loader

Kusursuz Şekilde Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Favoriye Ekle

Kusursuz göz kalemi çekmek herkesin hayranı olduğu bir yetenektir. Evet, bize göre göz kalemi uygulamak bir yetenek ve maalesef bu yetenek doğuştan gelmiyor, biraz pratik ve makyaj tüyoları gerektiriyor.

Göz kalemi modası kendini geliştirerek tüm hızıyla devam ediyor. 90’lı yıllarda alt kirpiklerin içine sürülen göz kalemi günümüzde daha çok kirpik diplerini belirginleştirmek ve gözleri daha büyük göstermek için kullanılıyor. Göz kalemini kullanmayı öğrenince bütün göz makyajı hilelerini de çözmüş olacaksın. En sevdiğimiz göz kalemi de başta olmak üzere göz makyajı dosyasını açıyoruz!

Kusursuz göz kalemi uygulaması

Önce kirpik diplerini belirginleştir

kirpik diplerini belirginleştir

Kusursuz göz kalemi uygulamak için önce göz kaleminin ucunun açık olmasına dikkat et. Göz kaleminin ucu köreldiyse çevirerek veya kalemtıraş ile aç. Ucu biten göz kalemlerini uygulamakta ısrarcı olma, gözlerine zarar verebilirsin.

Kirpik diplerini belirginleştirmek için Maybelline New York’un Tattoo Liner Jel Göz Kalemlerinden siyah rengi kirpiklerinin tam dibine sür. Gözlerinin iç köşelerine daha az, dış köşelerine ise daha yoğun olarak göz kalemini uygulayabilirsin. Böylece gözlerini daha çekik göstermiş olacaksın. Aman, göz kalemini gözlerinin içine sürme! Bu işlem gözleri daha küçük gösterir.

Göz kapağına kalem uygula

göz kapağına kalem uygula

Şimdi sana nasıl buğulu göz makyajı yapıldığını anlatıyoruz. Bu işlem için kalıcılığından şüphe etmeyeceğin, kolay yayılabilen ve kremsi sürümü olan bir göz kalemine ihtiyacın var. Bizim göz kalemi önerimiz Maybelline New York’un Tattoo Liner Jel göz kalemleri. 36 saate kadar kalıcı olan bu göz kalemi sayesinde gözlerimizde geçici dövme etkisi yaratabiliyoruz.

Tattoo Liner Jel göz kalemlerinden en sevdiğin rengi seç ve kirpik diplerinden başlayarak göz kapağına rastgele kalemini uygula. Merak etme, bu adımda ne kadar düzgün çizgiler çektiğinin çok önemi yok. Çünkü bir sonraki adımda gözlerine buğulu bir görünüm kazandırarak kusursuz görünmesini sağlayacaksın.

Göz kalemini dağıt

göz kalemini dağıt

Buğulu göz makyajı için göz kapağına sürdüğün göz kalemini, karıştırma fırçasıyla yatay hareketlerle yay. Bu aşamada temiz far fırçası kullanman çok önemli çünkü öbür türlü göz makyajında istemediğin renkler ortaya çıkabilir. Çok şanslısın ki buğulu göz makyajı için Tattoo Liner Jel göz kalemlerini kullanıyorsun. Böylece göz kalemini dağıtırken hiç zorlanmayacak, tıpkı krem far yayar gibi uygulama yapabileceksin.

Far fırçasıyla gözlerinin dış köşelerine de ürünü yay ve hafif yukarı gelecek şekilde göz kalemini uzat. Böylece buğulu göz makyajın kusursuz görünecek.

Far olarak göz kalemi kullanmak

far olarak göz kalemi kullanmak

En son makyaj trendlerinde far olarak göz kalemi kullanmak ön plana çıkıyor. Biz de bu pratik göz trendini çok seviyoruz. Tattoo Liner Jel göz kalemlerinden 950 numaralı Rich Clay rengi tam bir kiremit rengi göz kalemi. Bu göz kalemini biz tıpkı far sürer gibi göz kapağımıza yoğun bir şekilde uygulayıp temiz far fırçasıyla çok az dağıtarak doğal bir dokunuş yapıyoruz. Kiremit ve kızıl tonlarındaki göz makyajlarını sen de bizim gibi çok seviyorsan göz kalemini far olarak kullanma fikrini de çok seveceksin. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler