loader

Likit rujlarla ilgili kimsenin bilmediği 5 sır

Favoriye Ekle

Sıvı formüllü rujlar artık her yerde! Bir sürü rengi olan, mat, parlak bitişli birçok çeşidi olan likit mat rujların uygulanmasının zor olduğunu mu düşünüyorsun? Bu yazımızın devamını okuduktan sonra fikrin tamamen değişebilir! Bizden söylemesi!

1.Aşırı uygulamana gerek yok

1.Aşırı uygulamana gerek yok

Sıvı formüllü rujlar çok fazla pigmentli oldukları için tek seferde sürmek yeterli olacaktır. Eğer ürünün fırçasına çok fazla bulaşmasını istemiyorsan, fazlasını tüpün içerisine doğru sildikten sonra sürmeye başlayabilirsin. Böylece uygulama üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilirsin.

2.Arındır

2.Arındır

Rujunu uygulamadan önce pürüzsüz bir baz oluşturmak için dudaklarına peeling yapabilirsin. Uygulamadan önce, diş fırçası yardımıyla dudaklarını ölü derilerden arındırabilirsin.

3.Zaman ayır

Likit rujlarla ilgili kimsenin bilmediği 5 sır_1

Likit rujları sürmek için biraz sabır gerekiyor. Ünlü makyaj vloggerlarını seyrediyorsan, ruj sürmeye ne kadar uzun vakit ayırdıklarını mutlaka görmüşsündür. Sen de kusursuz bir ruj görünümü istiyorsan, çabucak sürmek yerine aynaya bakarak, dikkatli şekilde uygulamalısın.

4.''Yok gibi makyaj''la olmaz

4.''Yok gibi makyaj''la olmaz

Likit formdaki rujlarını yüzünde hiç makyaj yokken mi uyguluyorsun? Eğer pürüzsüz, kusursuz bir cilde sahipsen belki olabilir ama özellikle mat formdaki likit rujları makyajsız bir yüze uygulamamalısın. En azından gözaltlarına ve belli noktalara kapatıcı, yanaklarına da allık uygulayabilirsin. Bu şekilde dikkati cilt kusurlarına çekmek yerine dudaklarına çekebilirsin.

5.Nemlendir

5.Nemlendir

Rujun dudaklarındaki çizgilere dolmaması için peeling yaptıktan sonra mutlaka bolca nemlendirici dudak balmı sürmelisin. Maybelline New York Baby Lips gibi bir dudak balmı, yeterince nemlendirilmiş dudaklar için ideal bir tercih.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler