loader

Kusursuz ve Kalıcı Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Kusursuz ve kalıcı makyaj hakkında bilmen gereken tüm makyaj tüyolarını listeledik!

Özel günlerde öyle bir makyaj yapmak isteriz ki bütün gözler bizim üzerimizden bir an olsun ayrılamasın! Klasik ve sade gibi görünen ama detaylara baktığında oldukça iddialı bir makyajla karşındayız. Davetlerde, düğün, nişan gibi etkinliklerde kullanabileceğin, gece boyu kalıcılığı bizim tarafımızdan denenip onaylanmış bu makyajı seninle tanıştırmanın zamanı geldi! Son zamanların en favori ürünlerini kullanarak yaptığımız bu makyajın kusursuz görüneceğinden ve uzun süre kalıcı olacağından emin olabilirsin!

Kusursuz bir ten makyajı

Kusursuz bir ten makyajı

Kusursuz kalıcılıkta bir ten makyajı istiyorsan fondöten tercihine çok dikkat etmelisin. Fondöten seçiminde tercihimiz, gece boyu sabit kalabilecek -hatta mümkünse 12 saat-, parlama yapmayacak bir üründen yana. Tabii davet makyajlarında kullandığımız fondötenin yüksek kapatıcılığı olması da büyük bir bonus! Neyse ki şanslı günümüzdeydik ve aradığımız 'o' fondöteni bulduk. NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Fondöten sayesinde hem lekelerimizi gizledik, hem de kusursuz bir matlık yakaladık. Arttırılabilir örtücülüğü sayesinde arzu ettiğin kapatıcılığı ayarlayabilirsin. Gece boyunca kadifemsi mat bir cilde sahip olmak için sen de bu fondötenle hemen tanışmalısın. 

Editörün önerisi: Özel günler için makyaj bazı kullanmayı da unutmamalısın. Makyaj bazı, hem cildini makyaja hazırlar, nemlendirir ve fondöteninin kalıcılığını arttırır. Davetlerin en büyük kabusu; dansın ve gece boyu eğlencenin etkisiyle parlayan cilttir! Bu sorunumuza çare olan bir makyaj bazıyla tanıştık: Total Control Drop Primer makyaj bazı. Bu primer sayesinde gece boyu dans etmemize rağmen eve döndüğümüzde ten makyajımızda hiç parlama yoktu! Fondöteni ilk sürdüğümüzdeki gibi kadifemsi, yumuşacık ve bebek gibi bir görünümle karşılaşınca bu makyaj bazından o günden beri ayrılamadık. 

Uzun süre düşmeyen kaşlar mümkün mü?

Uzun süre düşmeyen kaşlar mümkün mü?

Makyaj yaparken kalıcılığına en güvenemediğimiz kısımlardan biri kaş makyajıdır. Özellikle sert kaşları olanların kaşları gün içinde hızlıca düşer ve göz bölgesini daha yorgun gösterir. Neyse ki kalıcı makyaj tüyoları araştırırken karşımıza NYX Professional Makeup Brow Glue Şeffaf Kaş Sabitleyici Maskarası çıktı! 16 saate kadar kaşları yukarı doğru sabitleyen bu şeffaf kaş sabitleyici, kaşlarda oldukça doğal bir görünüm yaratıyor ve kuruduğunda yapışkan bir his bırakmıyor. Kaşlarını yukarı doğru sabitlediğinde daha kalın ve gür göründüğünü fark edeceksin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kalıcı eyeliner önerisi

Kalıcı eyeliner önerisi

Göz makyajında yeni trendleri ne kadar yakından takip etsek de klasik görünümden vazgeçemiyoruz. Bakışları güçlendiren, gözleri olduğundan daha iri ve çekik gösteren kuyruklu eyeliner stilini çok sevdiğimizi itiraf edebiliriz! Son zamanlarda hem gündüz, hem de gece makyajında elimizden düşüremediğimiz bir eyeliner var, daha doğrusu eye marker. NYX Professional Makeup Epic Ink Liner sayesinde oldukça pratik eyeliner uygulaması yapabiliyoruz. Gün boyu akmayan, suya dayanıklı, göz içine dolmayan bu ürün kesinlikle makyaj çantamızın demir başı haline geldi. 

Epic Ink Liner'ın kahverengi ve siyah renk seçenekleri sayesinde göz makyajında farklı görünümler yaratabiliyoruz. İncecik ucuyla tek denemede dümdüz ve kusursuz eyeliner çekmek isteyenleri NYX Professional Makeup eyeliner denemeye davet ediyoruz.

Makyajını sabitlemeyi unutma!

Makyajını sabitlemeyi unutma!

Makyajının kalıcılığını arttırmak ve gün içinde makyaj tazelemeye gerek duymamak istiyorsan NYX Professional Makeup Matte Setting Spray kullanmanı tavsiye ediyoruz. Mat bir bitişi olan bu makyaj spreyi, makyajını sabitleyecek ve gün içinde olası parlamaların önüne geçecek. Makyaj sabitleme spreyini fondöten, aydınlatıcı, allık gibi ten makyaj ürünlerini tamamladıktan sonra uygulamalısın.

Kusursuz mat rujunu sür

Kusursuz mat rujunu sür

Ekstra kalıcı bir ruj arıyorsan NYX Professional Makeup Lip Lingerie XXL mat ruju öneririz. 16 saate kadar kalıcı olan bu mat ruj, dudaklarında yumuşak ve kadifemsi bir matlık sağlar. Doğal nude tonlarından oluşan 24 renk arasından hangilerini seçeceğini şimdiden merak ediyoruz. Bulaşma yapmayan ve transfere dayanıklı formülü sayesinde gün boyunca ruj tazelemeye gerek kalmadan kusursuz dudakların keyfini çıkarabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön