loader

Likit Fondöten Nasıl Kullanılır?

Favoriye Ekle

Fondötenler, makyaj rutinlerimizin en vazgeçilmez adımlarından biri. Peki likit fondötenlerin nasıl kullanıldığını biliyor musun? En doğal bitiş için, bildiğimiz tüm fondöten tüyolarını seninle paylaşıyoruz!

İçinde likit fondöten olayan bir makyaj çantası düşünemiyoruz! Cildimizdeki tüm kusurları tek seferde gizleyen, çok daha dinlenmiş, pürüzsüz ve taze görünmemizi sağlayan likit fondötenleri nasıl seçtiğimiz kadar, nasıl uyguladığımız da son derece önemli. Bu fondöten rehberi yazımızda likit fondötenin nasıl kullanıldığını anlatıyoruz!

Likit Fondöten Ne Demek?

Likit Fondöten Ne Demek?

Çok kısaca açıklamak gerekirse, “Likit fondöten” ten makyajımızda cildimizdeki kusurları gidermek için kullandığımız, ten rengimizde olan sıvı makyaj malzemeleridir. Fondötenin formunun likit olması çok daha pratik ve hızlı uygulanmasını sağlar, doğal bir bitiş verir. Likit fondötenler genellikle cam veya plastik şişelerde bulunurlar.

Likit Fondöten Nasıl Kullanılır?

Likit Fondöten Nasıl Kullanılır?

Likit fondötenler, isimlerinden de anlaşılacağı üzere son derece akışkan bir yapıya sahipler. Bu yüzden, doğal ve pürüzsüz bir sonuç elde etmek için kullanmadan önce mutlaka çalkalamak gerekir. Likit fondötenler farklı bileşenlerden oluştuğu için, şişeyi çalkalamak bu içeriklerin birbirleriyle iyice karışmasını sağlar.

Likit Fondöten Nasıl Uygulanır?

Likit Fondöten Nasıl Uygulanır?

Likit fondöten uygulamamanın birden fazla yolu var: İster likit fondöten fırçası kullanabilir, istersen nemli makyaj süngerlerinden yardım alabilir, istersen de parmaklarınla dağıtabilirsin. Yapıları akışkan olduğu için dağıtması son derece kolay olan likit fondötenlerden beklenen bitişler de bu noktada önemli.

Fondötenini bir sık kıllı bir likit fondöten fırçası ile uygularsan, yüksek bir kapatıcılık elde edebilirsin. Parmaklarınla dağıttığında da son derece yüksek bir kapatıcılık elde edebilirsin. Devreye nemli makyaj süngeri girdiğinde, kapatıcılıktan biraz ödün verip daha doğal bir bitiş elde edebilirsin. Nemli sünger likit ürünleri az da olsa emebildikleri için kapatıcılık, fırça ve parmağa oranla daha az olabilir.

En İyi Likit Fondötenler

En İyi Likit Fondötenler

Gelelim en iyi likit fondöten önerilerimize: Aslında bu durum ten makyajında nasıl bir bitiş istediğine göre değişebilir ama biz en sevdiğimiz likit fondötenleri sana bitişleriyle birlikte önereceğiz.

Doğal, taze ve kusursuz etkisiyle en sevdiğimiz likit fondötenlerden biri olan Maybelline New York Affinitone'u mutlaka denemelisin. Yenilenen formülü ile içerisindeki doğal renkli pigmentler kusursuz bir etki veriyor, E vitamini içeriği ile de cildi gün boyu nemlendiriyor.

En İyi Likit Fondötenler 2

Eğer hem doğal-mat bitiş hem de pürüzsüz bir etki istiyorsan, o zaman senin likit fondötenin Maybelline New York’un Fit Me! Matte + Poreless fondöten. Özel pudra içeriği ile parlamayı kontrol altına alan, cilde doğal bir matlık veren ve gözenekleri gizleyen bu likit fondöten, 20 renk seçeneği ile her cilt tonuna kusursuz bir şekilde uyuyor.

En İyi Likit Fondötenler 3

Gelelim en kapatıcı likit fondöten önerimize: Maybelline Superstay 24H Fondöten, bizim en severek kullandığımız yüksek kapatıcı fondötenlerden. 24 saate varan kalıcılık, yüksek kapatıcılık ve doğal bitişi bir arada sunan bu fondöten, pürüzsüz ten makyajı için birebir!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler