loader

Latina Makeup Hakkında Her Şey!

Favoriye Ekle

Yeni sezonda makyaj stillerini etkisi altına alan Latin ateşini sen de hissediyor musun? Latina makeup trendinin büyüsüne kendini kaptırmaya hazır ol! Çünkü Latina makeup, viral makyaj trendlerinin zirvesinde kalmaya kararlı görünüyor!

Latin stili dendiğinde aklına ilk gelen ne oluyor? Çarpıcı, etkileyici, canlı bir görünüm mü? Yoksa delici bakışlar mı? Latina makeup trendinin kalbini çalabilecek pek çok şahane detayı bulunuyor. E, hal böyle olunca ofis kombinlerinden özel günlere dek hemen her yerde tercih edilebilecek bu çekici makyaj stili tüm makyajseverlerin dikkatini çekiyor. Öyleyse yeni makyaj trendlerini denemeden duramayan stil öncülerini daha fazla bekletmeden, Latina makeup ipuçlarımızı ve yorumlarımızı paylaşıyoruz!

Latina Makeup Nedir?

Latina Makeup Nedir?

Latina makeup, kaş ve göz makyajının yoğun olarak uygulandığı ve bronzer’lar yardımıyla yüz hatlarının belirginleştirildiği bir makyaj stili. Yoğun kirpik görünümü, belirgin kaş çizgileri, bolca ışık oyunu ve kontür detayı Latin makyajının vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Bununla birlikte bu makyaj stilinde dudak makyajı daha koyu tonlarda karşımıza çıkıyor. Peki, Latina makeup daha çok hangi cilt ya da saç tonlarına yakışıyor dersin? Cevap aşağıda… 

Latina Makeup Kimler için Uygundur?

Latina Makeup Kimler için Uygundur?

Latin makyaj görünümü ister renkli makyajlardan hoşlanan ister klasik makyaj stillerinden vazgeçmek istemeyen tüm makyajseverler için ideal bir alternatif. Dudaklarını daha nötr tonlarda tercih ederek günlük kombinlerinle ya da dolgun kirpik etkisini artırıp cesur bir ruj rengiyle tamamlayarak gece makyajı stilinde Latin makyajıyla fark yaratabilirsin. Üstelik Latina makeup trendini saç veya cilt alt tonuna göre de uyarlayabilirsin. Evet doğru anladın, bu stil hepimizin!

Latina Makeup Nasıl Uygulanır?

Latina Makeup Nasıl Uygulanır?

 • Latina makeup makyaj trendini uygulamadan önce her zaman olduğu gibi cildini kir ve makyaj kalıntılarından arındırmalısın. Ardından cildini uygun bir nemlendirici yardımıyla makyaja hazırlamalısın.
 • Makyaj uygulamasına kaşlarından başlamalısın. Ne demiştik? Belirgin kaşlar bu stilin olmazsa olmazı! Belirgin ve şekillendirilmiş bir kaş stili için biz L’Oréal Paris Skinny Definer Kaş Kalemi kullandık. Tek hamlede bıraktığı renklendirme etkisi ve incecik ucunun sunduğu pratikliği çok sevdik!
 • Kaşlarının boşluklarını doldurup şekillendirdikten sonra kaş çizginin üstüne ve altına kapatıcı uygulamalısın. L'Oreal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı yüksek pigmentasyonu ve özel fırçasıyla bu adım için biçilmiş kaftan!
 • Göz kapaklarına da pudra uygulamanın ardından ten rengine uygun ve kapatıcılığı yüksek bir fondötenle makyaj uygulamasına devam edebilirsin.
 • L’Oréal Paris Infaillible Fresh Wear Fondöten geniş renk skalası, yüksek kapatıcılık düzeyi ve C vitamini türevi içeren aydınlatıcı etkili formülüyle tüm editör ekibimizin beğenisini kazandı. Sen de bu fondöteni kullanabilirsin.
 • Göz altlarına kapatıcı uygulayarak biraz aydınlık etkisi yaratma ve hemen ardından bronzer kullanma zamanı! Yanaklarının üst kısmından şakaklarına doğru likit bronzer uygulamalı ve ardından tampon hareketlerle homojen bir görünüm yaratmalısın.
 • Latin makyajında kirpikler ilk bakışta göze çarpacak kadar belirgin olmalı. Bu aşamada L'Oréal Paris Bambi Eye Ceylan Göz Etkili Maskara kullanarak istediğin çarpıcı görünüme ve dramatik etkiye ulaşabilirsin.

Dudaklarını renklendirme konusunda ise özgürsün. Fakat bize sorarsan, biz bu çarpıcı makyaj trendine en çok L'Oreal Paris Color Riche Intense Volume Matte Ruj’un 603 Wood Nonchalant tonunu yakıştırdık.

Latina Makeup Trendinin Püf Noktaları Nelerdir?

Latina Makeup Trendinin Püf Noktaları Nelerdir?

 • Cildindeki aydınlık etkisini artırmak için bronzer uygulamasının ardından göz pınarlarından burnuna doğru V şeklinde bir kat daha kapatıcı sürebilirsin.
 • Gözlerinin daha belirgin görünmesi için maskaranı birkaç kat uygulayabilirsin. Ayrıca bu görünümü yakalamak için göz kapaklarında yalnızca nötr tonlar tercih etmelisin.
 • Farklı bir dudak makyajı stili yaratmak için üst dudağını daha koyu tonlarda bir rujla, alt dudağını ise bir ton daha açık bir ruj veya parlatıcıyla renklendirebilirsin.
 • Latina makyajının dikkat çekici ve büyülü duruşunun net olarak göründüğünden emin olmak için saçlarının makyajını kapatmadığına dikkat etmelisin.


Biz Latina makeup stilini denemekten ve yorumlarımızı seninle paylaşmaktan çok keyif aldık. Şimdi ise senin sıran! Latina makeup’ı deneyenlerden biri olmak için aynanın karşısına geçme vakti!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/