loader

Kusursuz Şekilde Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Favoriye Ekle

Kusursuz göz kalemi sürmek için ne yapman gerektiğini biliyor musun? Biraz pratik ve makyaj hileleri sayesinde göz kalemi ile mükemmel bir göz makyajı yapabilirsin.

Göz kalemi, göz makyajında hem hızlı hem de etkili bir sonuç almamızı sağlayan en sevdiğimiz makyaj malzemelerinden biri. Kirpik diplerinde sürdüğümüz bir göz kalemi sayesinde saniyeler içinde göz makyajı yapabiliyoruz. Peki kusursuz ve profesyonel bir şekilde göz kalemi nasıl sürülür öğrenmeye ne dersin?

Adım adım göz kalemi sürme tekniklerini ve en iyi göz kalemi önerilerimizi seninle paylaşıyoruz!

Kusursuz göz kalemi nasıl sürülür?

1. Önce kirpik diplerini belirginleştir

kirpik diplerini belirginleştir

Göz kaleminin en pratik ve kolay sürme yöntemi, kirpik çizgisini takip ederek diplere sürmek. Böylece kirpiklerin daha belirgin görünecek. Bunun için yumuşak uçlu bir göz kalemine ihtiyacın olacak.

Maybelline Tattoo Liner Jel Göz Kalemlerinden 900 Deep Onyx siyah rengi kullanabilirsin. Gözlerinin iç köşelerine daha az, dış köşelerine ise daha yoğun olarak göz kalemini uygulayabilirsin. Böylece gözlerini daha çekik göstermiş olacaksın. Eğer daha yumuşak ve doğal bir görünüm istersen de 911 Smooth Walnut kahverengi göz kalemini uygulayabilirsin.

Editörün Notu: Sadece gözlerinin iç kısmına göz kalemi sürmek, gözlerinin daha küçük görünmesine neden olacaktır.

2. Göz kalemi ile eyeliner nasıl çekilir?

2. Göz kalemi ile eyeliner nasıl çekilir?

Göz kalemi ile eyeliner çekmek sık uyguladığımız yöntemlerden biri. Bunun için sivri uçlu, kalıcı ve yoğun pigmentli bir göz kalemine ihtiyacın olacak. Göz kalemini aynı eyeliner uyguladığın gibi uygulayabilir, biraz daha dumanlı bir görünüm için hafifçe dağıtabilirsin.

L'Oréal Paris Paradise Le Khol Göz Kalemi 101 Midnight Black, son zamanlarda en sevdiğimiz göz kalemlerinden biri oldu. Yumuşak ve kolay uygulanabilen bu göz kalemi, 12 saate kadar kalıcı ve tek seferde hata yapmadan yoğun renk veriyor. Jojoba ve Shea yağı içeren formülü ile yumuşacık bir uygulama sağlıyor ve hassas gözler için de uygun bir formüle sahip.

3. Göz kalemi ile buğulu göz makyajı

göz kalemini dağıt

Buğulu göz makyajı için göz kapağına sürdüğün göz kalemini, karıştırma fırçasıyla yatay hareketlerle yay. Bu aşamada temiz far fırçası kullanman çok önemli çünkü öbür türlü göz makyajında istemediğin renkler ortaya çıkabilir. NYX Professional Makeup Epic Smoke Liner Göz Kalemi, arkasındaki kaşık fırçası ile çok kolay dağıtma sağlıyor. Böylece göz kalemini dağıtırken hiç zorlanmayacak, tıpkı krem far yayar gibi uygulama yapabileceksin.

Far fırçasıyla gözlerinin dış köşelerine de ürünü yay ve hafif yukarı gelecek şekilde göz kalemini uzat. Böylece buğulu göz makyajın kusursuz görünecek. Renk önerimiz ise sıcak kahverengi tonuyla Nude Haze.

4. Far olarak göz kalemi kullanmak

far olarak göz kalemi kullanmak

En son makyaj trendlerinde far olarak göz kalemi kullanmak ön plana çıkıyor. Biz de bu pratik göz trendini çok seviyoruz. Tattoo Liner Jel göz kalemlerinden 950 numaralı Rich Clay rengi tam bir kiremit rengi göz kalemi. Bu göz kalemini biz tıpkı far sürer gibi göz kapağımıza yoğun bir şekilde uygulayıp temiz far fırçasıyla çok az dağıtarak doğal bir dokunuş yapıyoruz. Kiremit ve kızıl tonlarındaki göz makyajlarını sen de bizim gibi çok seviyorsan göz kalemini far olarak kullanma fikrini de çok seveceksin. 

Beyaz göz kalemi nasıl kullanılır?

Beyaz göz kalemi gözleri daha büyük göstermek için kullanılır. Siyah ve diğer koyu renkli göz kalemleri ise göz içine sürüldüğünde gözleri küçük gösterir, bunu unutma! Beyaz göz kalemini alt kirpiklerin iç kısmına sürebilirsin. Etkiyi artırmak için aynı işlemi üst kirpiklerinin iç kısmına da uygulayabilirsin.

Göz kalemi nasıl açılır?

Göz kalemini açmak ve ucunu sivriltmek için genellikle bir kalemtıraş kullanılır. Ahşap gövdeli göz kalemlerini kalemtıraş ile açabilirsin. Bazı göz kalemleri ise mekaniktir, ya alttan ittirmek gerekir ya da asansörlü yapısıyla çevirerek açılırlar.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler