loader

Kusursuz Makyaj İçin En Büyük Sırrımızı Açıklıyoruz!

Favoriye Ekle

Hepimizin makyajla ilgili birkaç sırrı vardır, biz bugün kusursuz makyaj için en büyük sırrımızı açıklıyoruz!

Herkesin makyaj rutininde kendine göre bir sırrı vardır. Bunların kimisi zamanla kendi cildimize ve yüz şeklimize göre bulduğumuz birkaç uygulama tüyosu, kimisi ise harika görünmemize büyük etkisi olan yardımcı ürünlerdir. Bizim de bir süredir kimseyle paylaşmadığımız, makyaj yaparken çok işimize yarayan birkaç sırrımız var ve bugün seninle paylaşıyoruz!

Canlı ve aydınlık ten makyajı için nemlendirici sırrı

YSL Beauty Official (@yslbeauty)`in paylaştığı bir gönderi (Nis 21, 2018 at 9:22öö PDT)

Biliyorsun ki artık makyaja başlamadan önce cildi nemlendirmek olmazsa olmaz bir adım. Ten makyajının kusursuz görünmesi için, fondötenini uygulamadan önce mutlaka ama mutlaka nemlendirici uygulamayı atlamamalısın. Baharın da gelişiyle canlı ve aydınlık ten makyaj trendine kendimizi kaptırdık ve son zamanlarda harika bir nemlendirici keşfimiz var! Henüz kimseye bahsetmediğimiz bu küçük sırrımızı şimdi seninle paylaşıyoruz: YSL Beauty’nin Top Secrets Instant Moisture Glow nemlendirici kremini uyguladığımız günler hep cildimizin ne kadar taze ve canlı göründüğüyle ilgili iltifatlar alıyoruz. Cilde 72 saat boyunca nem veren bu mükemmel makyaj bazı, aynı zamanda ışıltılı ve taze bir görünüm sağlıyor. Bizce bu krem kusursuz ten makyajı için seninle aramızdaki küçük sırrımız olabilir!

Kusursuz göz makyajının sırrı: Enerjik bakışlar!

Kusursuz Makyaj İçin En Büyük Sırrımızı Açıklıyoruz!_1
Göz makyajı belki de tüm makyajın en önemli kısmı. Dikkati bakışlarımıza yoğunlaştırmak istediğimiz zamanlarda, kusursuz bir göz makyajı olmazsa olmaz. Fakat ister mükemmel bir eyeliner çekelim veya göz alıcı renklerle dumanlı bir göz makyajı yapalım, göz altlarındaki yorgun görünümü yok etmeden hiçbir işe yaramaz. Göz altlarına uyguladığımız kapatıcının çizgilere dolması ise en istemediğimiz görüntülerden. Bunun için göz çevresini iyi bir şekilde nemlendirmek şart. Bizim göz makyajındaki küçük sırrımız ise YSL Beauty’nin Top Secrets Eye Perfecting Fluid göz kremi. Bu krem cildi o kadar güzel nemlendiriyor ki, makyaj için kusursuz bir zemin hazırlıyor, enerji veriyor. İçerisindeki kafein ile de göz altını aydınlatarak sağlıklı ve enerjik bakışlar elde etmemizi sağlıyor. Bu sırrımızı da bir kenara not et!

Mükemmel görünen bir ruj için pürüzsüz dudaklar

YSL Beauty Official (@yslbeauty)`in paylaştığı bir gönderi (Nis 15, 2017 at 8:04öö PDT)

Gelelim dudaklarımız için uyguladığımız küçük sırrımıza: ne tür bitişte bir ruj sürecek olursak olalım, makyaja başlarken dudaklarımızı nemlendirmek atlamadığımız bir adım. Dudakları nemlendiren, pürüzsüz bir görünüm veren ve rujun eşit dağılmasını sağlayan sırrımız ise YSL Beauty’nin Top Secrets Lip Perfector dudak bakım kremi. Özel formülü ile dudakları yatıştıran, besleyen ve doğal bir parlaklık veren bu sihirli krem, aynı zamanda dolgun görünüme de yardımcı oluyor.

“Yokmuş gibi makyaj” günlerinde kusursuz görünmenin sırrı

YSL Beauty Official (@yslbeauty)`in paylaştığı bir gönderi (Mar 28, 2018 at 8:48öö PDT)

Öyle yoğun makyaj yapmak istemediğimiz ama yine de cildimizin pürüzsüz ve kusursuz görünmesini istediğimiz günlerdeki sırrımız ise BB kremlerden başkası değil. Son zamanlardaki favorimiz ise YSL Beauty’nin Top Secrets BB Krem’i. Ciltteki renk eşitsizliğini tek seferde gideren, cilde sağlıklı bir ışıltı veren, nemlendiren ve taptaze görünmesini sağlayan bu BB krem gerçekten mükemmel! İçerisindeki SPF 25 sayesinde cildi güneşten de koruyan bu BB krem, bahar aylarında vazgeçilmezlerimizden ve doğal makyaj için son zamanlardaki sırrımız!

Aydınlık görünümü kalıcılaştırmanın sırrı

YSL Beauty Official (@yslbeauty)`in paylaştığı bir gönderi (Mar 29, 2018 at 4:18öö PDT)

Kendi ufak sırlarımızla kusursuzlaştırdığımız makyajımızın bozulmasını tabii ki de istemiyoruz! Bunun için de en önemli yardımcılarımız makyaj sabitleme spreyleri. Cildi nemlendiren ve aydınlık bir bitiş veren öyle bir sabitleme spreyimiz var ki etkisine bayılıyoruz! YSL Beauty’nin Top Secrets Glow Perfecting makyaj sabitleme spreyi bizim diğer bir sırrımız. Hafif yapıdaki bu sprey cildi nemlendiriyor, aydınlık bir bitiş veriyor ve makyajın gün boyu yeni yapılmış gibi kalmasını sağlıyor. Mükemmel görünen ten makyajları için ideal!

Makyaj temizlemenin kolay sırrı

Kusursuz Makyaj İçin En Büyük Sırrımızı Açıklıyoruz!_2

Gelelim diğer önemli bir adıma: makyajı temizlemek. Cildin sağlıklı görünümünü her zaman koruması ve iyi görünmesi için makyajı temizlemek çok önemli. Bunu kolay bir şekilde yapmamızı sağlayan iki harika ürün sırrımızı paylaşıyoruz: YSL Beauty’nin Top Secrets Universal Makeup Remover Balm’ı ve Top Secrets köpük temizleyici! En üşengeç günlerimizde bile çok az bir eforla makyajı yüzümüzden söküp alan ve sonrasında da tertemiz, nemlenmiş ve aydınlık bir cilt bırakan bu iki makyaj temizleyici olmadan yapamaz hale geldik.

Photo Credit: Cats & Dogs

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/