loader

Makyaj artistlerinin bronzerla ilgili öğrenmeni istediği 7 şey

Favoriye Ekle
Yaz makyajında elimizden düşürmediğimiz makyaj malzememiz kuşkusuz bronzerlardır. Bronz tenimizi ortaya çıkaran, yüz hatlarımızı belirginleştiren ve en önemlisi bizi daha bronz gösteren bu makyaj stiline biz bayılıyoruz. Makyaj artistlerinin de elinden düşürmediği bu makyaj malzemesine yakından bakmaya ne dersin? Bronzerlarla ilgili mutlaka bilmen gereken 8 maddeyi açıklıyoruz.

1- Bronzer ne zaman sürülür?

 

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye)`in paylaştığı bir gönderi (28 Haz 2017, 06:54 PDT)

Bronzerı ten makyajımızın en sonunda uygulamalıyız. Fondöten, allık ve pudra sürdükten sonra sıra bronzera geliyor. Eğer bronzerı allıktan veya pudradan önce uygularsan, makyajın sonunda istediğin bronzluk görünümüne ulaşamayabilirsin. 

2- Bronzerı neyle uygulamalıyız?

L`Oréal Paris Makeup (@lorealmakeup)`in paylaştığı bir gönderi (27 Haz 2017, 14:46 PDT)

Bronzerı biz en çok makyaj fırçasıyla uygulamayı seviyoruz. Yumuşak ve geniş uçlu makyaj fırçasıyla bronzerı kolaylıka sürebilirsin. Eğer bronzerı, kontür tekniği için kullanıyorsan daha küçük ve yassı kontür fırçalarını kullanabilirsin.

3- Bronzer nereye uygulanmalıdır?

Maybelline New York (@maybelline)`in paylaştığı bir gönderi (29 Haz 2017, 01:37 PDT)

2017 makyaj trendleri arasında yer alan bronz görünümü elde etmek için bronzerını yüzünün ışık alan bölgelerine uygulamalısın. Yani alnına, elmacık kemiklerinin üzerine ve çene çizgine bronzerı uygulayabilirsin.

4- Ten rengine göre bronzer seçimi nasıl olmalıdır?

Lancôme Official (@lancomeofficial)`in paylaştığı bir gönderi (19 Haz 2017, 10:16 PDT)

Bronzerı seçerken ten rengini mutlaka göz önünde bulundurmalısın. Sarışınlar bal rengi veya pembemsi, buğday tonlar gül rengi veya altın ışıltılı, esmerler ise kahve rengiye yakın veya amber sarısı renkleri tercih etmeliler. Ton olarak pembeler açık tenliler, turuncumsular ise esmer tenliler için uygundur.

5- Bronzera en çok yakışan göz makyajı hangisidir?

Urban Decay Cosmetics (@urbandecaycosmetics)`in paylaştığı bir gönderi (24 Haz 2017, 14:41 PDT)

Bronzer sürdüğün günlerde bronz ve metalik tonlarda göz makyajı yapabilirsin. Göz makyajında krem far kullanarak bronzerına uygun bir makyaj elde edebilirsin. Islak göz makyajını ortaya çıkarmak için göz pınarına hafifçe aydınlatıcı uygulayabilirsin. 

6- Likit aydınlatıcı nasıl kullanabilirim?

 

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye)`in paylaştığı bir gönderi (9 Mar 2017, 23:25 PST)

Yaz aylarında canlı ve parlak bronz görünüm yakalamak için pudra yerine likit aydınlatıcı da kullanabilirsin. Fakat likit aydınlatıcılar özellikle kuru ciltlerde parça parça görünebiliyor. Likit bronzerın cildinde kusursuz görünmesini istiyorsan makyaj uygulamasından önce cildini iyice nemlendirmelisin. Daha sonra makyaj süngeri veya parmaklarınla bronzerı cildine yayabilirsin. İçinde ışıltılar bulunan bronzer kullanarak daha aydınlık görünüme kavuşacaksın. 

7- Bronzer sadece yazın mı uygulanır?

 

Maybelline New York (@maybelline)`in paylaştığı bir gönderi (9 Haz 2017, 01:31 PDT)

Bronzer hakkında bilinen yanlışlardan birisi de sadece yazın uygulanabileceğidir. Bronzerı yaz kış demeden her mevsimde rahatlıkla kullanabilirsin. Kış aylarında yüzünü ısıtmak ve gölgelendirmek için bronzerını kullanabilirsin. Yaz aylarında da bronzluğunu destelemek ve daha parlak görünmek için bronzerdan yardım alabilirsin. Bronzer uyguladıktan sonra daha doğal bir görünmek için boyun ve dekolte bölgene de hafifçe bronzer sürmelisin. 

 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler