loader

Makyaj artistleri bu 5 şeyi asla yapmıyor!

Favoriye Ekle
Profesyonel makyajların arkasındaki sanatçılar, kusursuz makyaja giden yolda en pratik yolları biliyorlar. Konu makyaj tüyoları oldu mu, makyaj artistlerine gözümüz kapalı güveniyoruz. Parlak bakışlar için göz pınarlarımızı aydınlatmayı, rujumuzu uygularken dudak çukurumuza odaklanmayı makyaj artistlerinin yaptıklarından öğrendik, peki ya yapmadıkları?

Banyoda makyaj

Makyaj artistleri bu 5 şeyi asla yapmıyor! _1

Tıpkı selfie çekerken olduğu gibi makyaj yaparken de ışık son derece önemli! Banyo ışığında makyaj yapmak yanıltıcıdır, kusursuz makyaj, gün ışığında yapılan makyajdır. Bunu bilen makyaj artistleri banyoda makyaj yapmaktan kaçınırlar.

Fondöteni elde denemek

Makyaj artistleri bu 5 şeyi asla yapmıyor! _2

Elinle, yüzün aynı renkte değildir bu nedenle yüzüne uygulayacağın fondöteni elinde denemek yanıltıcı olur. Bunu bilen makyaj artistleri fondöteni boyunda veya çene kemiğinde test ederler. Buradaki cilt rengi, yüzünün tonuna en yakın olandır.

Göz altlarında ten rengi kapatıcı kullanmak

Makyaj artistleri bu 5 şeyi asla yapmıyor! _3

Makyaj artistleri göz altlarındaki koyu halkaları maskelemek için renk eşitleyici makyaj yapmaları gerektiğini bilirler. Göz altındaki koyu halkaları nötrlemek için ihtiyaç duydukları rengin somon rengi olduğunu da. 

Cildi makyaja hazırlamamak

Makyaj artistleri bu 5 şeyi asla yapmıyor! _4

Makyaj artistleri, kusursuz makyajların kusursuz ten makyajı ile başladığını bilir. Kusursuz bir ten makyajı içinse tenlerini mutlaka primer yardımıyla makyaja hazırlarlar. Böylece hem makyaj için kusursuz bir baz yaratır, hem de daha kalıcı bir ten makyajı elde ederler.

Ten renginden daha koyu fondöten uygulamak

Makyaj artistleri bu 5 şeyi asla yapmıyor! _5

Ten renginden daha koyu bir fondöten kullanarak, daha yüksek kapatıcılık sağlayacağın aşikar ama sonuçlar da bir o kadar yapay olacak. Makyaj artistleri ten makyajının daha doğal durması için fondötenin ten rengi ile tam uyum yakaladığına mutlaka emin olurlar. Sen de fondötenini çene kemiğinde test ederek doğru tonu bulabilirsin. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler