loader

Makyaj 101: Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Daha kalkık, daha belirgin ve doğal görünümlü kaşlar için kaş kontürü nasıl yapılır adım adım anlatıyoruz!

Yüze ifade veren, bakışlara etkili bir anlam katan kaşlar belki de makyajın en önemli adımlarından biri. Son zamanlarda yükselen belirgin kaş makyajı trendi ve kontür makyajı ile artık ufak tefek makyaj hileleri ile istediğimiz etkiyi verip yüzümüzü boyutlandırabiliyoruz. Özellikle belirli bölgeleri belirginleştirmek, aydınlatarak ön plana çıkarmak çok şeyi değiştiriyor. Kaş kontürü makyajı da yüzde ifadeyi en çok değiştiren uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Kaş kontürü makyajı nedir?

Kaş kontürü makyajı nedir?

Kaşların ne kadar seyrek veya ince olursa olsun, doğru kaş ürünleri ile kaşlarını belirgin bir hale getirebilir, ufak birkaç dokunuşla kaşlarını ön plana çıkararak yüzünün tüm ifadesini değiştirebilirsin.

Kaş kontüründen bahsetmek gerekirse, kaşlarını yüzünün şeklinde göre doğru bir şekilde doldurduktan sonra, kaş kemiğini de aydınlatarak hem doğal hem de çarpıcı bir etki elde edebilirsin. Bunun için ihtiyacın olanlar, kaşlarına doğal bir etki verecek kaş ürünleri ve kaş kontürü tekniği!

Kaş kontürü makyajı nasıl yapılır?

Kaş kontürü makyajı nasıl yapılır?

Kaşlarının ihtiyacına göre ilk olarak doğru kaş ürününü seçerek başlamalısın. Doğal görünümün kaş makyajı için son derece önemli olduğu atlamaman gereken bir adım. Kaşların için doğru renkteki bir kaş kalemini seyrek bölgelere uyguladığında yüzünün ifadesinin ne kadar değiştiğini göreceksin. Sert ve uzun çizgiler çekmek yerine kesik kesik, doğal kaş kıllarına benzeyen çizgiler çekerek işe başlayabilirsin.

Kaşlarında doğal bir etki elde etmek için Maybelline New York Tattoo Brow 36H Kaş Kalemini kullanabilirsin. Bir tarafı kaş tarağı bir tarafı da kaş kalemi olan bu kaş kalemi doğal kaş kontürü için biçilmiş bir kaftan ve son derece de pratik.

Kaşlarını Tattoo Brow 36H Kaş Kalemi ile doldurup doğal bir şekilde belirginleştirdikten sonra 36 saat boyunca kalın ve gür kaşlarının tadını çıkarmaya başlayabilirsin.

Editörün notu: Eğer kaşlarının düşük göründüğünü düşünüyorsan, kaşlarının tam altına aydınlatıcı uygulamayı sakın ihmal etme. Kaşlarını olduğundan çok daha kalkık gösterecek bu ufak makyaj hilesi ile yüzünün ifadesinin ne kadar değiştiğini görünce şaşıracaksın.

Kaş pomadı nasıl kullanılır?

Kaş pomadı nasıl kullanılır?

Kaş kontürü yapmak için ihtiyacın olan bir diğer makyaj malzemesi kaş pomadı. Kaş pomadının verdiği doğal etki son derece belirgin kaş görünümü elde etmek için ideal.

Maybelline New York Tattoo Brow Kaş Pomadı açık, orta ve koyu ton seçenekleri sayesinde doğru kaş ürünü rengini bulmakta zorlananlar için büyük bir kolaylık sunuyor aynı zamanda. Açık tenli ve sarışınlardan esmerlere, küllü kumrallardan tam bir kahverengi arayanlara kadar, geniş renk seçeneği ile herkesi memnun edecek bu renk skalasını biz çok beğendik.

Kaş pomadını kullanmak için Maybelline kaş pomadının içinden çıkan çift başlıklı kaş tarağını kullanabilirsin. Kaş tarağının fırça bölümünü kullanarak ürünü kaşlarına yay, tarak kısmı ile kaşlarını tara. Son olarak kaşlarını yukarı doğru taramak fazla ürünün dengelenmesi ve kaşlarında doğal bir görünüm vermek için faydalı olacak.

Kaş kontürü nasıl sabitlenir?

Kaş kontürü nasıl sabitlenir?

Kaş makyajı yaptıktan sonra bu etkinin gün boyu, hatta mümkünse günler boyu sürmesi için Maybelline New York Tattoo Brow Gel Tint kullanmanı tavsiye ederiz. 3 güne kadar kalıcı olabilen bu kaş boyası, kaşlarında adeta dövme etkisi yaratıyor ve kaşlarının daha gür, belirgin ve yoğun görünmesini sağlıyor.

Tattoo Brow Gel Tint'i kullanmak çok kolay! Maybelline kaş jelini kaşlarında 20 dakika bekletirsen 1 gün, 2 saate kadar bekletirsen de 3 gün boyunca kalıcı dövme etkisi görebiliyorsun. Kaş kontürü yaptıktan sonra bu kusursuz görünümünün daha kalıcı olmasını sağlamak için kaş jelini uygula ve içeri doğru dikkatli bir şekilde soy. En sevdiğimiz kaş jelinin nasıl kullanıldığını detaylıca öğrenmek için bu makalemizi okuyabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler