loader

Kusursuz ten makyajı için ipuçları

Favoriye Ekle

Harika bir kuyruklu eyeliner çekebilirsin veya göz kamaştıran buğulu bakışlara sahip olabilirsin ama eğer cildin kusursuz görünmüyorsa, makyajın çok da başarılı sayılmayacaktır. Dilersen “yok gibi bir makyaj” elde etmek iste, istersen havalı bir gece makyajı; kusursuz ve pürüzsüz ten makyajının sırrı cildini makyaja nasıl hazırladığında saklı!

Ten makyajı ürünlerini al ve ayna karşısına geç, kusursuz cilt makyajını uygulamaya başlıyoruz!

Makyaj bazı olmadan asla!

Makyaj bazı olmadan asla!

Cildini makyaja hazırlamanın ne kadar çok şeyi değiştirdiğini biliyorsun değil mi? Cildini nemlendirecek, gözeneklerinin görünümünü azaltacak, cildinin parlamasını engelleyecek ve fondötenin kalıcılığını artıracak bir makyaj bazı kullandığında, ten makyajının çok daha pürüzsüz olacağını göreceksin. Bunun için makyaja başlamadan önce yağ kontrolü olan ve cildini pürüzsüzleştirecek bir makyaj bazı tercih edebilirsin. Lancome'un Prep & Matte makyaj bazı, bu iş için bir harika! T bölgesi gibi gün içinde yağlanıp parlayan bölgeleri matlaştıran, gözenekleri gizleyen ve fondötenin kalıcılığını artıran bu makyaj bazı ile ten makyajının pürüzsüz görünmesini garantileyebilirsin.

Cildinle bütünleşen bir fondöten seç

Cildinle bütünleşen bir fondöten seç

Eğer cildinde gizlemek istediğin kusurlar varsa, yüksek kapatcılıkta bir fondöten kullanmak isteyeceksin. Fondötende kakatıcılık yükseldikçe, doğallık da bazen azalabiliyor. İşte cildinin hem kusursuz hem de doğal görünmesi için, cildinle bütünleşen ve ağırlık yaratmayan bir fondöten tercih etmelisin.

Cildindeki tüm kusurları gizleyecek, ağırlık yaratmayacak, doğal bitişli bir fondöten arıyorsan, Lancome Teint Idole Ultra Wear fondöteni deneyebilirsin. Yüksek kapatıcılığa sahip Teint Idole fondöten, ciltte o kadar konforlu bir kullanım sağlıyor ki, gün içinde varlığı bile unutuluyor!

Kapatıcı uygula

Kapatıcı uygula

Göz altındaki koyu halkaları gizlemek için, iyi bir kapatıcıya ihtiyacın olabilir. Kusursuz görünüm için de çizgilere dolmayan, tüm kusurları gizleyen ve doğal duran bir kapatıcı kullanabilirsin. Lancome'un Teint Idole Ultra Wear Camouflage kapatıcısı, hem çok yüksek örtücülüğe sahip, hem de gün içerisinde renk değiştirmiyor ve çok kalıcı. Resmen uygula ve unut!

Transparan pudradan yardım al

Transparan pudradan yardım al

Kapatıcı uygulamasından sonra sıra ten makyajını sabitlemede! Geniş bir pudra fırçasıyla transparan pudranı alnına, çenene ve göz altlarına uygula. Eğer pudranı fazla uyguladığın bölgeler varsa yine fırça yardımıyla bu bölgeleri süpürerek fazlalıkları al.

Transparan pudralar çok ince yapıda ve renksiz oldukları için, ten makyajının rengini değiştirmeden çok yumuşak bir bitiş sağlıyorlar. Lancome'un Long Time No Shine transparan pudrası, makyajı mükemmel bir şekilde sabitlemekle birlikte, aynı zamanda gün içinde parlamayı da kontrol altına alıyor.

İşte kusursuz ten makyajı aslında bu kadar basit! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/