini sağlayan bu maskara, akmaya, bulaşmaya ve sya dayanıklı formülüyle kış makyajımızın olmazsa olmazı.

Makyajını sabitle

Makyajını sabitle

Makyajının sert kış şartlarında dayanıklı olması için makyajını mutlaka makyaj sabitleyicinle sabitlemelisin. Tercihini sabitleyici pudralar yerine sabitleyici spreylerden yana kullanmanı öneririz. 

Eğer cildin sürekli yağlanıyorsa tmatlaştırma özelliği olan makyaj sabitleme spreyini tercih edebilirsin. Böylece makyajın hem gün boyu mat kalacak hem de kışın zorlu şartlarına karşı dayanıklı olacak. NYX Professional Makeup Matte Finish Setting Spray, makyajın kalıcılığını artırırken aynı zamanda da cildin gün boyu parlamasına engel olan, en iyi makyaj sabitleme spreylerinden biri.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön