0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Makyaj Çantalarının Yeni Gözdeleri: Tint Ruj ve Allıklar

Favoriye Ekle

Günden güne değişen makyaj trendleriyle birlikte son dönemlerde çok popüler olan tint ruj ve tint allık çeşitleri merceğimiz altında!

Mat rujlar, lip gloss’lar, krem allıklar derken son zamanlarda yepyeni bir trendle daha karşı karşıyayız. Güney Kore'den dünyanın dört bir yanına yayılan tint rujlar ve tint allıklar, pek çok kişi için makyaj rutinlerinin değişmez parçalarından biri oldu bile! 

2023 makyaj trendlerine yön veren Güney Kore hem makyaj uygulama teknikleriyle hem de makyaj malzemeleriyle tüm dünyayı etkisi altına alıyor. Uzak Doğulu kadınların doğal pembe yanaklarının, canlı ve kırmızı dudaklarının sırrı tint rujlardan ve allıklardan geçiyor. Sen de dudak tint’i ne işe yarar, tint ruj nasıl sürülür ve tint allık nedir diye merak ediyorsan içeriye buyur!

Tint Ruj Nedir?

Tint Ruj Nedir?

Tint ruj, likit yapılı ve uzun süre kalıcı bir ruj çeşidi. Mat veya parlak bitişli olabilen dudak tint’leri, incecik yapıları sayesinde dudağı bir katman halinde kaplamadığı için dudaklara doğal bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca dudak dokusuna tamamen sabitlendiği için standart rujlara kıyasla çok daha kalıcı olabiliyor. 

Tint Ruj Ne İşe Yarar?

Tint Ruj Ne İşe Yarar?

Tint ruj çeşitleri uzun süre kalıcı ve bulaşmayan formülleri sayesinde günlük makyaj rutinleri için tam bir kurtarıcı. Doğal görünümüyle sanki dudağın kendi rengiymiş gibi duran bu tint'ler çok sık tercih ediliyor. Ayrıca bulaşmayan ve dağılmayan yapılarıyla konforlu bir dudak makyajı sunuyor.

Tint Ruj Nasıl Kullanılır?

Tint Ruj Nasıl Kullanılır?

  • Tint ruj sürme adımından önce dudaklarını mutlaka nemlendirmelisin.
  • Tint rujları, likit ruj uygular gibi üst dudağının merkezinden başlayarak dudak çerçevesini aşmayacak şekilde tüm dudağına eşit şekilde uygulamalısın.
  • Kore tarzı makyaj uygulamalarından hoşlanıyorsan tint rujla gradyan dudak tekniğini de deneyebilirsin. Bunun için tint ruju dudağının sadece iç kısmına uygulayıp dudak fırçası yardımıyla hafifçe dağıtmalısın.
  • Dilersen gradyan dudak uygulamasını tint gloss ile tamamlayarak daha etkileyici bir görünüme ulaşabilirsin.

Tint Ruj Ne Zaman Kullanılır?

Tint Ruj Ne Zaman Kullanılır?

Tint ruj dudaklara yoğun bir renk vermesine rağmen doğal dudak rengi görünümüne eş değer bir izlenim veriyor. Bu sayede hem yılın her dönemi hem de günün her anında rahatlıkla tercih edilebiliyor. Sen de dudağında makyaj yokmuş fakat dudakların kendiliğinden renkliymiş gibi bir görünüm elde etmek istiyorsan tint ruj çeşitlerini kullanabilirsin.

Tint Allık Nedir?

Tint Allık Nedir?

Tint allık, ince likit yapılı allık çeşitlerini ifade ediyor. Ayrıca vücut ısısına göre renk değiştiren tint allık çeşitleri de bulunuyor. Tek bir tint genellikle hem ruj hem de allık olarak uygulanabiliyor. Üstelik bazı tint makyaj ürünü çeşitleri göz makyajında bile kullanılabiliyor.

Tint Allık Ne İşe Yarar?

Tint Allık Ne İşe Yarar?

Tint allık seçenekleri solgun cilt görünümünü canlandırmak için birebir. Parlak renkleriyle cilde anında aydınlık bir görünüm kazandıran tint allık çeşitleriyle kendiliğinden kızarmış gibi görünen doğal yanaklara sahip olabilirsin.

Tint Allık Nasıl Kullanılır?

Tint Allık Nasıl Kullanılır?

  • Tint allığı ister parmaklarınla ister allık fırçası yardımıyla sürebilirsin.
  • Parmaklarını kullanacaksan birkaç damla tint allığı yanağına sürdükten sonra parmaklarınla yayabilirsin.
  • Bunun yanı sıra tint allığı birkaç nokta halinde yanağına sürüp hafif nemli bir fırçayla dağıtabilirsin.
  • Tint allığı beklettikçe dağıtmak zorlaştığı için allığı sürdüğün an dağıtman gerektiğini unutmamalısın.

Tint Allık Ne Zaman Kullanılır?

Tint Allık Ne Zaman Kullanılır?

Tint allık canlı ve parlak bir renge sahip olduğu için bu işlevsel ten makyajı ürününü yazın bronzlaşmış cilt üzerine uygulayarak göz alıcı bir görünüm yakalayabilirsin. Kış aylarında ise soğuktan dolayı solgun görünen cildini canlandırmak için kullanabilirsin. Kısacası tint allık çeşitlerini yılın her dönemi rahatlıkla uygulayabilirsin.

Tint Ruj ve Allık Yorumları

Tint Ruj ve Allık Yorumları

Tint rujlar ve allıklar doğal ve canlı renkleri sayesinde her yaştan makyajsevere hitap ediyor. Tint kullananlar için bu makyaj malzemesi hem ruj hem de allık olarak uygulanabilmesi bakımından makyaj çantalarının en pratik üyelerinden biri. Ayrıca uzun süre kalıcı etkileri ve canlı renkleri de deneyenleri kendisine çekiyor. Tek bir makyaj malzemesiyle dudak, yanak ve hatta göz makyajını yapabilmek özellikle sık seyahat edenler için hayat kurtarıcı bir alternatif olabilir, ne dersin?


Pek çok kişinin favorisi olan tint’leri deneyip yorumlarını bizlerle de paylaşmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler