loader

Makyaj artistlerinin bile yaptığı 4 makyaj hatası

Favoriye Ekle
Makyaj artistlerinin bile yaptığı 4 makyaj hatası

Daha önce hiç hata yapmamış bir makyaj tutkunu, makyaj tutkunu sayılmaz. Çok koyu fondöten seçmek ya da yeterince dağıtamamak gibi makyaj hatalarına hepimiz zaman zaman düşüyoruz. Peki bu çok da bilinmeyen makyaj hatalarını yaptığın oldu mu? Fark etmek için okumaya devam et!

Transparan pudrayı abartmak

Makyajını banyonda yapıyorken herşey normal gözüküyor olabilir, ancak flaşlar patladığında durum değişecektir. Transparan pudrayı biraz uygulamak bile çok fazla etki gösterecek. Bizim önerimizse bembeyaz bir görünümden kaçınman için makyajını gün ışığında yapman.

Renk eşitlemen gerekirken kapatıcıya yüklenmek

Ciltte kızarıklık veya göz altında koyu halkalar görüldüğünde hemen kapatıcıya yönelme eğilimi gösteriyoruz. Ancak bu çözüm değil, cildindeki renk eşitsizlikleri için "color correcting" yöntemine yönelmelisin.

Fırçalarını düzenli yıkamayı atlamak

Makyaj fırçalarının üzerinde biriken kir, yağ ve bakteriyi düşünmek korkutucu olabilir. Bu nedenle makyaj fırçalarını düzenli olarak temizlememek yanlış bir adım olacaktır. Makyaj fırçalarını haftada bir yıkamalısın. Üstelik bunun için ürün satın almana gerek de yok. Su, şampuan ve zeytinyağı ile makyaj fırçalarını temizlebilirsin.

Kontur uygulamasını abartmak

Kontur uygulamasını son derece eğlenceli buluyoruz. Ama aşırıya kaçmak görünümünü olumsuz etkileyebilir. Bazen makyaj artistleri bile bu hataya düşüyor ve kontur uygulmasının cildinin doğal hatlarını vurgulamak olduğu noktasını kaçırıyorlar. Böylece yapay görünümlü makyajlar ortaya çıkıyor. Bunun önüne geçmek için, soğuk alt tonlu mat kontur ürünleri tercih etmelisin. Sıcak, ışıltılı bronzerların yerine bu tonlar daha doğal gölgeler yaratmanı sağlayacak

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön