loader

Makyaj 101: Makyaj Setleri Ne İşe Yarar?

Favoriye Ekle

Makyaj sevdan yeni başladıysa makyaj seti kavramıyla tanışmaya başlamışsındır. Makyaj seti, makyaj yapmayı sevenlerin yakından takip ettiği oldukça kullanışlı, bir o kadar da kusursuz makyajlar yapmamızı sağlayan bir makyaj malzemesidir. Makyaj setlerini biz en çok seyahatlerde yanımıza almayı veya düğün, nişan gibi özel günlerde kullanmayı tercih ediyoruz. Arkadaşlarına makyaj yaparken makyaj setlerinden hangi rengi istediklerini de sorabilir, makyaj koleksiyonunu onlarla tanıştırabilirsin. 

Makyaj dersleri isteyenler buraya! "Makyaj seti nedir, makyaj seti nasıl kullanılır, fırça seti ve ruj seti ne işe yarar?" sorularının cevabını isteyenler bu yazıda aradıklarını bulabilecekler!

Neden makyaj seti almalıyım?

Neden makyaj seti almalıyım?

Makyaj seti çeşitlerinin en avantajlı yanlarından biri fiyat artısıdır. Çünkü bir çok ürünü set içinde daha ekonomik fiyatlara kullanabilirsin. Makyaj setlerinin fiyatlarıyla beraber, şık paketlemesi, küçük ve kompakt olması seyahatlarde bizim hayatımızı kurtarıyor. 

Makyaj setinde olması gerekenler ve içindeki birden fazla renk seçeneği sayesinde hangi rujun veya farın bize yakıştığını keşfedebiliyoruz. Ve bunun için bütün ruj renklerini satın almıyor, bunun yerine bir makyaj seti ile aradığımız sonuca ulaşıyoruz. Makyaj setlerinin içindeki deneme boyları çantamızın ve valizlerimizin olmazsa olmazı! Sen hala "Neden makyaj seti almalıyım?" diye düşünüyorsan, cevabımız neden almamalısın! olacaktır. 

Makyaj Setleri ile İkisi Bir Arada: Mat makyaj mı? Işıltılı makyaj mı?

Makyaj Setleri ile İkisi Bir Arada: Mat makyaj mı? Işıltılı makyaj mı?

Bazı günler nasıl makyaj yapmak istediğimize emin olamıyoruz. Makyaj fikirlerimiz günden güne o kadar değişiyor ki bir gün ışıl ışıl görünmek, bir diğer gün ise tamamen mat makyaj yapmak istiyoruz. Biz kadınların işi de çok zor! 

NYX Professional Makeup Matte Vs Glow Kit makyaj seti de tam bizim gibi kararsızlara göre. Bu makyaj setinin içindeki makyaj malzemeleri hem ışıltılı makyaj hem de mat makyaj yapacaklar için ideal. Sadece bir makyaj seti ile ruj haline göre makyajını şekillendirebilirsin. Bu setin en güzel özelliği de hem orjinal boy hem de çanta boy ürün boyutlarına sahip olması. Minik deneme boylarını en küçük çantalarına bile sığdırabilirsin. 

Makyaj bazından tut da aydınlatıcıya kadar geniş bir yelpazede makyaj malzemeleri sunan bu makyaj seti kaçırılmaz!

Setin içerisinde bulunanlar: Matte Setting Spray, Pore Filler, Liquid Illuminator, Away We Glow Illuminating Powder, High Definition Finishing Powder, Lip Lingerie ve #THISISEVERYTHING Lip Balm.

Ruj setleri

Ruj setleri

Makyaj setlerine yatırım yapmak istiyorsan ruj setlerinden işe başlayabilirsin. Ruj setleri sayesinde kendi cilt rengine en çok yakışan rengi seçebilir, deneme boyları sayesinde daha ekonomik tercihler yapabilirsin. 

NYX Professional Makeup Lip Lingerie Set'ler sayesinde, bu ikonik ruj serisindeki hangi rengin sana daha çok uyacağını kolay bir şekilde görebilirsin. Ekonomik olarak avantaj sağlarken, bir yandan da makyaj koleksiyonuna yeni renkler ekleyecek, her gün aynı renk ruju kullanmak zorunda kalmayacaksın. 

NYX Professional Makeup Lip Lingerie Vault Set'in içindeki onlarca deneme boylarından hangisini süreceğimize bir türlü karar veremiyoruz! Makyajımıza göre, kıyafetimize ve modumuza göre olan tonlardan birini seçip -ikinci alternatifi çantaya atıp- evden hızlıca çıkabilirsin. Bu kadar renk çeşitliliğinin arasında ne kadar hızlı olabileceğine söz veremeyiz. Hem kim böyle bir sete hayır diyebilir ki?

NYX Professional Makeup'ın Liquid Suede Vault ruj set

Likit mat rujları seviyor ve daha canlı ve parlak renkleri de makyajında tercih ediyorsan, NYX Professional Makeup'ın Liquid Suede Vault ruj seti tam sana göre. Liquid Suede rujların en sevilen 30 farklı tonunu içeren bu ruj seti, insanın aklını başından alacak kadar güzel! Yoğun renk ve kadife bitişiyle bu rujlar bizim de favorimiz.

Kontür seti

Kontür seti

Kontür paletlerini her zaman çok sevmişizdir. İçindeki farklı renk tonlarını karıştırarak ten rengimize uygun renkleri yaratabiliyoruz. Şimdi seninle tanıştıracağımız ürün bugüne kadar gördüğün kontür setlerinden çok farklı çünkü içinde hem far, hem allık, hem aydınlatıcı hem de kontür renkleri bulunuyor! 

NYX Professional Contour Intuitive paletin içindeki renklerle hem gözlerini hem de yüzünü boyutlandırabilirsin. Paletin içindeki ürünleri tek tek aldığında ödeyeceğin fiyatın yarısına bu paleti alabilir, aynı ürünleri tek bir ambalajda kullanma şansı yakalayabilirsin. Paletteki renklerin yoğun pigmentasyon özelliği sayesinde tek bir dokunuşta ürün rengini cildinde göreceksin. Çok seyahat edenler, makyaj koleksiyonunda fonksiyonel ürünlerin olmasını isteyenler bu palete mutlaka bakmalı. 

Fırça setleri

Makyaj 101: Makyaj Setleri Ne İşe Yarar?_1

Makyaj setleri kadar önemli bir diğer set de fırça setleri oluyor. Herkesin bildiği üzere tek bir fırçayla makyaj yapılmaz. Her bir ürün grubu için farklı açıda, farklı yapıda fırçalara ihtiyacın var. 

Ten makyajında kullanacağın ürünleri uygulamak için sana NYX Professional Makeup Face Brush Set'i önerebiliriz. Ten makyajının her aşamasında rahatlıkla kullanabileceğin bu setin içinde 3 makyaj fırçası bir de şık bir fırça çantası yer alıyor. Face Brush Set bir fondöten fırçası, bir kedi dili formlu aydınlatıcı fırçası ve bir de pudra fırçası olmak üzere üç makyaj fırçasından oluşuyor, fırçaların tamamı geniş yapılı.

Göz makyajında ise NYX Professional Makeup Essential Eye Brush Set bütün ihtiyacını tamamlayacak. Far fırçası setinde Blending, Flat, Shading, Smudger fırçaları yer alıyor. Dumanlı göz makyajı, buğulu göz makyajı veya klasik göz makyajlarında sadece bu fırçaları kullanabilir, profesyonel bir makyaj stili yaratabilirsin.

Photo Credit: Google, Pinterest

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön