loader

Makyaj 101: Makyaj Paleti Nasıl Kullanılır?

Favoriye Ekle

En kullanışlı makyaj malzemelerinden olan makyaj paletleri nasıl kullanılır, birlikte inceliyoruz!

İhtiyacın olabilecek tüm far tonlarını bir arada bulunduran, allık, bronzer ve kontür pudrası gibi ten makyajı için ihtiyacın olabilecek toz ürünleri de barındıran, makyaj yapmayı çok pratik bir hale getiren makyaj paletleri gerçekten de çok kullanışlılar. “Hangi makyaj malzemesini kullanmalıyım?” karmaşasını minimuma indiren makyaj paletlerinin nasıl kullanıldığını biliyor musun? Son zamanlarda deneyip çok sevdiğimiz, işimizi kolaylaştıran bir makyaj paletini birlikte inceleyerek en pratik makyaj yapma yollarını birlikte keşfetmeye ne dersin?

Makyaj paleti nedir?

Makyaj 101: Makyaj Paleti Nasıl Kullanılır?_1

Makyaj paletleri, makyaj yaparken ihtiyaç duyabileceğin tüm ürünleri bir arada bulunduran makyaj malzemeleridir. İçinde onlarca farklı tonda ve bitişte farlar, allıklar, bronzer ve kontür ürünleri bulunur. Bazı makyaj paletlerinde krem rujlar, maskaralar ve pudralar da bulunabilir. Tabii ne kadar çok ürün o kadar büyük bir palet demek! Bize sorarsan her şey tadında güzel: Tıpkı NYX Professional Makeup’ın Such a Know-It-All makyaj paletinde olduğu gibi!

Bu göz alıcı makyaj paletinin içerisinde 24 tane, her türlü makyaj stiline uygun far yer alıyor. Metalik bakır tonları, ışıltılı ve mat toprak tonları ile günlük makyajlar, metalik koyu farlarla iddialı gece makyajları ve en canlı tonlarla da çılgın ve renkli parti makyajları yapmak mümkün. Hem de tek bir paletle, işte işin en cazip tarafı da bu.

Makyaj 101: Makyaj Paleti Nasıl Kullanılır?_2


NYX Professional Makeup’ın Such a Know-It-All makyaj paletinde bulunan 2 farklı tondaki allık, paletteki farların tamamıyla uyumlu ve herkese yakışacak doğal tonlarda. Paletteki bronzer ise yine ne çok sıcak, ne de çok soğuk. Zaten kontür makyajı yapmak için palette ayrıca küllü tonda bir kontür pudrası da bulunuyor. Farların ve diğer toz ürünlerin yapıları ise NYX Professional Makeup’ın far paletlerinden aşina olduğumuz türden. Yüksek pigment, yumuşacık ve kolay dağılan bir formül… Tek seferde renklerini olduğu gibi veren bu farlar gerçekten de bu makyaj paletini inanılmaz kullanışlı hale getiriyor. Her duruma, her stile ve her okazyona uyabilecek renkleri tek bir palette bulabilmek harika!

Makyaj paleti nasıl kullanılır?

Makyaj 101: Makyaj Paleti Nasıl Kullanılır?_3NYX Professional Makeup’ın Such a Know-It-All far paletinde tam 24 tane farklı tonda ve bitişte far bulunuyor. Bu kadar çok renk seçeneği karşısında senin de bizim gibi kafan karışıyor mu? O zaman makyaj paletini nasıl kullanman gerektiği konusunda yardım için buradayız!

Günlük makyaj: Günlük makyjaında toprak ve bakır tonlarını tercih edebilirsin. İlk olarak makyaj paletindeki mat ve açık tondaki farlarla göz kapağını ısıtabilir, daha sonra metalik bitişli orta tonda bir farı göz kapağına uygulayarak göz makyajını tamamlayabilirsin. Günlük makyajında doğal bir görünüm için pembe allığı yanaklarına uygulayabilir, bronzer ile yüzünü ısıtabilirsin.


Makyaj 101: Makyaj Paleti Nasıl Kullanılır?_4Gece makyajı: Bu makyaj paletinin en güzel tarafı da bu, tüm renk tonları bir arada: Makyajını geceye adapte etmek için de paletteki koyu tonları kullanarak göz kapaklarının dış köşelerindeki yoğunluğu artırabilirsin. Paletteki koyu kahverengi, siyah ve metalik füme gibi tonlar gerçekten yoğun pigmentliler ve çok kolay dağılıyorlar. Tek bir fırça darbesi bile yeterli. Dumanlı bir etki elde etmek için koyu farları alt kirpik dibine uygulayabilirsin. Gül kurusu tonlu allık gece makyajına son derece uygun, ayrıca yüzünü boyutlandırmak için de kontür pudrasını uygulayabilirsin.


Makyaj 101: Makyaj Paleti Nasıl Kullanılır?_5Parti makyajı: NYX Professional Makeup’ın Such a Know-It-All makyaj paletinin en sevdiğimiz kısmı, her zaman ihtiyaç duyduğumuz en kullanışlı far tonlarını barındırmasının yanında, parti ve festival makyajları için aranan en canlı ve parlak renkleri de içeriyor. Hiçbir yerde görmediğimiz kadar parlak ve yoğun pigmentli sarı, pembe, yeşil, mercan ve mor renkleri, en çılgın festival makyajları için birebir. Böyle renkli göz makyajları yaptığında allığı es geçip bronzer ile yüzünü ısıtmanı ve kontür pudrası ile boyutlandırmanı öneririz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler