loader

Makyaj 101: Ten Makyajında Pudranın Önemi

Favoriye Ekle
Makyaj 101: Ten Makyajında Pudranın Önemi

Kusursuz, pürüzsüz ve kadife gibi görünen bir ten makyajı için pudra adımının neden bu kadar önemli olduğunu anlatıyoruz!

Pudra uygulamak, ten makyajını kusursuz bir görünüme kavuşturmak için yapılabilecek en önemli makyaj adımlarından biri. Sadece likit ürünler uygulayarak elde edilen bir ten makyajını tüm gün boyunca kalıcı hale getirmek, cilt problemlerine karşı savaşmak ve sonunda da kadife gibi yumuşacık, dayanıklı ve şık bir görünüm elde etmek için pudrayı makyaj rutinine dahil etmelisin. Peki pudra ten makyajında neden bu kadar önemli?

Kadife gibi yumuşak bir bitiş elde et

Ten makyajının yumuşak ve pürüzsüz bir bitişe sahip olması eminiz ki kendini mükemmel hissettirecek. İster tek başına, istersen de fondöten ve kapatıcı adımından sonra cildine uygulayacağın ince yapılı bir pudra sana o istediğin kadifemsi ve lüks hissi verecek. Böylece yaptığın ten makyajı cildinle mükemmel bir uyum yakalayacak ve şık görünmeni sağlayacak.

L’Oréal Paris’in yeni True Match Prestige pudrası, içerisindeki ultra küçük pigmentler sayesinde sahip olduğu incecik yapısıyla tam da bu lüksün karşılığı. Tek başına uygulayıp kadifemsi bir kapatıcılık elde edebileceğin gibi bu pudrayı ten makyajındaki likit ürünlerin üzerine uygulayarak gün boyu pürüzsüz bir bitiş elde edebilirsin. Birikme ve bulaşma gibi bir sorunla asla karşılaşmayacağın gibi ışığı çok doğal bir şekilde yansıttığı için cildin her zamankinden daha aydınlık, daha canlı ve pürüzsüz görünecek. Bu pudra tam da adı gibi prestijli bir uyum sağlıyor.

Editörün Önerisi: Kadifemsi bir bitiş için ilk önce L’Oréal Paris True Match fondöteni tüm cildine uygula. Ardından göz altlarına ve diğer gerekli yerlere True Match kapatıcıyı uyguladıktan sonra, bir pudra fırçası veya makyaj süngeri ile T bölgenden başlayarak L’Oréal Paris True Match Prestige pudrayı uygulayabilirsin. Bu pudra çok ince yapılı ve yumuşak bitişli olduğu için asla ağırlık yapmayacak, dilersen tüm cildine gönül rahatlığıyla uygulayabilirsin.

Gün boyu mat ve kalıcı bir bitiş

Eğer ten makyajının gün boyunca mat bir bitişle bozulmadan kalmasını istiyorsan, ultra mat etkili pudraları tercih edebilirsin. Hele ki günün ilerleyen saatlerinde cildin parlamaya başlıyorsa, matlaştırıcı etki en çok ihtiyacın olan şeylerden. Bunun için de L’Oréal Paris’in Infaillible 24H Ultra Matte Prestige pudrasını mutlaka denemelisin. Anında matlaştırıcı etkisi ile gün boyu parlamadan, ultra kalıcı bir ten makyajına sahip olacaksın.

24 saate varan kalıcılık etkisi ile Infaillible ailesinin en prestijli üyelerinden biri olan bu pudra, verdiği kadife etkisi ile favorilerimizden. Öncesinde kullanılan fondöten ve kapatıcılarla son derece uyumlu olduğu gibi üzerine uygulanan allık, aydınlatıcı ve bronzer gibi toz ürünlerle de çok iyi anlaşıyor, kolay karışmalarını sağlıyor ve ağırlık yapmalarına engel oluyor. Sonuç olarak da ortaya gün boyu mat ve kalıcı bir ten makyajı çıkıyor.

Editörün Önerisi: 24 saate varan ultra mat ve kadife bitişli bir ten makyajı için ilk olarak, nefes alan yapısıyla çok sevdiğimiz L’Oréal Paris Infaillible 24H fondöteni uygula. Kapatıcı olarak Infaillible 24H Concealer Pomade’in incecik yapısını çok seveceğine eminiz. Son adımda da Infaillible 24H Ultra Matte Prestige pudrayı T bölgene ve göz altlarına uygulayarak makyajını sabitle. Gün içinde kalıcılığın en çabuk kaybolduğu ve parlama yapan T bölgesine istersen biraz daha fazla uygulayabilirsin, pudranın hafif ve ince yapısı asla ağırlık yapmayacak!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön