üye ol
Makyaj.com’a hoş geldin!

E-Posta adresindeki linke tıklayarak giriş yapıp devam edebilirsin.

Lip Balm Dosyası: Dudakların Kışa Hazır Mı?

Favoriye Ekle
Lip Balm Dosyası: Dudakların Kışa Hazır Mı?

Kış kapıdayken, en iyi dudak bakım ürünlerini bir araya getirdiğimiz “Lip Balm Dosyası” ile çatlamış dudaklara veda ediyoruz!

Havalar günden güne serinliyorken, kuruyup çatlayan dudaklarımızla başımız belada. Hele ki bizim gibi ruj sürmeyi seven biriysen, çektiğimiz çileyi en iyi sen bilirsin. Kuruyan ve çatlayan dudaklarda rujların, özellikle de likit mat rujların korkunç göründüğünü kabul etmek gerek. Bu duruma bir son vermek için, deneyip en sevdiğimiz lip balmları bir araya getirdik ve kışın dudaklarımızdaki etkisine savaş açtık. Şimdi beraber bu harika dudak kremlerini incelemeye başlıyoruz.

Kış = Kuru Dudaklar

Her kış mevsimiyle beraber kuruyan cildimiz ve dudaklarımız, hem gerginlik hissi ile keyfimizi kaçırıyor hem de makyajımız bir türlü istediğimiz gibi görünmüyor. Cildimizi nemlendirmek için bulduğumuz kurtarıcı yoldan sonra sıra çatlayan dudaklarımıza geldi ve bu konuya da harika bir çözüm bulduk. Bir demek doğru olmadı, birkaç çözüm hem de ve artık bu lip balmları bir an olsun bile yanımızdan ayırmıyoruz!

Çatlamış dudaklara elveda!

Havalar soğur soğumaz ilk iş senin de bizim gibi dudakların kurumaya başlıyorsa, sana bayılacağın bir ürün tavsiye etmek istiyoruz: Kiehl’s Lip Balm #1! Bundan neredeyse tam 40 yıl önce piyasaya çıkmış bu lip balmın müdavimleri var. Aloe Vera, E Vitamini ve Skualan yağları ile dudakları anında rahatlatan ve nemlendiren bu lip balm o kadar iyi ki 40 yıl fanı olmak çok anlaşılır bir durum. Aloe Vera’nın yatıştırıcı etkisi ile hem dudağı rahatlatıyor hem de E vitamini ve skualan yağı ile nemlendiriyor. Tüm kış çantaların eksilmez üyesi olmaya aday!

Eğer işin içine biraz da aroma katmak istersen, Kiehl’s Lip Balm #1’in birbirinden lezzetli diğer aromalı versiyonlarına da göz atabilirsin; bizim favorilerimiz naneli ve kızılcıklı olanları!

Uçuşa Dayanıklı Bir Lip Balm

Şimdi sana resmen mucize niteliğinde bir lip balmdan bahsedeceğiz: Kiehl’s Travel Tested Solutions Eucalyptus Lip Relief. Neden bu kadar uzun bir adı var ve ne işe yarıyor dersen, eğer seyahatlerinde uzun uçuş deneyimin olduysa, dudakların uçakta nasıl da kuruduğunu biliyorsun demektir. İşte bu lip balm tamamen bu durumla baş etmek için üretilmiş.

Uçaktaki yüksek basıncın dudaklarda yarattığı gerginlik ve kuruluk etkisiyle usta bir şekilde savaşan bu lip balmı günlük hayatta da kullanmak serbest! Dudaklara nem ve oksijen veren, mat yapılı bu lip balm, koku ve paraben de içermiyor. Biberiye, kaktüs, lavanta, okaliptüs, sardunya ve Tibet ging seng yağlarının bir araya gelişi ile dudaklara harika bir nem veriyor. Hem seyahatlerde hem de günlük hayatta çantadan eksik etmemek gerek!

Bebeksi Dudaklara Kimse Hayır Diyemez!

Kiehl’s’ın alsında bebekler için ürettiği Baby Lip Balm’ı kullanmaya bayılıyoruz. Shea yağı içeren bu tatlı lip balm, dudağı harika bir şekilde nemlendiriyor ve bebeksi bir etki katıyor. Annelerden onaylı, alerji yapmayan, paraben ve mineral yağlar içermeyen bu son derece sağlıklı lip balm hem bebeklerin hem de bizim gibi makyaj tutkunlarının favorisi.

Hem Renklendiren Hem de Bakım Yapan Bir Lip Balm

Çatlayan dudaklara bakım yapmak ve aynı zamanda nemlendirmek son derece keyifli. Sırf dudaklarımız çatladı diye ruj sürememek bazen keyif kaçırıcı olabiliyor. Bu noktada da devreye Kiehl’s Butterstick Lip Treatment’lar giriyor. Hindistan cevizi ve limon yağı içeren bu lip balmlar, dudakları pürüzsüzleştiriyor ve gün boyu nemli kalmasını sağlıyor. Nude, pembe, mor alt tonlu ve renksiz seçeneklerinden her biri bir harika. Dudaklara hafif bir renk verirken aynı zamanda da müthiş bir şekilde nemlendiriyor ve bize de keyfini çıkarması kalıyor.

Kış aylarında kuruyan ve çatlayan dudaklarla başa çıkmanın yollarını arıyorsan, bu lip balmların hepsine ayrı ayrı bayılacağına eminiz. Tek gereken sana uygun olanı seçmek!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön