loader

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Ailesi ile İddialı Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Lancôme’un yeni Teint Idole Ultra Wear ailesinin ürünleriyle iddialı bir makyaj yaptık, adım adım anlatıyoruz!

İddialı ve dikkat çekici makyajlar, özel davetlerde en sevdiğimiz görünümlerden. Kusursuz, porselen gibi bir ten makyajı, alışılmışın dışında renklerin kullanıldığı dumanlı göz makyajı ve dudaklarda da metalik dokunuşlar, son zamanlarda özel makyajlarda en çok tercih ettiğimiz görünümler arasında. Lancôme’un yenilenen ve genişleyen Teint Idole Ultra Wear ailesi ve en yeni ürünleriyle göz alıcı ve iddialı bir makyaj yaptık, mutlaka işine yarayacağını ve sana ilham vereceğini düşünerek, şimdi adım adım anlatıyoruz!

Lancôme Teint Idole Ultra Wear ile Porselen Ten Makyajı

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Ailesi ile İddialı Makyaj Nasıl Yapılır?_1

Eğer özel bir davete gideceksek veya gece makyajı yapacaksak, ilk tercihimiz ten makyajında porselen görünümünden yana. Hem cildi pürüzsüz gösterecek, hem doğal duran, cildi rahat ettiren ve kadife etkisi veren bir fondöten, porselen makyaj için ideal. Bizim de tercihimiz yenilenen formülüyle Lancôme Teint Idole Ultra Wear fondöten. Cilde çok kolay uygulanan bu fondötenin tek seferde verdiği kadife hissi mükemmel! Cildi harika bir şekilde eşitliyor ve maske etkisi vermeden tüm gün boyunca rahat hissettiriyor. Fakat bugün, mat bitiş üzerine bir de ışıltılı ve canlı bir etki istediğimiz için Lancôme Teint Idole Ultra Wear fondöteni, yeni Lancôme Custom Strobing Drop likit aydınlatıcı ile karıştırarak uygulayacağız. Böylece cildimiz hem pürüzsüz hem de ışıl ışıl görünecek.

Sıra göz altlarına geldiğinde, inanılmaz kapatıcı bir üründen bahsetmemiz gerek! Lancôme’un yeni Teint Idole Ultra Wear Camouflage kapatıcısını nasıl anlatsak bilemedik! Ufacık bir miktar bile uygulasanız, öyle yoğun bir kapatıcılık sağlıyor ki biz şaşkınlığımızı gizleyemedik! Bu kadar yüksek kapatıcılığına rağmen asla çizgilere dolmuyor ve göz altına çok kolay bir şekilde yerleşiyor, uzun uzun dağıtmaya gerek kalmıyor. Bu kapatıcı gerçekten bir mucize gibi!

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Stick Fondöten ile Kontür

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Ailesi ile İddialı Makyaj Nasıl Yapılır?_2

İddialı makyaj dendiğinde, kontür uygulaması olmadan olmaz değil mi? Bunun için harika bir formülümüz var: Lancôme Teint Idole Ultra Wear stick fondötenlerin koyu rengi ile kontürümüzü yapacağız. Bu stick fondötenlerin yapıları o kadar yumuşak ki, kontür gibi riskli bir uygulamayı resmen çocuk oyuncağına çeviriyor.

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Stick’i elmacık kemiklerimizin altına, burnumuzun iki yanına, dudak altına ve alnımıza uygulayıp kolayca dağıtıyoruz. Böylece hem yüzümüzü boyutlandırmış olduk, hem de cildimize sıcaklık vermiş olduk ve toplamda 2 dakikadan fazla sürmedi!

İddialı Dumanlı Göz Makyajı

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Ailesi ile İddialı Makyaj Nasıl Yapılır?_3

Gelelim gözlere: Porselen makyajımızı tamamladıktan sonra, dikkatleri çekmek istediğimiz yer gözlerimiz. Bunun için krem yapıdaki kalem farlardan yardım alacağız. Lancôme’un Ombre Hypnôse Stylo kalem farlarından iki iddialı renk seçtik: Metalik mürdüm renkli 08 Violet Eternel ve harika bir metalik lacivert olan 07 Blue Niut.

Son derece kalıcı olan bu kalemleri uyguladıktan sonra hızlıca dağıtmak gerekiyor, bir kere sabitlendikten sonra siz çıkarana kadar bir yere kıpırdamıyorlar. Tam da iddialı gece makyajlarına göre! İlk olarak metalik mürdüm rengini tüm göz kapağımıza sürüp iyice dağıtıyoruz. Az önce de dediğimiz gibi, hızlı davranmak gerektiği için, yoğunluğu adım adım arttırarak ilerliyoruz. Son olarak katlanma bölgesine uygulayıp, yukarı doğru yuvarlak hareketlerle hızlıca dağıtıyoruz.

Göz makyajında iddialı bir görünüm istediğimiz için, metalik lacivert rengini alt kirpik diplerimize uygulayacağız. Lancôme Ombre Hypnôse Stylo kalem farlardan 07 Bleu Nuit rengini alt kirpik diplerimize uygulayıp kalem uçlu bir fırçaya dağıtıyoruz.

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Ailesi ile İddialı Makyaj Nasıl Yapılır?_4

Şimdi biraz ışıltı zamanı: Daha önce inceleme yazısı hazırladığımız ve ışıltısına bayıldığımız Lancôme Glow For It aydınlatıcı paletindeki bronz-altın aydınlatıcıyı gözlerimizin iç kısmına uygulayıp, mürdüm farla iç içe geçmesini sağlıyoruz. Koyu renklerden oluşan dumanlı göz makyajımız bir anda canlanıyor ve ışıldıyor, aydınlatıcıların göz makyajlarını bu kadar güzel bir şekilde değiştirmelerini gerçekten çok seviyoruz!

Takma Kirpik Etkisi!

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Ailesi ile İddialı Makyaj Nasıl Yapılır?_5

İddialı ve koyu renkli bir göz makyajında kirpiklerin görünümü son derece önemli. Yoğun hacimli ve siyah bir etki ile dumanlı göz makyajının etkisi neredeyse 10 kat daha artıyor. Bunun için sadece tek bir maskara düşünebiliriz: Lancôme Monsieur Big maskara! Koyu far renkleri arasında kaybolan kirpiklere harika bir hacim verdiği için göz makyajımızı kusursuz bir şekilde tamamlamamıza büyük yardımı dokunuyor.

Doğal ve Işıltılı Bir Ten

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Ailesi ile İddialı Makyaj Nasıl Yapılır?_6

Geldik allık ve aydınlatıcı adımına! Yanaklarımızda, iddialı makyajımıza yakışacak cinsten hafif bir pembeliğe ihtiyacımız var. Bunun için Lancôme Blush Subtil toz allıklardan 021 Rose Paradis rengini yanaklarımıza çok hafifçe uyguluyoruz. Bu allığın yüze verdiği hafif pembelik gerçekten çok güzel ve doğal.

Aydınlatıcı süreceğimiz anı her makyajda iple çekiyoruz :) Bugün cildimizin ışıltısı Lancôme Glow For It aydınlatıcı paletine emanet. Paletin Rose Twinkle renginden şampanya tonlu aydınlatıcıyı elmacık kemiklerimizin üzerine, kaşlarımızın altına, burnumuzun ucuna ve dudaklarımızın üzerine uyguluyoruz. Hem güçlü hem de doğal aydınlık sence de çok güzel görünmüyor mu?

Mat veya Işıltılı Dudaklar, Tercih Senin!

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Ailesi ile İddialı Makyaj Nasıl Yapılır?_7

Ten ve göz makyajı çok ön planda olduğu zaman, dudaklarda nude ve mat tonlar tercih etmek daha garanti bir hareket. Hatta bu makyajda ruj bile sürmeyip, dudak kalemimizi ruj olarak kullanacağız. Lancôme’un Le Lip Liner dudak kalemlerinden 326 Natural Mauve rengi, mor tonlar barından mükemmel bir nude ve böyle iddialı makyajlarda dudakta harika görünüyor. Dudağın tamamına uygulandığında da kalıcılığı inanılmaz!

Eğer nude bir ton bana yetmez, biraz daha iddialı olmalıyım dersen, ikinci bir yöntem daha var: Lancôme Glow For It aydınlatıcı Paletindeki şampanya tonlu en açık renkteki aydınlatıcıyı dudaklarının orta kısmına uygulayabilirsin. Kremsi yapısı hem kolay uygulama sağlıyor hem de ruj ile aydınlatıcının yapılarını kusursuz bir şekilde bir araya getiriyor. Aydınlatıcının yansıması o kadar doğal ki, öyle ışıl ışıl bir görüntüden çok dudaklara hafif metalik bir yansıma veriyor ve biz bu etkiyi henüz bir rujda yakalayamadık!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler