loader

Likit Aydınlatıcıyı Kullanmanın 5 Farklı Yolu

Favoriye Ekle

Likit aydınlatıcıları kullanmanın 5 farklı yolunu bir araya getirdik!

Aydınlatıcı dendiğinde bizim için akan sular durur! Makyaj malzemelerimize şöyle bir baktığımızda, çeşit çeşit aydınlatıcı bulmak mümkün: Toz aydınlatıcılar, stick aydınlatıcılar ve likit aydınlatıcılar farklı farklı tonlarda hep elimizin altında. Özellikle likit aydınlatıcılar, birçok farklı yolla kullanılabildiği için en çok elimizin gittiklerinden. Peki, likit aydınlatıcıları kullanmanın birden fazla yolunu bulduğumuzu söylesek?

İşte karşında likit aydınlatıcıları kullanmanın 5 farklı yolu!

Makyaj bazı olarak

makyaj bazı olarak

Eğer sen de bizim gibi ten makyajının ışıl ışıl görünmesini seviyorsan, likit aydınlatıcını makyaj bazı olarak kullanabilirsin. Biz genellikle fondöten adımına geçmeden önce, likit aydınlatıcımızı, nemlendiricimize karıştırarak kullanıyoruz. Böylece cildimize çok doğal, sanki içten gelen bir ışıltı veriyor. Sen de makyaja başlamadan önce likit aydınlatıcını tüm yüzüne uygulayabilir, cilt tipine göre makyaj bazıyla da karıştırabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Fondötene karıştırarak

Fondötene karıştırarak

Likit aydınlatıcıyı kullanma yollarından bir diğeri de fondötenin içine karıştırmak. Fondöteninin bitişi nasıl olursa olsun, içine bir iki damla likit aydınlatıcı ekleyerek aydınlık, parlak bitişli bir ten makyajı elde edebilirsin. Günlük olarak genellikle mat fondötenler kullanıyorsan, arada bir ışıltılı, ıslak bitişli bir ten makyajı yapmak istiyorsan tek yapman gereken fondötenini uygularken içine birazcık da likit aydınlatıcından karıştırmak!

Aydınlatıcı olarak

Aydınlatıcı olarak

Likit aydınlatıcıların en sevdiğimiz yönü, cilde doğal bir etki vermeleri ve uygulayınca ciltle bütünleşmeleri. Bazen, toz aydınlatıcı uyguladığımızda uçup gidebiliyor veya çok belirgin bir hat halinde görünebiliyor. Likit aydınlatıcılar ise ciltte çok kolay dağıldıkları için daha doğal bir sonuç veriyorlar. Ayrıca formülleri gereği çok daha etkili bir yansıma da veriyorlar. Likit aydınlatıcından en iyi sonucu almak için elmacık kemiklerinden şakaklarına doğru, burun ucuna ve kaş altlarına da uygulayabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Göz makyajında

Göz makyajında

Göz makyajında likit aydınlatıcı kullanmak, bugüne kadar denediğimiz en pratik makyaj tüyolarından. Eğer ışıltılı ve ıslak bitişli göz makyajlarını seviyorsan, mutlaka likit aydınlatıcını far olarak kullanmayı denemelisin. Son dönemin iyice popülerleşen ıslak makyajları için, likit bir far kullanmak zorunda değilsin. İstersen tek başına, istersen de en sevdiğin farın üzerine likit aydınlatıcını uygulayarak maksimum ışıltılı ve ıslak görünen bir göz makyajı yapabilirsin.

Omuzlarına ışıltı kat

Omuzlarına ışıltı kat

Gelelim likit aydınlatıcının en yaratıcı kullanımına: Vücuda uygulamak! Özellikle yaz aylarında bronzluğumuzu pekiştirmek, yüzümüz kadar vücudumuzun da ışıldamasını sağlamak için likit aydınlatıcımızı vücudumuza uygulamayı çok seviyoruz. Bunu iki şekilde yapabilirsin: Likit aydınlatıcını direkt vücuduna, omuzlarına, dekolte bölgesine ve bacaklarına uygulayabileceğin gibi vücut nemlendiricinin içine de karıştırabilirsin. Özellikle omuzlara ve bacaklara uygulanan likit aydınlatıcı, ışıl ışıl ve göz alıcı görünmeni sağlayacak.

Likit aydınlatıcı önerisi

Likit aydınlatıcı önerisi

Tüm bu makyaj tüyolarını denemeye niyetliysen, sana en sevdiğimiz likit aydınlatıcılardan birini önermeliyiz: Armani Beauty Fluid Sheer Glow Enhancer likit aydınlatıcı! Çok amaçlı bu likit aydınlatıcı, cildin doğal ışıltısını vurgulamak için en iyi seçeneklerden biri. Bitişi hem çok doğal hem de çok güçlü. Sim içermeyen formülüyle cildin sağlıklı ışıltısını artırıyor, doğal ve ıslak bir bitiş veriyor. Üstelik o kadar hafif ki, ciltte varlığı bile hissedilmiyor. Fondötenle çok iyi karışıyor, tek başına asla yoğun bir etki bırakmıyor.

Editörün Notu: En doğal, ipeksi ve ışıltılı görünüm için Armani Beauty Fluid Sheer Glow Enhancer likit aydınlatıcını, Luminous Silk fondötenle karıştırabilirsin. Bu iki ten ürünü birlikte çok çok iyi anlaşıyorlar ve cilde ipeksi bir ışıltı veriyorlar.

Likit aydınlatıcı önerisi 2

Armani Beauty Fluid Sheer Glow Enhancer likit aydınlatıcının en güzel tarafı ise pembe ve şampanya tonlarının yanında allık bir de bronz tonlarının da bulunması. Yani tüm ten makyajını tamamlamak için ihtiyaç duyabileceğin tüm renk çeşitlerine sahip. Açık tonları cildini aydınlatmak için kullanabilir, allıkla yüzüne sağlıklı bir renk verebilir, bronz tonuyla ise yüzünü ısıtabilir, doğal bir bronzluk elde edebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler