Makyaj Artisti Llyod Simonds rehberliğinde 3 göz makyajı

Yves Saint Laurent Uluslararası Makyaj Artisti LLyod Simonds kolaylıkla elde edebileceğin üç göz makyajı stili için ihtiyacın olacak ipuçlarını paylaştı.

Daha derin, daha iddialı daha sofistike bakışlar elde etmeyi kim istemez ki? Profesyonel makyaj ipuçlarını günlük makyajına taşıman için gereken her şeyi bir araya getirdik. Uygun tonları barındıran bir far paleti ve doğru uygulamayla, mükemmel birkaç adım kadar uzak.

Göz makyajına hazırlık

İstediğin göz makyajı stili için yapman gereken tek şey göz çevreni makyaja hazırlamak, bunun için Llyod rehberliğinde hazırladığımız adımları takip et.

Göz bakımı:

Canlandırıcı bir göz serumunu göz çevrene nazikçe uygula.

Aydınlatma:

Koyu halkaları kapatmak ve bakışlarını aydınlatmak için; göz altlarına, iç göz köşelerine ve kaş kemiğine aydınlatıcı uygula. Parmak ucun veya makyaj fırçan yardımıyla, aydınlatıcını hafif dokunuşlarla dağıt.

Konturlama:

Baz farını tüm göz kapağına uygula. Aydınlatıcı farınla kaş kemiklerinin altlarını aydınlat.

Stilini seç, uygulamaya başla

Bundan sonra ihtiyacımız olan koyudan açığa üç farklı tonda mor göz farı. Artık göz makyajın seçtiğin stile göre şekillenecek.

Dumanlı göz makyajı için

Koyu mor göz farını gözünün dış kısmından iç kısmına doğru uygula, alt kirpik çizginin hizasını da unutma. Uygulamayı nazikçe dağıtarak dumanlı göz makyajı etkisi elde et. Maskaranı uygulayarak göz makyajını tamamla.

Işıltılı bir göz makyajı için

Orta tondaki mor göz farını, alt ve üst kirpik hizanda gözlerinin dış köşelerine uygula. Göz altlarını da unutma. En açık tondaki farını ise gözlerinin iç köşelerinden göz kapağının ortasına doğru dağıt. Maskaranı uygulayarak bakışlarına derinlik kat.

Sofistike bir göz makyajı için

Bu stil için elimizdeki tüm tonları kullanacağız. Koyu mor göz farını, üst ve alt kirpik çizgin için gözlerinin dış köşelerine uygula. Açık mor tonunu ise gözlerinin iç köşelerine dağıt. Son olarak, orta tondaki mor farını göz kapaklarının üzerine uygula. İki kat siyah maskaranı da sürdükten sonra sofistike bakışların artık hazır.

Bu gece hangisini deneyeceksin?

 

BU GÖRÜNÜM İÇİN
YVES SAINT LAURENT GÖZ FARI

YVES SAINT LAURENT GÖZ FARI

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
YVES SAINT LAURENT GÖZ FARI

YVES SAINT LAURENT GÖZ FARI