loader

Kusursuz tırnakları olan kızların 5 alışkanlığı

Favoriye Ekle

Tırnaklarımız güzelliğimiz için sanılandan daha çok şey ifade ediyor. Kusursuz manikürleri olan kadınları bilirsin, onların stilleri asla yanılmaz. Geri kalanlarımızsa, 'O' kadınların yanında biraz daha salaş görünürüz.

Peki bu kadınların kusursuz manikürlerinin sırrı ne? Aslında ortada çok gizli bir sır yok! Okumaya devam et ve keşfet!

1. Ellerine yüzleri gibi bakarlar

Gün içinde ellerinin arkasına güneş koruması kullanmayı ve gece uyumadan önce yüzüne sürdüğün serumu bir parçada yine ellerine uygulamanı öneriyoruz. Ayrıca ellerini her yıkamanın ardından el kremi ile nemlendirmeni tavsiye ederiz.

2. Tırnak etlerine bakarlar ama asla kesmezler

Tırnak etlerini kesme, bunun yerine tırnak etlerine yağ uygulayarak sağlıklı ve yumuşak görünmelerini sağla. Argan yağından yardım alabilirsin.

3. Oje öncesi tırnaklarını hazırlarlar

Kusursuz bir manikürün, diğer bir sırrı ise tırnaklarını hazırlamak! Uzun süre kalıcı, soyulmayan ojeler için temiz ve kuru tırnaklarına önce baz kat uygula ardından ojeni sür ve ardından top coat uygula.

4. Nude ojelerin gücünü bilirler

Her zaman kusursuz manikür olan kadınlar, tırnaklarına en uygun nude tonunu bilirler. Değişen sezonla birlikte cilt tonları da değiştiğinden, en az iki ayrı tonda nude ojeye sahiptirler. Neden mi? Çünkü nude tonlardaki ojeler, tırnaklarının daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.

5. Tırnaklarını araç olarak kullanmazlar

Birşeyleri kazımak gerektiğinde hemen tırnaklarına yöneliyorsan, vazgeç. Kusursuz tırnaklar için tırnaklarını korumalısın. Ev işleri yaparken de temizlik eldiveni kullanman gerektiğini de unutma! 
 

Ellerine hakettiği değeri vermeye var mısın?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler